Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Динамічні моделі

Динамічні моделі

Назва:
Динамічні моделі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,90 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Пошукова робота:
Динамічні моделі


Зміст
1. Виробнича функція
2. Моделі економічного циклу
3. Моделі економічного зростання
Список використаної літератури


Виробнича функція
Для опису взаємозв'язку між затратами чинників виробництва і обсягом продукції, що випускається, в економіці використовують поняття виробничої функції.
Технологічна залежність між структурою затрат ресурсів, наприклад працею (L) та капіталом (К), і максимально можливим випуском продукції (Q) записується за допомогою такої виробничої функції:
Y = F(L, К) або Q = F(L, К).
Виробнича функція показує, який максимальний обсяг випуску Y може бути одержаний при кожному конкретному наборі витрачених ресурсів і незмінній технології. Зміна технології приводить до зміни самої функціональної залежності.
Введемо позначення: Q — обсяг випуску; L — кількість праці; К—кількість фізичного капіталу; А — змінна, яка залежить від ефективності виробничих технологій; FQ — функція, яка визначає залежність обсягів випуску продукції від значень витрат чинників виробництва.
Більшість виробничих функцій має властивість постійної віддачі від масштабу. Це означає, що при одночасній зміні всіх чинників виробництва на одну й ту саму величину функція змінюється на ту ж саму величину. Розглянемо виробничу функцію для двох чинників L та К.
Математично це означає, що для будь-якого додатного числа z:zQ = A F(zL, zK).
Якщо z=l,2, то при зростанні обох чинників виробництва на 20 %обсяг випуску продукту також зросте на 20 %, або в 1,2 раза.
Залежно від кількості чинників виробнича функція визначається як одночинникова, двочинникова, багаточинникова.
Функціональна залежність може бути подана в табличній, графічній та аналітичній формах.
Для неперервної і диференційованої двочинникової виробничої функції формула може бути записана з використанням часткових похідних функції двох змінних:
Технологічна норма заміщення MRTS показує вибір між двома чинниками у виробництві. Вона вимірює пропорцію, у якій фірмі потрібно замінити один чинник іншим, щоб залишити випуск без змін.
Виробнича функція відповідає закону спадної віддачі чинників виробництва.
Розглянемо двочинникову виробничу функцію (див. таблицю) заданими так званої виробничої сітки. Кожна клітина таблиці відображає максимальний обсяг випуску, який забезпечується відповідними обсягами чинників.
Для побудови двочинникової функції вибираємо з таблиці різні комбінації ресурсів, які забезпечують один і той самий обсяг випуску, і наносимо точки з відповідними координатами (L, K) на координатну площину. Якщо з’єднати ці точки плавною кривою, одержимо лінію незмінного випуску — ізокванту (рис. 4.1). Ізокванта — крива, що показує всі можливі комбінації ресурсів (L, K), які дозволяють от-римати певний фіксований обсяг виробництва (Q).
Аналогічно можна розглянути різні варіанти досягнення обсягіввипуску Q = 10, Q = 15 та побудувати відповідні їм ізокванти. Су-купність ізоквант однієї виробничої функції, кожна з яких відповідаєпевному обсягу випуску продукції, називається картою ізоквант. Фун-кція відображає залежність між обсягом випуску (Y) та працею (L).
Рис. 1. Карта ізоквант
Типовим прикладом виробничої функції в аналітичній формі може бути виробнича функція Кобба-Дугласа:
Її ізокванти мають вигляд кривих, які ми розглянули вище. Вони опуклі в бік початку координат і не перетинають їх, а необмежено наближаються до координатних осей. Це означає, що чинники виробництва можуть лише частково замінювати один одного, але повна заміна є неможливою, тобто F(0, K) = F(L, 0) = 0.
Наступний приклад виробничої функції — функція з фіксованими пропорціями чинників, яка має назву виробничої функції Леонтьева(рис. 2): Q = min(aL, bK); a, b > 0.
Виробнича функція Леонтьева
Рис. 3. Лінійна виробнича функція з повним заміщенням чинників виробництва
Третій приклад лінійна виробнича функція з повним заміщенням чинників виробництва (рис. 4.3): Q = aL + bK; a, b > 0.
Для випадку a = b = 1 (рис. 4.3) AK/AL = 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Динамічні моделі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок