Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Скачати: Акціонерний капітал і акціонерні товариства

Загрузка...

Акціонерний капітал і акціонерні товариства

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Акціонерний капітал і акціонерні товариства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,27 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Акціонерний капітал і акціонерні товариства


На певному етапі свого розвитку (19 ст.) суспільство зіткнулося з проблемою, суть якої полягає в тому, що індивідуальні капітали, якими б великими вони не були, виявилися недостатніми для організації великих підприємств, а саме: спорудження залізниць, будівництва великих підприємств, заснування великих банків. В той же час дрібне будівництво, основане на індивідуальній приватній власності, задовольнити зростаючі потреби людей вже не могло. Окрім того, приватна індивідуальна власність, відокремлюючи безпосереднього товаровиробника від засобів виробництва, стає гальмом у розвитку продуктивних сил суспільства.
Щоб подолати цю суперечність (між зростаючими потребами суспільства і можливостями дрібного виробництва), необхідно було шукати таку форму організації суспільного виробництва, яка б, з одного боку, дала можливість об’єднати невеликі індивідуальні капітали в єдиний великий капітал, а з іншого – зацікавити безпосередніх робітників і власників індивідуальних капіталів у ефективному функціонуванні підприємства, основаного на таких засадах. Такою формою організації виробництва стало акціонерне товариство.
Акціонерне товариство – це підприємство, капітал якого утворюється за рахунок внесків його учасників (акціонерів) шляхом придбання ними акцій. Капітал, утворений таким чином, називається акціонерним капіталом.
Отже, акціонерне товариство – це підприємство, засноване на колективному капіталі. Частка кожного учасника товариства в цьому капіталі визначається кількістю акцій, якими він володіє.
Необхідно виділити ознаки, що відрізняють акціонерне підприємство від одноосібного, а саме:
випуск і функціонування акцій;
демократична організація управління справами акціонерного підприємства;
потенційна можливість акціонерного підприємства бути більш ефективним порівняно з одноосібним підприємством.
У одноосібному підприємстві нижньою межею ефективної господарської діяльності є нульовий прибуток. Якщо власник цього підприємства не отримує необхідного прибутку, але й не матиме збитків, він може ще існувати. В акціонерному товаристві ситуація інша. Відсутність прибутку буде означати для нього загибель, тому що прибуток потрібен для розрахунків з акціонерами, виплати їм дивідендів по акціях. Невиплата дивідендів породжує масовий продаж акцій, які катастрофічно починають падати в ціні. За цим настає банкрутство товариства.
Дивіденди – це та частина прибутку акціонерного товариства, яка виплачується власникам акцій згідно з розмірами вкладеного капіталу. Дивіденди розраховуються так: спочатку із загальної суми прибутку акціонерного товариства вираховують видатки на розвиток, модернізацію виробництва, виплати процентів за кредити, премії керівникам. Потім сума прибутку, що залишилась, ділиться на кількість акцій даного випуску. Дивіденди можуть перевищувати розміри, оголошені при випуску акцій, а можуть і зовсім не виплачуватися. Все залежить від ефективності діяльності акціонерного товариства.
Акціонерні товариства в капіталістичних країнах почали виникати ще в 19 ст. В сучасних умовах практично весь великий капітал світу є акціонерним. В Україні акціонерна форма господарювання почала формуватися недавно, з моменту проголошення самостійності. Поштовхом для цього стала:
необхідність мобілізації і концентрації індивідуальних капіталів для розбудови економіки і створення власного виробничого потенціалу;
необхідність створення умов для тісного поєднання безпосереднього виробника з засобами виробництва шляхом перетворення його на співвласника підприємства;
роздержавлення і приватизація власності.
Юридичною базою акціонування в нашій державі став Закон України “Про господарські товариства”, прийнятий Верховною Радою в 1991 р. Згідно з цим Законом акціонерне товариство має такі основні риси:
- статутний фонд розділений на певне число акцій рівної номінальної вартості;
- акції розміщені між засновниками і учасниками;
- відповідальність за зобов’язаннями лише в межах вартості майна товариства;
- акціонери відповідають лише в межах акцій.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Акціонерний капітал і акціонерні товариства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок