Головна Головна -> Реферати українською -> Економіка підприємств -> Середня, абсолютна та відносна швидкість розвитку

Середня, абсолютна та відносна швидкість розвитку

Назва:
Середня, абсолютна та відносна швидкість розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
464,54 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Результати господарсько-фінансової діяльності підприємств і організацій за визначений період /місяць, квартал, рік/ або ж на певну дату характеризуються абсолютними, відносними і середніми величинами. Ефективне господарювання вимагає своєчасної та об'єктивної їх оцінки.

Складність такої оцінки полягає у виявленні результатів взаємодії різних показників, що визначають підсумки роботи колективів.

Для вирішення цього завдання можна застосувати метод відхилень. Вихідним у використанні цього методу є врахування таких моментів:

встановлення переліку показників господарсько-фінансової діяльності підприємств і організацій;

розрахунок комплексного показника для оцінки результатів господарсько-фінансової діяльності;

визначення місця окремого підприємства чи організації в їх сукупності.

Комплексний /зведений/ показник вагомості відхилень абсолютних показників господарсько-фінансової діяльності розраховують за формулою

де #min, #max - відповідно мінімальне та максимальне значення показника господарсько-фінансової діяльності; хі - значення показника господарсько-фінансової діяльності.

Цей розрахунок ґрунтується на такій системі доведень:

1. Якщо хі = О, то Кв = 1, або

2. Якщо хі = хmax то при позитивному значенні зростання показника Кв = 0, або

а при від'ємному значенні зростання показника Ке = 1, або

3. Якщо хі = хmin то при позитивному значенні зростання показника Кв = 1, або

а при від'ємному значенні зростання показника Кв = 0, або

4. Із зменшенням розміру відхилень показника в окремих підприємствах /організаціях/ від максимального значення /при позитивному значенні зростання показника/, мінімального значення /при від'ємному значенні зростання показника/ в сукупності підприємств комплексний коефіцієнт вагомості відхилень зменшується. Чим нижчий цей коефіцієнт, тим вищий рівень ефективності господарювання, що свідчить також про високе місце цього підприємства в їх сукупності.

Комплексна статистична оцінка рівнів абсолютних, відносних та середніх величин статики і динаміки передбачає:

1/ оцінку результатів господарсько-фінансової діяльності;

2/ оцінку стійкості курсу валют та ефективності їх обміну /купівлі і продажу/.

Система статистичних показників – це сукупність статистичних показників, які відображають взаємозв’язки об’єктивно існуючих явищ. Система статистичних показників охоплює всі сторони життя суспільства на різних рівнях: держави, регіону – макрорівень; підприємств, фірм, об’єднань, сім’ї, домогосподарств і т. п. – мікро рівень.

Система статистичних показників має слідуючи особливості:

- носить історичний характер (тобто змінюється в залежності від часу, історичної епохи, стану економічного розвитку і т.ін.);

- методологія підрахунку, обліку статистичних показників постійно змінюється;

- статистичні показники мають пізнавальне значення.

Абсолютна статистична величина відображає рівень або розмір розвитку суспільно – економічного явища в конкретних умовах місця і часу... Так, основна маса господарських абсолютних показників фіксується в первинних документах виробничої одиниці – підприємства, торгової точки, шляховій, будівельній, транспортній організації тощо.

В статистиці всі абсолютні величини мають конкретні одиниці виміру (гривні, штуки, кіловат-години, людино-дні і т.п.).

Статистичні величини можуть бути індивідуальні або сумарні (узагальнюючі), моментні (на відповідну дату) та інтервальні (за період).

Розрізняють натуральні, вартісні, трудові та умовні одиниці виміру . Наприклад, в сільському господарстві застосовують такі показники як умовні гектари, умовні голови, умовні трактори і т.ін. Умовні показники отримують у випадках коли декілька різновидів натуральних показників зводять воєдино. При цьому вживають спеціальні коефіцієнти сумісництва. Роль загальної міри, еталону для розрахунків і порівнянь найчастіше виконує один різновид. Перерахунок в умовні одиниці роблять наступним чином:

Y = C + KX, (1)

де Y – обсяг умовних одиниць; С – обсяг різновиду, прийнятого за еталон; Х – кількість елементів сукупності, які відрізняють від еталонних; К – коефіцієнт перерахунку не еталонних властивостей в еталоні.

Приклад: Завод виробив 2000 чотиривісних вагонів і 4000 двовісних. Скільки виробив завод вагонів, якщо їх перевести у двовісні?

1. Визначаємо коефіцієнт сумісництва:

К = 4000 : 2000 = 2

2. Обсяг вагонів в умовних одиницях, тобто у двовісному обрахунку дорівнюватиме:

У=4000 +2000·2 = 8000 ум.вагонів.

Відносні величини створюють систему взаємопов’язаних статистичних показників. Вирізняють наступні типи відносних величин:

1) Відносна величина динаміки характеризує зміну рівня розвитку будь-якого процесу в часі і обраховується як відношення послідуючого показника до попереднього, через встановлення індексу даного відношення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Середня, абсолютна та відносна швидкість розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок