Головна Головна -> Реферати українською -> Економіка підприємств -> Вступ до фаху: економіст

Вступ до фаху: економіст

Назва:
Вступ до фаху: економіст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ВСТУП

Економіка є терміном грецького походження що дослівно означає мистецтво ведення господарства.

Практика господарювання на ринкових засадах підтверджує ту незаперечну істину, що результативність (ефективність) будь-якої виробничо-господарської та комерційної діяльності залежить передовсім від

компетентності та творчості активності управлінських кадрів, достатньо глибокого значення ними конкретної економіки, законодавчої бази й соціальних аспектів господарювання.

У вищих навчальних закладах України все ширше здійснюється багаторівнева підготовка економістів для різних ланок господарювання – бакалаврів з економіки та менеджменту, спеціалістів, магістрів ділової адміністрації.

Економіка підприємства спирається не тільки на власні логіку й зміст, а й на вихідні методологічні положення суміжних економічних дисциплін, зокрема економічної теорії, макроекономіки, мікроекономіки, маркетингу менеджменту фінансів, статистики та обліку.

Економіка підприємства як конкретна галузь економічної науки й навчальна дисципліна базується на пізнанні та свідомому використанні економічних законів і закономірностей функціонування та розвитку суспільно виробництва. Саме виявлення конкретних форм прояву цих законів і закономірностей у господарській діяльності підприємства правомірно вважається загальним предметом згаданої дисципліни. Отже, предмет “економіка підприємства” включає вивчення теорії та практики господарювання на рівні підприємства; конкретних форм і методів господарювання, принципів формування й використання виробничого потенціалу; взаємодії всіх видів ресурсів; організації та ефективності господарсько-комерційної діяльності підприємства.

Основою методології має бути єдність емпіричної та теоретичної сторін пізнання, а також матеріалістична діалектика.

1. Чим обумовлено мій вибір спеціальності?

Свою спеціальність я вибрала із-за власного бажання: стати економістом. Теж дуже хотіла моя рідня, що я одержала спеціальність економіста. Не тільки я доклала багато зусиль, щоб поступити у коледж, але і мої батьки теж. Вони надали мені найголовніше – моральну підтримку.

Цією спеціальністю я зацікавилася ще у школі, коли почала вивчати предмет “економіку”. І захотіла внести частину своїх старань у сучасну економіку для покращення її теперішнього стану.

Стати економістом корисно і цікаво, навіть для звичайного побутового життя.

Ще великий поштовх до інтересу вивчення економіки, і до вибрання майбутньої професії, мені надала моя рідна сестра, бо у 1997 році вона поступила у Коломийський економіко-правовий коледж на факультет “економіка підприємства”. З успіхом закінчивши коледж вона поступила заочно у Чернівецький інститут щоб отримати “вищу освіту”. Закінчивши інститут успішно знайшла роботу.

Тому і я теж захотіла вивчитись, отримати вищу освіту і працювати на підприємстві або у державному закладі і внести свою частину старань у сучасну економіку.

2. Які якості по-моєму має мати сучасний спеціаліст.

У наш час сучасний спеціаліст перш за все має бути ввічливий, грамотний, викликати повагу у співробітників і навіть у всіх оточуючих його людей.

Спеціаліст, який не отримав відповідну освіту, не може бути культурним і освіченим, тому, що переважно всі якості найкращого спеціаліста виховуються у відповідних до їхньої спеціальності, вищих учбових закладах.

На мою думку найголовніші якості у спеціаліста – це прагнення досягнути бажання мети, щоб підвищити економічний стан у своїй державі.

3. Якими галузями, що вивчаю я віддаю перевагу для свого формування як спеціаліста та інтелігента.

1. Як інтелігента:

- ДУМ

У добу творення незалежної держави, з огляду на закріплення Конституцією України' статусу української мови як державної, питання культури мовлення в Україні набувають особливої ваги. Ширшає коло тих, хто розмовляє, пише й читає українською мовою як рідної. Писемне спілкування в державному, суспільному політичному, господарському житті, в ділових відносинах між організаціями та установами також переходить на українську мову. Проте, на жаль, при цьому трапляється , чимала кількість помилок, що, безсумнівно, на певний час знижує рівень культури мовлення, в тому числі в загальнонаціональному вимірі.

Мова - це «характерний для людського суспільства специфічний вид знакової діяльності, який полягає у застосуванні історично усталених у певній етнічній спільноті артикуляційно-звукових актів для позначення явищ об'єктивної дійсності з метою обміну між членами спільноти інформацією».

Вона є однією з найістотніших ознак нації та реально існує як" мовна діяльність членів відповідної етнічної спільноти.

Мова - найважливіший, універсальний засіб спілкування, організації та координації всіх видів суспільної діяльності: галузі виробництва, побуту, обслуговування, культури, освіти, науки!

- Етика

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вступ до фаху: економіст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок