Головна Головна -> Реферати українською -> Економіка підприємств -> Прибуткове оподаткування підпри-ємств, проблеми та шляхи розвитку в Україні

Прибуткове оподаткування підпри-ємств, проблеми та шляхи розвитку в Україні

Назва:
Прибуткове оподаткування підпри-ємств, проблеми та шляхи розвитку в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,27 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
П л а н

ВСТУП 2

РОЗДІЛ 2 ЗМІНИ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ЩОДО ОПОДАТКУВАННЯ ПРИБУТКУ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ 6

2.1 Особливості обчислення валових витрат 6

2.2 Врегулювання питань сумнівної та безнадійної

заборгованості 7

2.3 Удосконалення системи нарахування амортизації 8

2.3 Перенесення збитків на майбутні періоди - засіб

фінансового оздоровлення підприємств 10

2.4 Недоліки Законодавства з оподаткування прибутку

підприємств 10

РОЗДІЛ 3 ПОДАТОК НА ПРИБУТОК ЯК ЗАСІБ ВПЛИВУ НА

ДІЛОВУ АКТИВНІСТЬ ПІДПРИЄМЦІВ 12

ВИСНОВКИ 178

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 20

Вступ

На початку формування на Україні власної податкової системи система оподаткування прибутку підприємств знаходилася під значним впливом догм та підходів до формування та оподаткування прибутку в Радянському Союзі . Довгий час концепція оподаткування прибутку не зазнавала суттєвих змін .Головні ідеї цієї концепції були наступними :

1. Високі прибутки підприємств сфери матеріального виробництва – це нормально , високі ж прибутки підприємств посередників та громадян є аморальними .

2. Основним доходом громадян має бути заробітна платня , яка є майже однаково невисокою для всіх галузей .

3. Амортизація є витратою а не зменшенням податкового зобов’язання

Така політика стала причиною формування ситуації коли :

1. Податок на доходи громадян займав незначне місце в формуванні дох одної час-тини бюджету держави , а основний тягар був перенесений на підприємства .

2. Громадяни не мали можливості розпочати власну справу ( власних доходів не ви-стачало , а держава не займалася кредитуванням приватних підприємців )

3. Амортизаційний фонд не є реальним джерелом інвестицій

Через це на певному етапі зневажання ролі посередницьких фірм та малих приватних підприємств призвело до того , що в умовах переходу до ринкової економіки більшість державних промислових підприємств не змогла самостійно ефективно займатися забезпеченням ресурсами власного виробництва та збутом продукції . Це призвело до зниження обсягів виробництва та ефективності діяльності підприємств , що в свою чергу стало причиною зменшення надходжень до бюджету від оподаткування прибутку підприємств.

Через те ж , що надходження від даного податку завжди займали друге місце за обся-гами в дохідної частини держбюджету таке зменшення вимусило державу перейти від опо-даткування прибутку підприємств до оподаткування їх доходів . Це ще більше посилило по-датковий тягар на підприємства через те , що тепер оподаткуванню підлягали не тільки при-буток , а й витрати виробництва . Бажаного ефекту зростання надходжень держава досягла лише на короткий період після чого знову відбулося зниження , що вимусило законодавців знову перейти до оподаткування прибутку.

Особливе місце в розвитку оподаткування прибутку підприємств на Україні займає надання пільг. Як правило такі пільги надавалися не за здійснення якоїсь суспільно необхід-ної діяльності , а окремим юридичним особам з метою “протекціонізму”. Досвід застосуван-ня таких пільг засвідчив , що будь яка пільга призводила до миттєвої реакції ринку та виникнення диспропорцій у розподілі ресурсів .

Так надання пільг окремим благодійним фондам ( низка указів Президента за 1994 – 1995 роки призвело до згортання ділової активності та монополізації деяких продуктів піда-кцизної групи . Надання пільг “ чорнобильцям “ ( 1991 рік ) зруйнувало легальну торгівлю автомобілями та тютюновими виробами .

Також викликає подив надання пільг або відстрочення податкових платежів для дер-жавних підприємств ( березень 1996 року ) через нестачу обігових коштів . Я вважаю , що нестача обігових коштів свідчить про неспроможність підприємства функціонувати , про його фактичне банкруцтво . В дійсності ж держава тягне на собі борги багатьох підприємств не визнаючи їх банкрутами . Без сумніву є підприємства без яких не можливе ефективне функціонування економіки , для них повинна існувати підтримка держави . Інші ж через механізм банкруцтва повинні або змінити власника , залишаючись єдиним комплексом , або бути розпроданими для виплати боргів .

Найбільш парадоксальним є також те що фактично при ставці податку 30 % фактично підприємства сплачують на 10 – 15 % більше . Таке переоподаткування витікало насамперед з наступних правил обліку фінансових результатів діяльності підприємства :

1. Не дозволялося переносити збитки отримані в поточному податковому періоді на майбутні періоди.

2. Не дозволялося відносити на витрати виробництва в поточному періоді видатки по придбанню матеріальних запасів , що будуть використовуватися в майбутніх періодах

3. Не дозволялося вести амортизацію основних фондів невведених в експлуатацію

4. Не дозволялося проводити самостійну індексацію вартості основних фондів на рі-вень інфляції та впроваджувати інший ніж лінійний метод амортизації .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Прибуткове оподаткування підпри-ємств, проблеми та шляхи розвитку в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок