Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Зв’язок економічного аналізу з іншими науковими дисциплінами

Зв’язок економічного аналізу з іншими науковими дисциплінами

Назва:
Зв’язок економічного аналізу з іншими науковими дисциплінами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,38 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Зв’язок економічного аналізу з іншими науковими дисциплінами


ПЛАН
Вступ
1. Економічний аналіз і бухгалтерський облік
2. Економічний аналіз і статистика
3. Економічний аналіз і управління (маркетинг, менеджмент)
4. Економічний аналіз і планування
5. Економічний аналіз і математичне моделювання
Висновки
Вступ
У даному рефераті спробую з’ясувати, яке місце посідає економічний аналіз у системі економічних та інших наук і які взаємозв’язки існують між ними.
Теоретичною основою економічного аналізу є політична економія, а загальним методом пізнання, як і для всіх інших наук – діалектика.
Економічний аналіз тісно пов’язаний з галузевими економіками, організацією та менеджментом, маркетингом, фінансовими дисциплінами, банківською справою і кредитуванням.
Особливу роль в економічному аналізі відіграють бухгалтерський облік та статистика. Вони не тільки постачають йому необхідну інформацію, а й надають деякі свої методи для її вивчення. Особливо плідно у цій справі склалися стосунки між аналізом і статистикою, внаслідок чого методика аналізу збагатилася багатьма статистичними методами й прийомами дослідження.
В економічному аналізі широко застосовуються сучасні обробки інформації, економіко-математичні та соціологічні методи, знання в галузі техніки й технології виробництва.
Економічний аналіз як спеціальна галузь знань сформувався в результаті диференціації суспільних наук.
Сформувавши в самостійну науку економічний аналіз, комплексно, системно використовує дані, а в ряді випадків способи і прийоми дослідження, властивій статистиці, плануванню, бухгалтерському обліку, математиці й іншим безпосередньо пов'язаним з ним наукам.
Але дотепер немає чітко виражених границь між економічним аналізом і цими спеціальними дисциплінами. Найбільш тісні зв'язки існують між бухгалтерським обліком і економічним аналізом.
1. Економічний аналіз і бухгалтерський облік
Бухгалтерський облік був і є основним “постачальником” економічної інформації на підприємстві. Бухгалтерський облік відбиває господарські операції в первинній документації, записує їх у регістрах синтетичного й аналітичного обліку й у бухгалтерській звітності. Складання балансу допомагає проаналізувати стан господарських засобів і джерел їхнього утворення, з'ясувати, чи всі резерви використані підприємством для збільшення прибутку, з'ясувати, які недоліки гальмували господарську діяльність у минулому звітному періоді.
Упровадження комерційного розрахунку і строге дотримання державної дисципліни в області оподатковування помітно підвищує значення “аналітичної діяльності” головних бухгалтерів акціонерних об'єднань, пайових суспільств з обмеженою і необмеженою відповідальністю, державних і часток підприємств.
2. Економічний аналіз і статистика
Тіснота зв'язку економічного аналізу і статистики виражається, по-перше, у тому, що статистичний облік і звітність служать для аналізу, як і бухгалтерський облік, необхідною інформаційною базою; по-друге, у тому, що статистична наука, яка проблемно розробляє методи угруповань, індексів, кореляції, регресії й ін., істотно поповнює арсенал аналітичних способів і прийомів.
Верхня границя аналізу господарської діяльності підприємств об'єднань проходить там, де завершується ведення бухгалтерського обліку, там, де кінчається бухгалтерський баланс.
Можна отже сказати, що мікроаналіз – це справа бухгалтерів-аналітиків, економістів-аналітиків, а макроаналіз – економістів статистиків. Однак у першому і в другому випадках, економічний аналіз виступає як самостійна наука.
3. Економічний аналіз і управління (маркетинг, менеджмент)
Наукова теорія управління відрізняється багатоскладністю функцій і елементів. У якості системи управління, що складається, виступають: планування, організація. Регулювання (координація), стимулювання і контроль. А до основних принципів керування можна віднести: демократичний підхід, колегіальність, індивідуальну відповідальність, конкретність і оперативність керівництва, об'єктивність і наукову обґрунтованість прийнятих рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Зв’язок економічного аналізу з іншими науковими дисциплінами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок