Головна Головна -> Реферати українською -> Економіка підприємств -> Поточні та інші рахунки підприємств у банках, порядок їх відкриття та руху коштів на них

Поточні та інші рахунки підприємств у банках, порядок їх відкриття та руху коштів на них

Назва:
Поточні та інші рахунки підприємств у банках, порядок їх відкриття та руху коштів на них
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,51 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Юридичні та фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності, що мають самостійний баланс та зареєстровані у встановленому порядку для зберігання та обліку руху грошових коштів у банках, що обслуговують їх, можуть відкривати поточні, валютні та інші рахунки.

Для відкриття поточного рахунка юридичні та фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності подають до установи банку, яка обслуговуватиме їх, такі документи:

1. Заяву про відкриття рахунка встановленого зразка, підписану керівником та головним бухгалтером підприємства. За відсутності посади головного бухгалтера заяву підписує тільки керівник.

2. Копію свідоцтва про державну реєстрацію підприємства в органі державної виконавчої влади або в іншому органі, уповноваженому здійснювати державну реєстрацію, засвідчену нотаріально або органом, що видав це свідоцтво.

3. Копію статуту (положення), зареєстровану у встановленому порядку в органах виконавчої влади та засвідчену нотаріально або органом, який зареєстрував його. Фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності копію статуту не подають.

4. Засвідчену податковим органом або нотаріально копію документа, що підтверджує взяття підприємства на облік у податковому органі.

5. Картку із зразками підписів осіб, що мають право розпоряджатися грошовими коштами на рахунку, та відбитком печатки підприємства. Картка має бути засвідчена нотаріально або вищим органом у встановленому порядку чи органом ради народних депутатів у місцях, де немає нотаріальних контор. При цьому право першого підпису належить керівникові підприємства, а також особам, яких уповноважив керівник, право другого підпису — головному бухгалтеру і особам, яких він уповноважив.

У разі зміни підписів діючих осіб або заміни керівника чи головного бухгалтера в банк подається нова картка із зразками їх підписів, завірених у встановленому порядку.

У разі тимчасової заміни керівника чи головного бухгалтера та видачі їм права підпису розрахунково-платіжних документів у банк подається підписана керівником та головним бухгалтером додаткова картка зі зразками підписів осіб, які тимчасово виконують обов'язки, із зазначенням строку дії їх повноважень. Ця картка завірення у встановленому порядку не потребує.

6. Довідку про реєстрацію в органах Пенсійного фонду України, засвідчену нотаріально або органом, що видав цей документ.

7. Копію довідки про внесення підприємства в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), засвідчену нотаріально або органом, що видав довідку.

8. Документ, що підтверджує реєстрацію підприємства як платника соціальних страхових внесків, або його копію, засвідчену нотаріально або органом, що його видав.

Підприємці, що здійснюють діяльність без створення юридичної особи, для відкриття поточного рахунка подають у банк такі документи:

• заяву на відкриття рахунка встановленої форми, підписану підприємцем;

• копію свідоцтва про державну реєстрацію, засвідчену нотаріально або органом, що його видав;

• копію документа, що підтверджує взяття підприємства на податковий облік, засвідчену нотаріально або податковим органом, що його видав;

• довідку про реєстрацію в органах Пенсійного фонду України, засвідчену цим органом;

• картку із зразком підпису, засвідчену нотаріально.

Для відкриття інших рахунків, у тому числі валютного, у тому самому банку йому додатково подається тільки спеціальна заява на відкриття цього рахунка.

Подані в установу банку для відкриття рахунка документи перевіряються і на їх основі з дозволу керівника банку підприємству

відкривається поточний або інший рахунок з наданням йому відповідного номера (шифру). При цьому поточному рахунку дається, як правило, 12-14-значний номер (шифр) виду (типу):

2600-1 -1 (2)-01 (02)-1 -00-001, де 2600 — номер балансового синтетичного рахунка банку; 1 — контрольний ключ до рахунка; 1(2) — резидент (нерезидент); 01(02) — вид валюти — національна (іноземна); 1 — код основного рахунка; 00 — резервні цифри; 001 — порядковий номер рахунка клієнта в банку.

Наданий номер поточному та іншому рахунка клієнта проставляється (вказується) на всіх розрахунково-платіжних документах, на основі яких здійснюються зарахування та списання грошових коштів за цим рахунком.

Юридичні та фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності можуть відкривати кілька поточних та інших рахунків у будь-яких установах банків України за власним бажанням та за згодою відповідних банків.

Про відкриття рахунків клієнти у встановлений термін повідомляють податковому органу за місцем реєстрації.

У разі неповідомлення податковому органу про відкриття (закриття) рахунків в установах банків юридичні особи та підприємці сплачують штраф у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Поточні та інші рахунки підприємств у банках, порядок їх відкриття та руху коштів на них

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок