Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Основні проблеми економіки та їх ринкове розв’язання

Основні проблеми економіки та їх ринкове розв’язання

Назва:
Основні проблеми економіки та їх ринкове розв’язання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,34 KB
Завантажень:
543
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Основні проблеми економіки та їх ринкове розв’язання


План
1. Суть і значення конкуренції. Конкурентоспроможність.
2. Ринкові види конкуренції. Чиста конкуренція та чиста монополія.
3. Монополістична та олігополістична конкуренції.


1. Суть і значення конкуренції. Конкурентоспроможність
Відносини між суб’єктами ринкової економіки характеризується економічною змагальністю, або конкуренцією. Конкуренція – це суперництво між фірмами за вигідніші умови виробництва і збуту товарів та послуг, за отримання найвищих прибутків. Основне завдання конкуренції і головна функція конкуренції – завоювати ринок, у боротьбі за споживача перемогти своїх конкурентів, забезпечити отримання сталого прибутку.
Суперечність, що виникає в умовах вільного ринку, розв’язується через конкуренцію. Основа конкуренції – свобода вибору, прагнення виробника отримувати прибуток.
Позитивними аргументами конкуренції є те, що вона змушує людей пристосовуватися до нових ситуацій, підвищує ефективність виробництва, знижує ціни і збільшує загальний добробут. Негативні аргументи – роз’єднання людей як супротивників, знищення найслабших, зменшення доходів найманих робітників.
Розрізняють цінову, нецінову та нечесну конкуренцію.
За умов цінової конкуренції основним інструментом змагання виступає ціна. Фірма-продавець виходить з того, що саме ціна – вирішальний показник, визначаючий рішення покупця.
Суть нецінової конкуренції полягає у тому, щоб завоювати перевагу над конкурентами за рахунок кращого використання досягнень НТП. Тут використовують продаж товарів вищої якості, пропозицію нових товарів для задоволення старих потреб, надання більшого обсягу послуг, продовження гарантійного терміну і таке інше.
Нечесна конкуренція – це діяльність господарського суб’єкта, спрямована на отримання прибутку, забезпечення домінуючого становища на ринку шляхом обману.
Розрізняють два види конкуренції: внутрішньогалузеву та міжгалузеву.
Внутрішньогалузева конкуренція – це конкуренція між окремими підприємствами всередині кожної галузі щодо отримання прибутку.
Міжгалузева конкуренція – це форма конкуренції капіталів у боротьбі за прибутковіше застосування капіталу. Вона здійснюється у вигляді міграції капіталів з однієї галузі в інші.
2. Ринкові види конкуренції. Чиста конкуренція та чиста монополія
Відповідно до типу економічної системи (ринку) і вирішення основних питань економіки (що виробляти?, скільки виробляти? і для кого виробляти?) розрізняють такі види конкуренції:
1) чиста конкуренція;
2) чиста монополія;
3) монополістична конкуренція;
4) олігополістична конкуренція.
Основними характеристиками чистої конкуренції є:
1. Велика кількість незалежних працівників (виробників) і споживачів (покупців);
2. Випуск стандартизованого продукту;
3. Формування ринкової ціни;
4. Вільне входження у галузь і вихід з неї.
Чиста конкуренція рідко трапляється на практиці, проте вона є еталоном для порівняння ефективності реальної економіки.
Протилежність чистій конкуренції – чиста монополія. Характерними її рисами є:
1. Єдиний продавець;
2. Відсутність близьких замінників;
3. Формування ціни;
4. Заблоковане входження;
5. Реклама.
За чистої монополії товар або послуги на ринку продає єдина фірма (наприклад, місцева енергетична компанія). Входження у галузь заблоковано, тому фірма репрезентує всю галузь. Оскільки йдеться про один продукт, то диференціації продукції нема.
Штучна монополія виникає внаслідок особливого становища підприємств для отримання монополістичних переваг.
3. Монополістична та олігополістична конкуренції
Важливе значення для характеристики економіки мають критерії оцінювання ступеня монополізації. У світовій практиці прийнято вважати, що домінуюче становище підприємства або групи їх на ринку виникає тоді, коли на одне підприємство припадає 1/3 всього обороту ринку, або на три і менше підприємств – понад 1/2 загального обороту, або на п’ять і менше підприємств – понад 1/2 обороту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основні проблеми економіки та їх ринкове розв’язання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок