Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Методи комп’ютерного моделювання та проектування складних систем

Методи комп’ютерного моделювання та проектування складних систем

Назва:
Методи комп’ютерного моделювання та проектування складних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,64 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Методи комп’ютерного моделювання та проектування складних систем


Як зазначалось у попередніх підрозділах, розроблення та використання СППР та ЕС безпосередньо пов’язані з моделюванням у тих проблемних галузях, для яких створюються відповідні інформаційні системи. Крім того, моделювання є основним етапом системного аналізу. Тому, звичайно, існують сучасні інформаційні технології, які забезпечують автоматизацію цього процесу.
Традиційно під моделюванням на ЕОМ розумілося лише імітаційне моделювання. Але в останні роки завдяки розвитку графічного інтерфейсу і графічних пакетів широкий розвиток отримало комп’ютерне, структурно-функціональне моделювання та було покладено початок використанню комп’ютера при концептуальному моделюванні, де він використовується, наприклад, для побудови систем штучного інтелекту. Отже, поняття «комп’ю-терне моделювання» значно ширше за традиційне поняття «моделювання на ЕОМ».
Під комп’ютерною моделлю найчастіше розуміють:
умовний образ об’єкта чи деякої системи об’єктів (або процесів), описаних за допомогою взаємозалежних комп’ютерних таблиць, блок-схем, діаграм, графіків, малюнків, анімаційних фрагментів, гіпертекстів тощо, які відображують структуру та взаємозв’язки між елементами об’єкта чи системи. Комп’ютерні моделі такого типу називають структурно-функціональними;
окрему програму, сукупність програм, програмний комплекс, що дає змогу через певну послідовність обчислень та графічне відображення їх результатів, відтворювати (імітувати) процеси функціонування об’єкта чи системи об’єктів за умови впливу на них різних, як правило випадкових, факторів. Такі моделі називають імітаційними моделями.
Комп’ютерне моделювання — це метод розв’язання завдання аналізу або синтезу складної системи на засадах використання його комп’ютерної моделі. Суть комп’ютерного моделювання полягає в знаходженні кількісних і якісних результатів за допомогою наявної моделі. Якісні висновки, які отримують за результатами аналізу, дають змогу знайти невідомі раніше характеристики складної системи: її структуру, динаміку розвитку, стійкість, цілісність тощо. Кількісні висновки, головно, мають характер прогнозу майбутніх чи пояснення минулих значень змінних, що характеризують систему.
Предметом комп’ютерного моделювання можуть бути: економічна діяльність фірми, банку, виробничого підприємства; інформаційно-обчислювальна мережа; технологічний процес; будь-який інший реальний об’єкт чи процес, наприклад процес інфляції, і загалом, будь-яка складна система. Цілі комп’ютерного моделювання можуть бути різними, однак найчастіше моделювання є, як уже зазначалося раніше, головним етапом (процедурою) системного аналізу, тобто сукупності методологічних засобів, що використовуються для підготовки та прийняття рішень економічного, організаційного, соціального чи технічного характеру.
Комп’ютерна модель складної системи має за можливості відображати всі головні фактори і взаємозв’язки, що характеризують реальні ситуації, критерії та обмеження. Модель має бути досить універсальною, щоб за можливості була спроможною описувати близькі за призначенням об’єкти, і водночас досить простою, щоб уможливлювати виконання необхідних досліджень з мінімальними витратами.
Усе це підтверджує той факт, що моделювання систем, розглянуте загалом, є скоріш мистецтвом, ніж наукою, із самостійним набором засобів відображення явищ і процесів реального світу. Тому досить складно навести єдину, узагальнену класифікацію завдань комп’ютерного моделювання та створити достатньо універсальні його інструментальні засоби для об’єктів довільної природи. Однак, якщо звузити коло розглянутих об’єктів, обмеживши його, наприклад, завданнями комп’ютерного моделювання за системного аналізу об’єктів економіко-організацій-ного керування, то можна підібрати ряд досить універсальних підходів і програмних засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Методи комп’ютерного моделювання та проектування складних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок