Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Потреби споживача та обмеженість виробничих ресурсів. Проблеми вибору

Потреби споживача та обмеженість виробничих ресурсів. Проблеми вибору

Назва:
Потреби споживача та обмеженість виробничих ресурсів. Проблеми вибору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,17 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Потреби споживача та обмеженість виробничих ресурсів. Проблеми вибору


План
1. Потреби та види потреб.
2. Поняття блага. Види економічних благ.
3. Закон спадної корисності та гранична корисність.


1. Потреби та споживчі блага. Їх класифікація
Рушійною силою діяльності людини є її потреби.
Потреба – це необхідність у певних речах, бажання володіти ними, відчуття нестачі чогось важливого. Вони виникають тоді, коли людина неспроможна їх задовольнити. Потреби надзвичайно різноманітні, й тому існує кілька різних класифікацій: за характером виникнення, за нагальністю задоволення, за засобами, що забезпечують задоволення потреб, останні поділяються на матеріальні й нематеріальні.
Матеріальні – це потреби, що забезпечуються речами, а нематеріальні – які задовольняються послугами. Матеріальні потреби вважаються базовими або найсуттєвішими потребами.
Виділяють також нерозумні (нераціональні) потреби людини. З-поміж матеріальних потреб людини вони вирізняється тим, що їх задоволення шкодить здоров’ю, заважає духовному розвитку і спричиняє деградацію особистості. Наприклад, алкоголь, сигарети, наркотики та ін.
До нематеріальних потреб відносять духовні та соціальні потреби. Духовні потреби – це потреби в освіті, підвищенні кваліфікації та професійної майстерності, в художній творчості, розвитку науки і мистецтва. Духовні потреби стають для людини такими ж необхідними, як і матеріальні потреби.
Соціальні потреби – це потреби людини в медичному обслуговуванні, вихованні дітей, у вільному часі, відпочинку, в належних умовах праці й навчання.
Людина прагне задовольнити насамперед найважливіші потреби. Як тільки їй вдається задовольнити якусь важливу потребу, вона на певний час перестає бути для неї рушійним мотивом. Одночасно виникає стимул до задоволення наступної за важливістю потреби. Наприклад, людину, яка голодує, не цікавлять ні події, що відбуваються у світі мистецтв, ні те, як на неї дивляться і наскільки поважають оточуючі, ні те, чи чистим повітрям вона дихає. Але в міру задоволення чергової найважливішої потреби на перший план виходить наступна за нею. Свої потреби люди задовольняють за допомогою товарів і послуг.
2. Поняття блага. Види економічного блага
Відчувши спрагу, ми п’ємо воду, чай, каву. Змерзнувши, одягаємо теплий одяг. Усе, що задовольняє наші потреби – це блага. Здатність товару або послуги задовольняти потребу називають споживчим благом.
Частину необхідних для життя людини благ вона бере від природи. Це повітря, сонячні промені, джерела води, лісові ягоди й горіхи, гриби та риба, квіти і лікувальні рослини. Все це безкоштовні блага. Безкоштовні блага людина не створює, а знаходить у природі в готовому для використання вигляді. Безкоштовність таких благ відносна. Вона означає тільки те, що ці блага не є продуктом людської праці, а отримані від природи.
Проте людині треба значно більше благ, ніж природа здатна дати. Тому люди навчилися виробляти й створювати необхідні їм блага. Отже, ті блага, які людина створює спеціально, виробляє з метою задоволення своїх потреб, називають економічними. Економічні блага виробляють на підприємствах. Прикладами економічних благ є хліб, автомобілі, телевізори, авторучки, велосипеди та ін.
Економічні блага поділяються на довготривалі та нетривалі. Довготривалими благами можна користуватися багато років, наприклад, меблями, холодильниками, автомобілями. Інші економічні блага людина використовує тільки раз. До нетривалих економічних благ належать продукти харчування, продукти нафтопереробної промисловості та ін.
Проте значно частіше в повсякденному житті ми користуємося іншою класифікацією економічних благ. Це – товари і послуги.
Товари і послуги – це економічні блага, що є результатом людської праці. Головна їх ознака за умов розвинутої економіки – здатність продаватися і купуватися.
Товари – це уречевлені економічні блага. Їх можна упаковувати, транспортувати, зберігати.
Послуги – це економічні блага, що не мають товарної форми; їх надають людям, котрим вони потрібні, у формі цілеспрямованої корисної дії чи обслуговування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Потреби споживача та обмеженість виробничих ресурсів. Проблеми вибору

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок