Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Структура і функціонування капіталу підприємства не фінансової сфери

Структура і функціонування капіталу підприємства не фінансової сфери

Назва:
Структура і функціонування капіталу підприємства не фінансової сфери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,02 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Структура і функціонування капіталу підприємства не фінансової сфери


План
1. Структура і функціонування капіталу підприємства не фінансової сфери.
2. Особливості підприємницької діяльності і функціонування капіталу в різних сферах економіки.


1. Структура і функціонування капіталу підприємства не фінансової сфери
До підприємств не фінансової сфери належать усі ділові одиниці, що виробляють і реалізують товари, а також надають послуги. До них не належать банківські та інші кредитні установи, пенсійні, страхові, добродійні фонди та компанії. Прикладом такого підприємства може бути промислове підприємство.
Капітал підприємства складається з трьох частин:
1) знаряддя праці, запаси сировини, матеріалів, тощо, тобто все те, що називають "засоби виробництва";
2) готова продукція;
3) гроші та грошові документи.
Підприємство насамперед має авансувати кошти для придбання факторів виробництва, тобто елементів постійного та змінного капіталу. Для цього потрібно вийти: а) на ринки засобів виробництва і вступити в економічні відносини з продавцями (ними можуть бути безпосередні виробники або оптові посередники); б) на ринок праці для придбання необхідної за кількістю і якістю робочої сили.
Отже, для нового підприємства капітал починає свій рух у сфері обігу як грошовий капітал, функцією якого є придбання елементів виробничого капіталу.
За наявності засобів виробництва і робочої сили можна починати виробничий процес. Капітал тут виступатиме як виробничий капітал, функцією якого є виробництво товару і додаткової вартості.
Для одержання вартості та додаткової вартості у грошовій формі треба продати продукт капіталу: доставити товар на відповідний ринок, знайти покупця. При цьому капітал набуває форми товарного капіталу, головною функцією якого є реалізація товару і одержання додаткової вартості у грошовій формі.
Отже, капітал проходить три стадії і набуває відповідно трьох форм грошової, виробничої і товарної. Такий послідовний рух називають кругооборотом капіталу. Припинення руху на одній із стадій кругооборот призводить до порушення процесу зростання капіталу. Довга затримка в одній із функціональних форм капіталу веде до загибелі його.
Формула кругообороту капіталу не фінансової сфери така:
де Г гроші; Т товар; 3В засоби виробництва; РС робоча сила; В виробництво; ... переривання процесу обороту при переході до стадії виробництва і від неї до стадії обігу.
Оскільки зростання вартості в основному" відбувається на стадії виробництва, Т' і Г' вже містять додаткову вартість, тобто розкладаються відповідно на Т + т і Г + г.
На кожний певний момент для капіталу, зайнятого в певній сфері виробництва, характерне певне співвідношення між функціональними формами його. Абсолютний обсяг капіталу підприємства визначається насамперед оптимальним розміром підприємства цієї сфери, а отже, величиною виробничого капіталу. Так, для роздрібної торгівлі або побутових послуг великого капіталу не потрібно, тоді як, наприклад, машинобудування потребує значних капіталів, адже оптимальний розмір підприємства тут значно більший. Чим триваліший процес виробництва продукту, тим більшим має бути виробничий капітал.
Хоча саме виробничий капітал створює додаткову вартість, значна частина капіталу фіксується у грошовій формі. Мотиви, що характеризують поведінку підприємців, які тримають певну частину капіталу у цій формі, сформулював Дж. М. Кейнс:
1) трансакційний потреба в наявних грошах для забезпечення безперервності кругообороту капіталу;
2) перестороги бажання мати частину капіталу в найліквіднішій формі на випадок непередбачених подій;
3) спекулятивний бажання мати певний резерв, який можна при нагоді пустити в обіг для швидкого отримання прибутку (купівляпродаж цінних паперів або іноземної валюти);
4) економії висока ціна кредиту спонукає підприємців ефективніше використовувати власний капітал, а не брати позичку в банку".
Основними факторами, що впливають на розмір капіталу підприємства, є розмір виробничого капіталу (і зумовлений цим обсяг господарських операцій), відсоток за кредитні ресурси та інфляційні очікування (останній фактор сприяє зменшенню розміру грошового капіталу).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Структура і функціонування капіталу підприємства не фінансової сфери

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок