Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Економіка глобальних проблем

Загрузка...

Економіка глобальних проблем

Назва:
Економіка глобальних проблем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,71 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Економіка глобальних проблем”


ПЛАН
Вступ
1. Класифікація і сутність глобальних проблем
2. Проблема подолання бідності і відсталості
3. Продовольча проблема
3. Екологічна проблема
4. Демографічна проблема
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
Глобалізація господарської діяльності призвела до того, що на механізм світового господарства усе більшЕ помітний вплив стали робити проблеми, про які світове співтовариство вперше заговорило наприкінці 60-х – початку 70-х рр. Ці проблеми одержали назву глобальних, а в науковому побуті був введений термін «глобалістика» як специфічний напрямок міжнародних економічних досліджень.
Більшість досліджень сходиться в тому, що, незважаючи на всю розмаїтість глобальних проблем, вони мають загальну специфіку, що виділяє їх на тлі інших проблем світової економіки. Така специфіка глобальних проблем полягає в тому, що вони мають ряд загальних ознак:
Носять загальносвітовий характер, тобто торкаються інтересів і доль усього (чи, принаймні, більшості) людства;
Загрожують людству серйозним регресом в умовах життя і подальшому розвитку продуктивних сил (чи навіть загибеллю людської цивілізації як такої);
Мають потребу в терміновому і невідкладному рішенні;
Взаємозалежні між собою;
Вимагають для свого рішення спільних дій усього світового співтовариства.
Виходячи з цих ознак, до глобальних стали відносити наступні проблеми світового господарства: подолання бідності і відсталості; миру, роззброювання, запобігання світової ядерної війни (проблеми миру і демілітаризації); продовольчу; екологічну; демографічну.
В міру розвитку людської цивілізації можуть виникати і уже виникають нові глобальні проблеми. Так, до розряду глобальних стали відносити проблему освоєння і використання ресурсів Світового океану, а також проблему освоєння і використання космосу.
Зміни, що відбулися в 70-і – 80-і й особливо в 90-і рр., дозволяють говорити про зміну пріоритетів у глобальних проблемах. Якщо ще в 60-і – 70-і рр. головною вважалася проблема запобігання світової ядерної війни, то зараз на перше місце одні фахівці ставлять екологічну проблему, інші – демографічну проблему, а треті – проблему бідності і відсталості.
Питання встановлення пріоритетності глобальних проблем має не тільки наукове, але і важливе практичне значення. По оцінках, що проводилася в різних дослідницьких центрах, щорічні витрати людства на рішення глобальних проблем повинні складати не менш 1 трлн дол., тобто близько 2,5% світового ВВП наприкінці 90-х рр., розрахованого по паритеті купівельної спроможності. Звідси більшого значення набуває рейтинг тієї чи іншої проблеми і фінансування її рішення відповідно до рейтингу.
 
1. Класифікація і сутність глобальних проблем
У якості основних глобальних проблем виділяють ті, котрі: по-перше, носять планетарний характер; по-друге, загрожують усьому людству або загибеллю, або серйозним регресом надалі розвитку; по-третє, вимагають невідкладного рішення зусиллями усього світового співтовариства.
Самі ці проблеми мають форму протиріч, диспропорцій і порушень у визначених сферах життєдіяльності людства. Різні автори по-різному класифікують їх. Найбільш прийнятної представляється наступна класифікація:
Інтерсоціальні проблеми – війна і світ, припинення гонки озброєнь, демілітаризація економіки, проблема подолання відсталості країн, що розвиваються, і розвитку людини, забезпечення його майбутнього;
Глобальні проблеми гуманітарного, культурно-етнічного характеру – демографічна проблема, подолання голоду, хвороб;
Глобальні проблеми в сфері взаємодії суспільства і природи – охорона навколишнього середовища, продовольча проблема.
Дуже актуальна проблема взаємодії людини і суспільства з навколишньою природним середовищем. У наш час вона придбала якісно новий характер, тому що змінилася сама сутність екологічних криз: тепер вони є результатом не стихійних лих, як це було раніш, а господарської діяльності людини. І якщо раніш забруднення навколишнього середовища носило локальний характер, те тепер воно не обмежується окремими державами, а поширюється на всю планету.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Економіка глобальних проблем

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок