Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Основні форми і системи заробітної плати

Основні форми і системи заробітної плати

Назва:
Основні форми і системи заробітної плати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,17 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Основні форми і системи
заробітної плати”


ПЛАН
Вступ
1. Поняття оплати праці. Структура і функції заробітної плати
2. Системи оплати праці
3. Преміювання працівників, доплати, надбавки та інші виплати
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Оплата праці — чи не найважливіша категорія у системі умов праці. У ній, як ні в якій іншій сфері, відбиваються усі суперечності суспільства, усі досягнення і прорахунки. Тому підходити до правових питань оплати праці необхідно через дослідження об'єктивних реальних суспільних відносин. Саме соціально-економічні аспекти дозволяють розкрити ті пробле-ми, які мають місце в сучасних умовах в Україні у сфері опла-ти праці, і "підказати" правові засоби, форми їх вирішення.
Як соціально-економічна категорія заробітна плата являє собою певну частину прибутків громадян, що фіксується в грошовій формі, в структурі національного прибутку країни. Як відомо, з доходів громадяни виплачують прибутковий податок. Крім того, доходи населення складаються не тільки із заробітної плати, але включають також й інші види виплат: соціальні допомоги, пенсії, стипендії, доходи від власності, цінних паперів, участі в паях, доходах підприємства, нату-ральні доходи тощо.
В Україні існує ряд проблем в системі організації заробітної плати: розміри зарплати практично відірвані від кінцевих результа-тів праці працівників і підприємств; недосконала диференціа-ція оплати праці; не визначена роль мінімальної зарплати. Всі названі проблеми загострила платіжна криза, яка приве-ла багато які підприємства до заборгованості по зарплаті.
В Основних напрямах соціальної політики на 2005—2010 роки передбачені конкретні заходи щодо реформування оплати праці. Ці заходи охоплюють два напрями. Перше — заходи, спрямовані на стабілізацію рівня життя, вдосконалення оплати праці й грошових доходів населення, друге — заходи, спрямовані на погашення заборгованості з заробітної плати.
1. Поняття оплати праці. Структура і функції заробітної плати
У законодавстві вживаються два терміни - "оплата праці" і "заробітна плата". Традиційно щодо оплати праці найманих працівників застосовується термін "заробітна плата", ним підкреслюється те, що грошова винагорода випла-чується за витрачену працю, за роботу, яка виконана. Крім того, тут підкреслюється також результативність праці.
Оплата праці залежить не тільки від результатів праці конкретного працівника, але також від результатів праці, прибутковості конкретного підприємства. У науковій літерату-рі підкреслювалось, що заробітна плата має бути заробленою.
Термін "оплата праці" застосовувався для винагороди за працю колгоспників, оскільки були істотні відмінності і в порядку нарахування, і в формах оплати праці колгоспників. Застосовувався принцип нарахування оплати за підсумка-ми господарської роботи колгоспу.
Нині в законодавстві терміни "оплата праця" і "заробіт-на плата" застосовуються як синоніми. Однак видається все ж, що термін "оплата праці" більш широкий і його цільове призначення спрямоване на організацію оплати праці, регла-ментацію її окремих елементів і всієї системи правових за-собів в цій сфері. Тоді, як термін "заробітна плата" спрямо-ваний на права працівника в трудових відносинах, на отри-мання грошової винагороди.
Як правова категорія заробітна плата є грошовою винаго-родою, яка виплачується власником працівнику за працю у встановленому сторонами трудового договору розмірі і в межах, визначених законодавством, соціально-партнерськи-ми угодами, колективним і трудовим договорами.
Структурно заробітна плата складається з трьох частин: основна заробітна плата, додаткова заробітна плата, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Відпо-відно на підприємстві встановлюються фонди оплати праці.
Основна заробітна плата складається з винагороди за виконану роботу в межах встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, нормовані завдання, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів), відрядних розцінок — для робітників і посадових окладів для службовців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Основні форми і системи заробітної плати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок