Головна Головна -> Реферати українською -> Економіка підприємств -> Необхідність, функції та причини інституту банкрутства підприємства

Необхідність, функції та причини інституту банкрутства підприємства

Назва:
Необхідність, функції та причини інституту банкрутства підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Основною організаційною ланкою в Україні є підприємства. Їхні фінанси  це кровоносна система економічного базису, яка забезпечує життєдіяльність підприємництва. Сьогодні перехід до ринкової економіки, коли підприємства мусять самостійно розвязувати проблеми фінвнсового забезпечення власної виробничо-господарської та інвестиційної діяльності, зумовлює посилиння ролі фінансів у системі господарювання. До найважливіших завдань фінансів підприємств належить забезпечення стабільності економіки країни. Це досягається в процесі оптимізації розподілу та перерозподілу валового внутрішнього продукту як на рівні фірм, так і на загальнодержавному рівні. На макроекономічному рівні фінанси підприємств забезпечують формування фінансових ресурсів країни через бюджет та позабюджетні фонди.

Важливою є роль фінансів підприємств у забезпеченні збалансованості в економіці країни матеріальних і грошових фондів, призначених для споживання та накопичення. Забезпечення такої збалансованості великою мірою впливає на стабільність національної валюти, грошового обігу, стану розрахунково-платіжної дисципліни в народному господарстві.

Фінанси, беручи участь у вартісному розподілі створеного внутрішнього валового продукту, забезпечуючи формування та використання доходів і грошових фондів, безпосередньо повязані з іншими економічними категоріями та інструментами господарського механізму: комерційним розрахунком, ціною, кредитом. Саме тому фінанси підприємств можуть бути важливим інструментом економічного стимулювання, контролю за станом економіки як окремої організації, так і країни в цілому й управління нею.

Фінанси є суттєвим складовим елементом системи управління економікою. Без фінансів неможливо забезпечити індивідуальний оборот виробничих фондів на розширеній основі, запроваджувати науково-технічні досягнення, стимулювати інвестиційну діяльність, регулювати структурну перебудову економіки.

Тому обовязковими передумовами ефективного функціонування фінансів підприємств

мають бути:

 різноманітність форм власності;

 свобода підприємництва та самостійність у прийнятті рішень;

 вільне ринкове ціноутворення та конкуренція;

 самофінансування підприємництва;

 правове забезпечення правил економічної поведінки всіх субєктів підприємницької діяльності;

 обмеження і регламентація державного втручання в діяльність підприємств.

Так, підприємницька діяльність, яка є важливим інструментом в економіці країни, повинна мати раціонально організовані фінанси для сприяння підвищенню ефективності виробництва, визначення фінансоваго стану і платоспроможності підприємства.

Отже, тема курсової роботи є дуже актуальною на сьогоднішній час і мета її полягає в тому, щоб висвітлити необхідні умови і порядок створення певного виду підприємства, а також умови і дії для припинення його діяльності ( реорганізація, ліквідація), які регулю-ються правовими аспектами.

Завданнями даної роботи є такі:

розкрити поняття “підприємництво”, визначення субєктів діяльності і їх спільні ознаки;

охарактеризувати ті фінансові ресурси, які формуються у вигляді статутного капіталу при створенні підприємства і розподіляються при припиненні підприємницької діяльності;

висвітлити шляхи створення, реорганізації і ліквідації підприємства, що регулюються нормативними актами.

Обєктом дослідження є саме підприємство, а субєктом  організаційні основи його діяльності.

Діяльність підприємства також може припинятися на підставі рішення господарського суду про визнання його банкрутом.

Згідно із Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнан-ня його банкрутом” банкруцтво  це визнана арбітражним (господарським) судом нездат-ність боржника відновити свою платоспроможність і задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.

Неможливість задовольнити вимоги кредиторів щодо оплати товарів, робіт, послуг, неможливість забезпечити обовязкові платежі в бюджет та позабюджетні фонди виникає внаслідок перевищення зобовязань боржника над вартістю його майна або з причини неза-довільної структури його балансу.

Боржником (субєктом банкруцтва) є субєкт підприємницької діяльності, неспромож-ний виконати свої грошові зобовязання перед кредиторами, в тому числі зобовязання щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів), протягом 3-х місяців після настання встановленого строку їх сплати [5, ст. 420].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Необхідність, функції та причини інституту банкрутства підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок