Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> КОМУНІСТИЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ (економіка СРСР 1917-1939)

Загрузка...

КОМУНІСТИЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ (економіка СРСР 1917-1939)

Назва:
КОМУНІСТИЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ (економіка СРСР 1917-1939)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,17 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
З економічної історії
КОМУНІСТИЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ (економіка СРСР 1917-1939)


Пізньої осені 1917 року більшовики поча-ли поділ поміщицьких земель між селянами, що серйозно зміцни-ло їхню соціальну базу. Переділ, зменшення супроводжувалися здирствами, руйнуванням зразкових господарств, актами дійсно-го вандалізму, насильством і зведенням старих рахунків, прово-дився в інтересах найбіднішого селянства. Середній розмір наділу селянина збільшився в 1,5 рази. Правда, впала продуктивність праці і врожайність, що згодом призвели до голоду, від якого померло більше 5 мільйонів чоловік.
У середині 1918 року була націоналізована значна про-мисловість, на початку 1919 — вся інша. Скасовується торгівля, замінена прямим державним розподілом товарів, знову вводить-ся продовольча розверстка, ще більш жорстка, ніж при Тимчасо-вому уряді, формуються продзагони, сутички яких із «заможни-ми» селянами поступово переростають у Цивільну війну, що су-проводжувалася масовим терором з усіх боків, розстрілами за-ручників (особливо цю практику любили більшовики), насильст-вом над мирним населенням, створенням концтаборів, в яких ут-римувалося більш 200 тисяч чоловік. Встановлюється загальна трудова повинність для будівництва оборонних споруджень, ор-ганізовують трудові армії з представників непролетарських про-шарків населення. До кінця 1919 року господарські відносини в сфері виробництва і розподілу натуралізуються.
У 1920 році випускаються замінники грошей — облікові трудові й енергетичні одиниці. Крім того, в обігу знаходилися царські гроші різноманітних років випуску, «керенки» (їх друкував і радянський уряд) чеки, марки, облігації казначейства, бони, іноземна валюта — всього більш 2000 різновидів грошових одиниць. Руйнація грошового обігу на думку революціонерів повинна була сприяти найшвидшій перемозі комунізму.*
Нова економічна політика
До 1921 року Цивільна війна в основному була заверше-Н3) Росія лежала в руїнах, у Поволжі лютував голод і почалося людожерство, а надій на світову революцію практично не зали-шилося. Більшовики були при владі в одній окремо взятій, дуже зруйнованій країні, більше 80% населення якої складали селяни. Промислове виробництво впало в 10 разів в порівнянні з рівнем 1913 року, чисельність кваліфікованих робітників скоротилася вдвічі. Транспорт практично не працював, палива і продовольст-ва не вистачало.
Продовження політики «військового комунізму» у мир-ний час було представлено новими повстаннями селян. Величез-ної армії Тухачевского на превелику силу, при використанні от-руйних газів і масових репресій, вдалося справитися з тамбовсь-ким повстанням Антонова. Та й у середовищі робітників було не-спокійно — повстання робітників і матросів Кронштадта, що ви-ступили з антибільшовицькими гаслами, хоча і було придушено зі «звичайною» жорстокістю, показало нетривкість соціальної бази влади. У цих умовах «фанатикам» у партії більшовиків прийшлося тимчасово відступити перед «господарниками».
У 1921 році безразмірна пророзкладка була замінена фік-сованим продовольчим податком у розмірі 30-40% від врожаю (для найбідніших селян 10-20%). Припускалася приватна торгів-ля — спочатку у вигляді простого товарообміну без використання грошей, потім і грошова. Дозволявся приватний (дрібний) бізнес. Десятки тисяч підприємств були передані приватним осо-бам — іноді їхнім колишнім власникам на термін від 2 до 5 років. почалося активне друкування радянських грошей — совзнаків. явилися кооперативні магазини і ресторани. Для західного бізнесу було надано біля сотні концесій. Трудармія була розпущена, працювала біржа праці. На державних підприємствах почалася впровадження господарського розрахунку, була дозволена оренда землі і найм робітників. Військова реформа, здійснена М. Фрунзе, дозволила різко скоротити чисельність Червоної Армії із 5-7 млн. до приблизно 1,5 мільйонів бійців.
Усе це досить швидко відновило промислове і сільськогосподарське виробництво. Уже в 1922 обсяг промислової продукції зріс на 30%, а в 1926 році перевищив довоєнний рівень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: КОМУНІСТИЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ (економіка СРСР 1917-1939)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок