Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Закономірності виникнення, сутність і механізм функціонування акціонерної форми капіталу

Закономірності виникнення, сутність і механізм функціонування акціонерної форми капіталу

Назва:
Закономірності виникнення, сутність і механізм функціонування акціонерної форми капіталу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,60 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Закономірності виникнення, сутність і механізм функціонування акціонерної форми капіталу


Зміст


1. Сутність, передумови виникнення та механізм функціонування акціонерного капіталу
Акціонерна власність - це закономірний етап у розвитку приватної власності, оскільки сучасний рівень технологічного розвитку виробництва, його масштаби привели до необхідності організації виробничого процесу на основі добровільної участі акціонерів. Акціонерна форма дозволяє залучити в одне підприємство капітали безлічі осіб, включаючи тих, хто сам у силу різних причин не може займатися підприємницькою діяльністю. Крім того, акціонерна власність створює більш прибуткові і перспективні можливості для "переливу" капіталу з одних галузей економіки в інші. Акціонерні товариства (АТ) є основною формою організації сучасних великих підприємств в усім світі і являють собою найбільш вироблений правовий механізм по організації економіки на основі об'єднання майна приватних осіб, організацій, муніципальних і інших органів.
АТ називається комерційна організація, статутний капітал якої розділений на визначену кількість акцій, що засвідчують зобов'язальні права учасників товариства (акціонерів) стосовно товариства. Акціонери не відповідають по зобов'язаннях товариства і несуть ризик збитків, зв'язаних з його діяльністю, у межах вартості приналежних їм акцій.
Розвиток акціонерних товариств є чинником загострення протиріччя між суспільним характером виробництва і приватнокапіталістичною формою присвоєння. Акціонерні підприємства є більш великими, чим індивідуальні підприємства; в них об'єднана велика кількість найманих робітників, і усуспільнення праці одержує значний розвиток. Однак усуспільнення залишається частково капіталістичним: купка великих капіталістів, що панує в акціонерних товариствах, привласнює плоди суспільної праці маси найманих робітників.
Акціонерне товариство являє собою підприємство, у якому функціонує капітал не одного капіталіста, а групи капіталістів-акціонерів. Порядок організації акціонерних товариств в основних рисах такий. Група великих капіталістів збирає визначений капітал, засновує акціонерне підприємство і випускає акції, причому звичайно частину їх залишає в себе, а частину продає на грошовому ринку.
Після того як акціонерне товариство сформоване, на чолі його стає правління, що обирається загальними зборами акціонерів. Крім правління, у руках якого знаходиться ведення всіх справ акціонерного товариства, нерідко обирається спостережна рада, що володіє лише правом загального керівництва, а також ревізійна комісія для перевірки рахунків і балансів суспільства. Щорічно правління скликає загальні збори акціонерів, якому звітує про свою діяльність і подає на затвердження баланс.
Власний капітал акціонерного товариства складається з оплаченого капіталу, утвореного шляхом випуску і розміщення акцій, і резервного капіталу, створюваного за рахунок відрахувань від прибутку. Резервний капітал призначається, з одного боку, для поповнення оплаченого капіталу у випадку втрати частини його через понесені збитки, а з іншого боку — для виплати дивідендів у періоди, коли прибуток підприємства за якимись причинами (наприклад, у результаті кризи) виявляється недостатнім для підтримки дивіденду на високому рівні.
Чистий прибуток акціонерного підприємства щорічно розподіляється між акціонерами пропорційно кількості акцій — у вигляді дивіденду. Однак не весь чистий прибуток розподіляється у вигляді дивіденду: частина його відчисляється на розширення підприємства й утворення резервного капіталу, а також на виплату особливої винагороди членам правління, директорам і деяким вищим службовцям.
Відповідно до статті 4 Закону України „Про цінні папери і фондову біржу”[1] акція - цінний папір без установленого строку обігу, що засвідчує дольову участь у статутному фонді акціонерного товариства, підтверджує членство в акціонерному товаристві та право на участь в управлінні ним, дає право його власникові на одержання частини прибутку у вигляді дивіденду, а також на участь у розподілі майна при ліквідації акціонерного товариства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Закономірності виникнення, сутність і механізм функціонування акціонерної форми капіталу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок