Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Конкуренція. “Чиста“ ринкова економіка

Конкуренція. “Чиста“ ринкова економіка

Назва:
Конкуренція. “Чиста“ ринкова економіка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,35 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Конкуренція. “Чиста“ ринкова економіка


Якщо не за допомогою централізованого жорсткого плануван-ня, що існувало в умовах командної економіки, то як ще можна координувати діяльність людей, щоб вони витрачали свої сили і природні ресурси на виготовлення саме тих товарів, які потрібні суспільству?
Ця проблема була однією з головних ще за Адама Сміта, який вважав, що кожна людина дбає лише про свою вигоду, але «не-видима рука» спрямовує її так, що в результаті всі отримують суспільне благо. Ця «невидима рука» є не чим іншим, як ринко-вими відносинами між людьми, або просто ринком.
Говорячи про ринок, ми маємо на увазі не якусь конкретну площу, де збираються продавці й покупці, а досить складне й життєво важливе для людства економічне явище. Немає країни, в економіці якої не було б тих чи тих елементів ринку.
Зрозуміло, що терміни «світовий ринок», «ринок нафти», «ри-нок сировини» або «валютний ринок» вживаються у переносному розумінні і зовсім не означають якихось конкретних місць рин-ку.
На ринку встановлюється рівновага між попитом і пропози-цією. Результат цього — ціна.
На недільному базарі зустрічаються продавці (торговці) і покупці (домогосподарки), які обстоюють свої протилежні інтереси.
Інтереси продавців: намагаються продати свої товари і одержати максимальний прибуток. Оскільки всі продавці мають однакові наміри, між ними починається конкуренція.
Інтереси покупців: намагаються купити потрібні їм товари і ви-тратити якомога менше грошей, тобто реалізувати свої плани спожи-вання з максимальною корисністю.
Вирівнювання інтересів відбувається через ціну, яка формується на щотижневому базарі завдяки взаємодії попиту покупців і пропозиції продавців. Ціна вирівнює співвідношення попиту і пропозиції і є комп-ромісом між уявленнями продавців і покупців про ціни.
За ринкової економіки добробут кожного визначається тим, наскільки успішно він може продати на ринку товар, яким во-лодіє: свою робочу силу, вміння, земельну ділянку, вироби своєї праці, акції тощо. Той, хто запропонує покупцям найкращий товар і на найбільш вигідних умовах, стає переможцем у кон-курентній боротьбі і відкриває собі дорогу до зростання добро-буту.
Якщо товар не може бути проданий за ціною, що компенсує витрати виробництва і гарантує певний прибуток, то це є сиг-налом для виробника про необхідність суттєво змінити цей то-вар у процесі його виробництва чи реалізації з метою здешев-лення або поліпшення його якостей, або припинити (закрити) виробництво.
Якщо товар продається за ціною, яка дає значний прибуток, то це є сигналом до розширення виробництва і вкладання ресур-сів саме в цей ринок.
«Невидима рука» ринку примушує кожного виробника, торго-вця думати про інтереси інших людей, інакше їхні товари мо-жуть стати непотрібними для споживачів, і тоді замість вигоди будуть збитки. При цьому всі — і покупці, і продавці щодня від-шукують найкращий варіант компромісу між своїми інтересами.
Тому можна без перебільшення називати ринок колективним розумом людства.
З XVIII ст. питання ціноутворення в ринковій економіці та його впливу на розподіл ресурсів між різними галузями є основ-ним предметом досліджень політекономії.
Особлива увага під час аналізу приділяється конкуренції і механізмові ціноутворення. В умовах досконалої конкуренції на ринку, тобто коли є багато підприємств, що конкурують між со-бою, і жодне не може вплинути на ціни іншого, вони змушені виробляти саме ті товари, які споживачі хочуть мати і за які мо-жуть заплатити гроші.
Конкуренція за споживача змушує виробників постійно вдос-коналювати технологію виробництва товарів для того, щоб по-ліпшити їх якість або зменшити витрати на їх виготовлення. Якщо підприємство підвищує ціни, то споживачі купуватимуть потрібні їм вироби в іншого виробника.
Зверніть увагу, це відбувається тому, що всі підприємства по-водять себе егоїстично: намагаються виграти конкурентну боро-тьбу і досягти максимальних прибутків. Це примушує зважати на вимоги споживачів і забезпечувати по можливості ефектив-ність своїх підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Конкуренція. “Чиста“ ринкова економіка

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок