Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Формування людського капіталу

Загрузка...

Формування людського капіталу

Назва:
Формування людського капіталу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,22 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
“Формування людського капіталу”


ПЛАН
Вступ
1. Роль людського капіталу в ринковій економіці
2. Формування людського капіталу та соціальні стратегії
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Значна частина дослідників вважають, що капітал – це сукупність засобів виробництва, які приносять дохід їх власникові. Різниця визначення поняття “капітал” між класиками буржуазної політекономії та сучасними західними економістами полягає, по-перше, у тому, що останні значно розширили діапазон запасів, видів нагромадженої праці. Сюди включають дороги, мости, комп’ютери, споруди. По-друге, отримання доходу пов’язується не лише з названими речовими факторами виробництва, а й з особистим, людським фактором виробництва. Якщо перші отримали при цьому назву “фізичного капіталу”, то другі – “людського капіталу”. До останнього належать надбані знання, звички, енергія людей, а інвестиціями у людський капітал називають затрати на здобуття освіти, інформації, кваліфікації, на підтримку здоров’я, затрати на виховання дітей. Прихильники теорії “людського капіталу” включають до нього навіть особисту чесність у ділових контактах.
Поява теорії людського капіталу відобразила роки роль нематеріального нагромадження в розвитку людства, що зросла в останні роки. Під людським капіталом розуміється сукупність усіх продуктивних якостей працівника, тобто це поняття включає придбані знання, навички, а також мотивацію й енергію, що використовують для виробництва економічних благ. До основних форм "інвестицій у людину" звичайно відносять: освіту, виховання, охорону здоров'я, а також весь комплекс витрат, зв'язаних з підготовкою людини до виробництва (включаючи пошук необхідної інформації, міграцію в пошуках зайнятості і т.д.). Подібно фізичному капіталу, його формування вимагає як від самої людини, так і від суспільства в цілому значних витрат. Вони були б неможливі, якби не забезпечували його власнику одержання більш високого доходу. Таким чином, людський капітал розглядається як запас, що може накопичуватися і бути джерелом більш високого доходу в майбутньому. Тому стрімке зростання вкладень у людину не в останню чергу зв'язаний з високим очікуваним доходом.
У 192 країнах світу людський капітал входить до складу національного багатства країни, і його частка на фоні фізичного та природного капіталів становить 64%. В Україні людський капітал не фігурує як складова національного багатства. Тобто вітчизняна методика не враховує нагромадженого досвіду, знань, кваліфікації робітників.
Між тим, в умовах науково-технічної революції людський капітал є головним рушієм ВВП і національного багатства країни. Тому є вкрай важливим дослідження особливостей формування людського капіталу.
1. Роль людського капіталу в ринковій економіці
Людський капітал - продуктивні знання, вміння та професійна підготовка, якими володіє окрема людина. Звичайно мається на увазі вартість, створювана в результаті витрат на навчання, освіту, зміцнення здоров'я.
Сучасний етап трансформації світової економіки здійснюється під пріоритетом потенціалу інтелектуального капіталу. Серед показників оцінки конкурентоспроможності різних країн світового господарства якість людського капіталу випереджає такі показники, як якість продукції, якість технології, ринкова орієнтація і конкуренція.
Більшість розвинутих країн з ринковою економікою перейшли на постіндустріальний етап розвитку і активно формують структуру інформаційної економіки, інші країни знаходяться на індустріальному етапі і навіть на доіндустріальному.
Те, що країни знаходяться на різних етапах розвитку стає причиною гальмування процесів міжнародної виробничої і економічної інтеграції. Процеси інтернаціоналізації і глобальної економічної інтеграції розвиваються на тлі економічної диференціації країн світу.
Загострення демографічних проблем і різке погіршення якості життя більшості населення є особливостями економічних процесів в ряді країн. Зменшення чисельності населення, тобто дефіцит людських ресурсів стає перешкодою економічного розвитку ряду країн.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Формування людського капіталу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок