Головна Головна -> Реферати українською -> Економіка підприємств -> Бізнес-план підприємства.Сутність, зміст, призначення, структура, методологія

Бізнес-план підприємства.Сутність, зміст, призначення, структура, методологія

Назва:
Бізнес-план підприємства.Сутність, зміст, призначення, структура, методологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,27 KB
Завантажень:
973
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Зміст

I. Вступ.

II. Сутність і призначення бізнес-плану.

III. Зміст і загальна методологія розробки бізнес-плану.

IV. Структура бізнес-плану розроблена спеціалістами МФК

• Короткий опис проекту.

• Компанія.

• Ринок.

• Проект.

• План впровадження проекту.

• Додатки.

V. Висновок.

VI. Список літератури.

Вступ

В умовах ринкової економіки будь-яка більш-менш масштабна підприємницька діяльність (бізнес) зв’язана з господарським ризиком. Значна частина підприємців банкрутує через те, що не мають достатніх знань і навичок господарювання. Як свідчать дослідження причин банкрутств малих фірм США, 98% невдач у бізнесі пояснюються незадовільним управлінням (45%-некомпетентність, 20%-низький професіоналізм, 18%-брак управлінського досвіду, 9%-відсутність досвіду роботи на виробництві, 3%-невиконання взятих на себе зобов’язань, 2%-шахрайство, 1%-стихійне лихо і лише 2%-причинами, що не залежать від якості управління фірмою. Тому комерційна акція (приватизація державного підприємства, створення приватної фірми, залучення інвестицій, перехід на нову технологію, організація випуску нової продукції, тощо) вимагає ретельної і професійно грамотної підготовки до її здійснення. Наскільки ґрунтовно буде підготовлена, організована і проведена така робота, настільки успішно реалізуватиметься підприємницька ідея. Результатом роздумів, критичного аналізу та пошуків відповідей на питання реалізації нової ідеї, що виникла, саме і є бізнес-план.

Сутність і призначення бізнес-плану

Бізнес-план – ретельно підготовлений документ, котрий розкриває всі сторони будь-якого запроектованого комерційного заходу. Він дозволяє передбачати не лише всі заходи для реалізації нової ідеї, а й визначити необхідне фінансове забезпечення та можливість одержання доходу (прибутку). Практично його можна вважати формою експертної оцінки доцільності та ефективності здійснення нової підприємницької ідеї.

За сучасних умов господарювання бізнес-план практично є робочим інструментом, що використовується в усіх сферах підприємництва. Його бажано розробити у разі організації нової фірми; об’єднання існуючих підприємств і створення на базі цього інтегрованого організаційно-правового утворення; трансформації власності; започаткування зовнішньоекономічної діяльності.

До основних завдань розробки бізнес-плану належать:

 оцінка новизни і прогресивності підприємницької ідеї, її сильних та слабких сторін;

 визначення витрат, фінансових ресурсів і джерел фінансування;

 обґрунтування і вибір стратегії діяльності фірми, визначення концепції її розвитку в період реалізації підприємницької ідеї;

 оцінка кон’юнктури ринку та рівня конкуренції; визначення ступеня можливого господарського ризику;

 пошук надійних партнерів для розробки й реалізації інноваційно-

інвестиційного проекту;

 прогнозування (приблизні розрахунки) очікуваних результатів реа-

лізації нової підприємницької ідеї в перші та наступні три-п’ять років.

Щодо конкретних умов господарювання в Україні бізнес-план має замінити за змістом та призначенням застосовуване раніше техніко-економічне обґрунтування доцільності розробки і реалізації будь-якого проекту.

У зв’язку з тим, що бізнес-план відбиває результати досліджень і організаційної роботи з метою обґрунтування конкретного напрямку діяльності фірми на певному ринку в сучасних умовах господарювання, він має спиратися на:

 конкретний проект виробництва певного товару (продукту чи послуг);

 всебічний аналіз виробничо-господарської діяльності фірми (ситу-аційний аналіз);

 глибокий аналіз ринково-конкурентної ситуації і можливих прогнозованих її змін;

 результати вивчення найбільш дійових організаційних, техніко-економічних та фінансових важелів, застосовуваних у підприємництві; конкретних завдань інноваційного характеру;

 діагностику і прогнозування зовнішньої та внутрішньої політичної ситуації.

Звичайно бізнес-план є одним із сукупності ділових документів, що ви-

значають стратегію розвитку фірми. Особливістю бізнес-плану як стратегічно зорієнтованого документа треба вважати узгодження поставлених завдань і реальних фінансових можливостей.

Добре розроблений та обґрунтований бізнес-план є важливим підґрунтям так званої бізнес-пропозиції, використовується у процесі переговорів з партнерами; він відіграє неабияку роль у підборі на роботу кваліфікованих фахівців; його обов’язково використовують задля залучення надійних інвесторів і кредиторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Бізнес-план підприємства.Сутність, зміст, призначення, структура, методологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок