Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Моделі споживчого ринку

Моделі споживчого ринку

Назва:
Моделі споживчого ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,18 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Моделі споживчого ринку


Зміст
1. Модель поведінки споживача
2. Кейнсіанська модель споживання
3. Модель міжчасового споживчого вибору І. Фішера
4. Модель життєвого циклу Ф. Модільяні
5. Модель перманентного доходу М. Фрідмена
Список використаної літератури


Модель поведінки споживача
Для відносного аналізу мікроекономічних процесів використовують криві байдужості. Крива байдужості — це лінія рівної корисності, усі точки якої характеризують товари, що забезпечують споживачу однаковий рівень корисності U = U (рис. 1).
Рис.1. Крива байдужості
Приклад. Функція корисності має вигляд:
де X1, X2 — споживання товарів X1 та X2 відповідно. Запишіть рівняннякривої байдужості, яка проходить через точку (X1, X2) = (3, 1).
Розв’язання.
Підставимо значення (3, 1) у функцію корисності.
U(X1, X2) = U(3, 1) = (2 * 3 + 1)(1+3) = 7-4 = 28, U0 = 28.
Отже, (2X1 +1)(X2+3) = 28. Звідси рівняння кривої байдужості:
Форма кривих байдужості відображає готовність споживача обмінювати один товар на інший. Коли обидва товари легко замінити, крива байдужості увігнута менше. Якщо товари не замінюються —крива байдужості увігнута більше.
Карта кривих байдужості — множина всіх можливих рівнів корисності (U1, U2, U3,...) для певного споживача (рис. 2.2).
Рис. 2. Карта кривих байдужості
Гранична корисність MUi блага Xi — це зміна загальної корисності набору двох товарів при зміні кількості даного блага на одиницю. Математично гранична корисність блага Xi при незмінній кількості всіх інших благ є частковою похідною функції корисності:
Кількість блага X2, від якої споживач готовий відмовитися в обмінна додаткову одиницю блага X1 при незмінному загальному рівні корисності, називається граничною нормою заміщення благ (MRS).
Для опуклих кривих байдужості гранична норма заміщення MRSвимірює нахил кривої байдужості.
Приклад. Для даної функції корисності U(X1, X2) підрахувати граничні корисності MU і MU2 та граничну норму заміщення благMRS: U(X1, 2)=2X1+1Х^
Розв’язання.
Наступний етап моделі поведінки споживача аргументується тим, що споживач обмежений фінансовими ресурсами і це не дає йому можливості задовольнити усі свої потреби.
Бюджетне обмеження споживача (графічно це — бюджетна лінія) —множина наборів, вартість яких становить R: P1 X1 + P2 X2 = R.
Приклад. Споживач має дохід 500 гр. од. на місяць. Припустімо, він купує 2 товари у кількостях X1 та X2 за цінами 2 гр. од. та 4 гр. од. за штуку відповідно. Запишіть бюджетне обмеження споживача. Накресліть бюджетну лінію. Визначте нахил бюджетної лінії.
Розв'язання.
Бюджетне обмеження споживача (рис. 3.):2X1 + 4X2 = 500. Точка перетину з віссю OX1: X2 = 0; 2X1 = 500; X1 = 250.Точка перетину з віссю OX : X = 0; 4X = 500; X = 125.
Рис.3. Приклад побудови бюджетної лінії
Нахил бюджетної лінії показує альтернативні витрати споживання товару 1. Нахил бюджетної лінії
На бюджетну пряму впливають знаряддя економічної політики: податки, субсидії, раціоновані обмеження.
Для оптимізації поведінки споживача слід сумістити системи кривих байдужості з бюджетним обмеженням (рис. 2.4). Споживач обирає на лінії бюджетного обмеження точку (точку оптимуму), яка міститься на кривій байдужості та вища за інші криві байдужості.
Оптимум споживача
У точці оптимуму О гранична норма заміщення двох товарів дорівнює їх відносній ціні. Лінія бюджетного обмеження є дотичною до кривої байдужості. Вибір у точці О є оптимальним вибором для споживання.
Кейнсіанська модель споживання
Кейнсіанська модель споживання належить до макроекономічних моделей.
За Кейнсом використовуваний дохід Y поділяють на C — споживання та S — заощадження: Y = C + S.
Споживчі витрати — це витрати домогосподарств на придбання споживчих товарів і оплату послуг для задоволення особистих потреб. За Кейнсом споживчі витрати змінюються закономірно зі зміною доходу. Досліджував ці закономірності на основі сімейних бюджетів німецький статист XIX ст. Ернест Енгель.
Функція споживання виражає залежність між використовуваним доходом і обсягом споживання і має вигляд: C = F(Y') або C = F(Y-T) (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Моделі споживчого ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок