Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Предмет і метод вивчення класничної політичної економії

Предмет і метод вивчення класничної політичної економії

Назва:
Предмет і метод вивчення класничної політичної економії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,54 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
“Предмет і метод вивчення
класничної політичної економії”


ПЛАН
Вступ
1. Політекономія - наука про суспільство
2. Предмет політичної економії та його відмінності
від предмета економічної теорії
3. Метод політекономії
Список використаної літератури
Вступ
Політекономія як наука теоретична - це система наукових знань, яка дає цілісне уявлення про закони та сут-тєві зв'язки в реальній економічній діяльності. Тому зрозуміло, чому потрібно досліджувати і покращувати методи дослідження політекономії.
Кожна наука має свій предмет вивчення. Що ж вивчає політекономія? Добрих 150 років після Монкретьєна, який дав назву цій науці, політ-економія розглядалася переважно як наука про державне господарство. І лише при А.Сміті характер її змінився. Вона стала перетворюватися в науку про закони розвитку господарства взагалі та про економічні відносини класів зокрема. В сучасних умовах загальним об'єктом вивчення виступає суспільне виробництво як цілісний організаційно-соціально-економічний комплекс (економі-ка).
Але політекономія вивчає не все виробництво. Технічні його аспекти вивчають інші технічні науки. Предметом же політеконо-мії є лише соціально-економічна суть виробництва, тобто ті вироб-ничі (економічні) відносини, які виникають між людьми в процесі функціонування суспільного виробництва. Саме цим політекономія відрізняється від "економіксу" - най-більш поширеного курсу з економічної теорії на Заході, предмет якого відомий американський економіст П. Самуельсон, автор популярного підручника “Економіка”, визначає так: Це наука, що вивчає, як люди і суспільство здійснюють кінцевий вибір рідкісних ресурсів, щоб виробляти різні товари і розподіляти їх до спожи-вання. Тобто, політекономія повинна дати відповідь на три основоположні питання: І.Що потрібно виробляти і в якій кілько-сті? 2.Як, за допомогою яких ресурсів і технологій будуть вироб-лятися необхідні товари? З.Для кого призначаються товари, що виробляються ?
В даній роботі ставлю перед собою мету краще зрозуміти поняття предмету політекономії та оволодіти основними методами даної науки. Це дасть змогу краще освоїти економічні знання та набути певних практичних навичок аналізу та синтезу в подальшій роботі.


1. Політекономія - наука про суспільство
Життя людського суспільства бага-тогранне й різноманітне. Воно склада-ється, в першу чергу, з багаточисельних видів і сфер прикладання праці. див. схему 1.
Схема 1
Сфери прикладання праці
Вся ця діяльність здійснюється в рамках певних відносин між людьми, вимагає створення відповідних укладів суспільного життя, не може обійтися без конкретних форм державності, сім'ї, моралі, культурних традицій тощо. Як розібратися в цій різнома-нітності процесів, що відбуваються навколо нас, у яких ми беремо безпосередню участь? Саме на це доленосне питання дає відповідь політекономія. Що ж це за наука?
Весь навколишній світ, усю світобудову вивчають різні науки, їх можна поділити на дві великі групи:
а) природознавчі - науки про закони та закономірності розвит-ку природи (біологія, хімія, фізика, геологія);
б) суспільні - науки про закони й закономірності розвитку сус-пільства (історія, філософія, юридичні науки, літературознавство й політекономія).
Отже, політекономія - це наука про суспільство. Це означає, що загальним об'єктом її вивчення є суспільство.
Але суспільних наук є багато. Що ж конкретно вивчає політекономія? Політ-економія вчить, що з усієї різноманітнос-ті явищ і процесів суспільного життя
слід виділити ті, які утворюють основу розвитку. А такою основою є економіка, тобто матеріальний базис суспільства.
Економіка (від грецького слова ойкономіа, де "ойкос" означає дім, господарство, а "номос" - закон, правило), в буквальному перекладі - мистецтво ведення домашнього господарства. В сучас-ному розумінні - це народне господарство країни (або його частина), яка включає відповідні галузі та види виробництва. Існують такі поняття, як економіка країни, регіону, області, галузі. Отже, економіка - це багатопрофільна система, яка має складну функціональну структуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Предмет і метод вивчення класничної політичної економії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок