Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Суть та зміст проектного аналізу

Суть та зміст проектного аналізу

Назва:
Суть та зміст проектного аналізу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,84 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Суть та зміст проектного аналізу


Зміст
ВСТУП 3
1. Предмет і мета проектного аналізу 4
2. Еволюція пректного аналізу 6
3. Концепція проектного аналізу 7
4. Принципи проектного аналізу 9
ВИСНОВКИ 11
Список використаної літератури 12


ВСТУП
Розвиток сучасної економічної теорії й практики нерозривно пов'язаний з необхідністю аналізу та обгрунтування тих чи інших управлінських рішень, зокрема проектних. Виділення проектного аналізу в окремий напрям прикладної науки було зумовлено на самперед необхідністю системного підходу до підготовки та оцінки проектів. Досвід проектування па всіх його стадіях, нако пичений за умов адміністративної економіки, базувався на прин ципах і методах адміністративно-командної системи і був віді рваний від сучасної методології й багатющого інструментарію, що застосовується у світовій економічній науці
Ця робота складається із чотирьох розділів . У першому ідеться про предмет та методологію проектного аналізу, який можна використовувати для раціоналізації розподілу національних ресурсів. У другому розділі описано еволюцію проектного аналізу від появи і до сьогодення . У третьому увага сконцентрована на концепції проектного аналізу. Вона дає тільки системне уявлення про методи порівняння та оцінки проектів , способи і засоби залучення ресурсів для реалізації проектів. У чктвертьому розділі мова іде про систему принципів проектного аналізу . Ця система складається із чотирьох принципів які детально описано і роз”яснено у рефераті.
Завершальною частиною роботи є висновки зроблені , як підведення підсумків про сутність і змістовність проектного аналізу.
1. Предмет і мета проектного аналізу
Ефективне використання проектного аналізу в українській практиці управління потребує вірного розуміння його сутності. Різноманіття поглядів на предмет проектного аналізу у вітчизня ній літературі відображає різні методологічні підходи вчених економістів до характеристики проектного аналізу, під яким розуміють:*
метод, який дозволяє системно оцінити фінансові та економічні переваги проекту;*
процес аналізу життєздатності проекту;*
спосіб зіставлення витрат на проект і переваг, які будуть отримані в результаті його реалізації чи впровадження;*
методологію, що дозволяє оцінити фінансові та економічні переваги проектів на основі альтернативного використання наявних ресурсів з урахуванням макро- і мікроекономічних наслідків.
Таке вузькоспрямоване визначення проектного аналізу не дозволяє подати докладне змістовне визначення цієї дисципліни,яка сьогодні є однією з центральних при підготовці спеціалістів у країнах з розвинутою ринковою економікою. Проектний аналіз - це методологія, яка застосовується для визначення, порівняння та обгрунтування альтернативних управлінських рішень і проектів, що дозволяє, в свою чергу, здійснювати вибір і приймати вивірені рішення в умовах обмеженості ресурсів.
Проектний аналіз базується на передумові, що успішні проекти ведуть до поліпшення якості життя та економічного розвитку суспільства, як в цілому так і його складових: Метою курсу «Проектний аналіз» є надання системного уявлення про принци пи, методи і засоби прийняття рішень, які дають змогу раціо нальніше використовувати наявні ресурси для задоволення суспільних та особистих потреб.
Вивчення принципів і методів проектного аналізу дозволяє:*
ознайомитися з основними концепціями, методами і підходами, які використовуються в світовій практиці при аналізі проектних рішень, понятійним апаратом цього процесу;*
виявити найважливіші проблеми, пов'язані з реалізацією проектів на національному, регіональному, галузевому та місцевому рівнях;*
оволодіти практичними аналітичними навичками, інструментарієм, потрібними для проведення передпроектних заходів;*
дати системне уявлення про методи оцінки проектів, способи і засоби залучення ресурсів для їх реалізації та механізмів управління ними.
Основними складовими проектного аналізу є: концепція проекту, що визначає його основні особливості як об'єкта дослідження; фази та стадії життєвого циклу; принципи, на яких базується проектний аналіз; критерії відбору й оцінки проектів, а також аспекти проектного аналізу, що містять аналіз ринку, технічний, інституційний, екологічний, соціальний, фінансовий та економічний аналіз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Суть та зміст проектного аналізу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок