Головна Головна -> Реферати українською -> Економіка підприємств -> Плата (податок) за землю

Плата (податок) за землю

Назва:
Плата (податок) за землю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,76 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Відповідно до Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю є прямим податком на володіння землею та її використання, що стягується у вигляді земельного податку або орендної плати, яка визначається відповідно до грошової оцінки земель. При цьому грошова оцінка земельних ділянок здійснюється Державним комітетом України із земельних ресурсів згідно з методикою, розробленою Кабінетом Міністрів України.

Плата за земельні ділянки, грошова оцінка яких не встановлена, визначається залежно від площі таких угідь та існуючих ставок податку.

Ставки земельного податку, порядок його нарахування і сплати встановлюються в законодавчому порядку.

Земельний податок нараховують і сплачують власники землі та землекористувачі, за винятком орендарів. За земельні ділянки, надані в оренду, сплачується орендна плата.

Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або у користуванні, у тому числі на умовах оренди.

Суб'єктом плати (платником) податку за землю є її власник або землекористувач, яким може бути як юридична, так і фізична особа.

Плата за землю визначається залежно від якості й місцезнаходження земельної ділянки, її грошової оцінки і встановлених ставок податку.

Грошова оцінка земельної ділянки щорічно станом на 1 січня нового року уточнюється на коефіцієнт індексації, прийнятий у Законі України "Про державний бюджет України" на відповідний рік.

Середні ставки податку встановлюються Верховною Радою України в законодавчому порядку за угіддями виходячи з призначення їх використання — за землями сільськогосподарського і несільськогосподарського призначення та землями, які входять до складу населених пунктів.

Так, за землі сільськогосподарського і несільськогосподарського призначення, які мають вартісну оцінку, ставки податку встановлені у

відсотках від їх вартісної оцінки. Ці ставки за видами угідь наведені в табл. 4.11.

Якщо грошова оцінка земельних ділянок у населених пунктах не визначена, то встановлюються середні ставки земельного податку з одиниці площі залежно від чисельності населення в населених пунктах, до складу яких входить земельна ділянка. Разом з тим, якщо землі входять до складу обласних центрів, міст Києва, Сімферополя, Севастополя і міст обласного підпорядкування, то встановлені середні ставки податку з одиниці площі збільшуються на коефіцієнт від 1,2 до 3,0 залежно від чисельності населення у відповідному населеному пункті. Середні ставки податку з одиниці площі земельних угідь і коефіцієнти їх збільшення наведені в табл. 4.12.

Встановлені середні ставки податку з одиниці площі застосовуються з обліком коефіцієнтів індексації, визначених Законом України “Про Державний бюджет України” на відповідний рік. На 2003 / 2004 р. цей коефіцієнт становить 3,03.

У населених пунктах, що визначені Кабінетом Міністрів України як курортні, до ставок земельного податку, встановлених з одиниці площі, так само застосовуються відповідні коефіцієнти.

Встановлені середні ставки земельного податку на земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь) диференціюють і затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради з земель виходячи з їх функціонального використання і місцезнаходження. Проте верхня межа ставки не повинна перевищувати її середню величину більш як удвічі з урахуванням встановлених коефіцієнтів їх збільшення.

Податок на земельні ділянки, зайняті житловим фондом, кооперативними автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, гаражно-будівельними, дачно-будівельними кооперативами, індивідуальними гаражами і дачами громадян, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного і лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими і господарськими будівлями і спорудами, стягується в розмірі 3 % суми земельного податку, нарахованого за ставками для земель населених пунктів.

Податок на земельні ділянки, виділені для підприємств промисловості, транспорту, зв'язку та іншого призначення, стягується в розмірі 5 % грошової оцінки одиниці площі за областями.

При цьому розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.

Від сплати податку звільняються:

• заповідники, національні природні парки, ботанічні сади, дендрологічні та зоологічні парки, пам'ятники природи, парки — пам'ятники садово-паркової культури;

• вітчизняні дослідні господарства науково-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподарського профілю та професійно-технічних училищ;

• установи органів місцевої влади і органів місцевого самоврядування, органів прокуратури, дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, підприємства, об'єднання й організації товариств сліпих і глухих України, громадські організації інвалідів України;

• вітчизняні заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення, фізичної культури і спорту;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Плата (податок) за землю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок