Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Вплив конкуренції на процес обґрунтування цін. Цінові фактори вибору конкурентної стратегії

Вплив конкуренції на процес обґрунтування цін. Цінові фактори вибору конкурентної стратегії

Назва:
Вплив конкуренції на процес обґрунтування цін. Цінові фактори вибору конкурентної стратегії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,70 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
“Вплив конкуренції на процес обґрунтування цін. Цінові фактори вибору конкурентної стратегії”


План
1. Вплив конкурентів на ціну
2. Методи ціноутворення при врахуванні цін конкурентів
3. Види цін, які зорієнтовані на конкурентів. Цінова конкурентна стратегія


1. Вплив конкурентів на ціну
На рівень цін підприємства, фірми впливають ціни конкурен-тів. Виробник повинен знати ціни і якість товарів своїх конкурентів. Для цього використовують різні способи: порівняння цін за допомо-гою прейскурантів, закупівля устаткування і перевірка його якості, вивчення думки покупців про якість товарів конкурентів та рівень цін на товари.
Якщо встановлено, що якість товару не поступається якості то-вару конкурентів, встановлюють ціну, близьку до ціни товару конку-рентів. Якщо товар за якістю кращий, ніж товари конкурентів, мож-на встановити вищу ціну.
2. Методи ціноутворення при врахуванні цін конкурентів
Є багато методів ціноутворення. І кожна фірма має право обрати той з них, який відповідає її інтересам (рис. 1).
При встановленні ціни треба враховувати попит, що склав-ся на цей товар. Підвищення ціни може зменшити купівельну спро-можність покупців, а отже, і попит на товар. Практика ринкової еко-номіки свідчить про необхідність вивчення і вимірювання попиту. Для цього оцінюють попит при різних цінах. Такий аналіз показує, що зниження ціни підвищує попит, але до певної межі. Є рівень ціни, після якого попит не зростає, а починає падати. Покупець починає з підозрою ставитися до дешевого товару, вважаючи, що він низької якості й може завдати йому шкоди.
Слід ураховувати також еластичність попиту на товари, про який ми вже говорили. Виробники повинні знати, що якщо товар втрачає еластичність попиту, треба знижувати ціни.
Отже, можна зробити висновок: якщо мінімальна ціна визна-чається витратами виробництва то максимальна ціна залежить від попиту на цей товар.
Той факт, що в умовах ринку ціна встановлюється об'єктив-но внаслідок співвідношення попиту і пропозиції, не викликає сумнівів. Однак не треба вважати, що виробник товарів сподівається тільки на ціну, яку йому запропонує ринок, а сам ніякої участі в ціно-утворенні не бере. Виробник товарів, підприємець використовує ме-тодику розрахунку вихідних цін, тобто базисних цін, або цін пропо-зиції. Товари пропонуються покупцям саме за такими цінами. А вже під час купівлі-продажу виникає (під впливом співвідношення попиту і пропозиції), за якою і реалізується товар.
Методика розрахунку вихідних цін включає постановку завдан-ня ціноутворення, оцінку витрат виробництва, врахування попиту на товар, аналіз цін і товарів конкурентів, вибір методу ціноутворення.
Ця методика відома майже всім продавцям на міських ринках. Селянин привіз у місто продавати, припустімо, м'ясо. Вже до при-їзду він поставив певне завдання: реалізувати свій товар за таку суму, щоб грошей вистачило на купівлю потрібного йому товару. Він при-близно знає витрати виробництва (вартість витрачених кормів, оцін-ка своєї праці). Далі селянин цікавиться, які ціни склалися на ринках міста, порівнює свою продукцію з продукцією конкурентів і вста-новлює вихідну ціну. Отже, проблема встановлення вихідної ціни вирішується, як пра-вило, на рівні мікроекономіки, а остаточна ціна відображує рівень макроекономіки.
Розглянемо особливості кожного етапу формування вихідної ціни.
Основним завданням ціноутворення є покриття витрат ви-робництва і одержання прибутку. Це випливає з особливостей рин-кової економіки, де, як правило, панує гостра конкуренція, у якій виживає той, хто має найвищу норму прибутку. Отже, завданням підприємства, фірми при встановленні ціни є максимізація поточно-го прибутку.
Ціна дає змогу фірмі захопити лідерство на ринку. Сутність його полягає в завоюванні значної частки на ринку. Цього досягають зав-дяки зниженню цін або виробництву товарів високої якості.
Найпростіший метод ціноутворення полягає у розрахунку ціни за формулою: середні витрати виробництва плюс прибуток. Другий додаток іноді називають націнкою, її розмір залежить від виду товару, попиту на нього, вартості товарної одиниці, обсягу продажу тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Вплив конкуренції на процес обґрунтування цін. Цінові фактори вибору конкурентної стратегії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок