Головна Головна -> Реферати українською -> Економіка підприємств -> Вступ до фаху: економіка підприємства, економіст

Вступ до фаху: економіка підприємства, економіст

Назва:
Вступ до фаху: економіка підприємства, економіст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,87 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН

І. Вступ

1. Чим обумовлено мій вибір спеціальності.

2. Які якості, по-моєму, повинне мати сучасний спеціаліст.

3. Яким галузям, що вивчаються в коледжі, я віддаю перевагу для свого формування. Як спеціаліста та інтелігента.

4. Де я маю намір працювати після закінчення коледжу.

5. Що я знаю про освою майбутню спеціальність.

ВСТУП

Слово "економіка" бере початок від грецького "oikonomike" "ойкономіа" (ойкос — дім, господарство; номос — правило, закон) і з самого початку економічного мислення розглядалося як наука про управління домашнім господарством.

В економічній літературі та словниках термін "економіка" прийнято характеризувати як "мистецтво ведення домашнього господарства".

Протягом більш як двох тисячоліть зміст поняття "економіка" значно збагатився й змінився. У це слово тепер вкладається набагато більше, ніж спочатку заклав грецький філософ-мислитель Ксенофонт, якого вважають автором популярного терміна.

Економіка — це вчення про те, як виробляються і розподіляються всі необхідні нам товари та послуги, або як наші обмежені виробничі ресурси використовуються для задоволення людських потреб і бажань. З іншого боку, економіка — це вчення про те, як змусити краще працювати систему виробництва та розподілу, тобто це економічна політика.

Економіка в сучасних умовах існує у трьох значеннях, як:

1) народне господарство певної країни, групи країн або всього світу;

2) сукупність економічних відносин між людьми у сфері виробництва, розподілу, обміну і споживання продукції; утворюючих певну економічну систему;

3) економічна наука, що вивчає народне господарство в цілому, галузі господарства району.

Економіка як сукупність суспільних відносин, як народне господарство є об'єктом вивчення спеціальної науки — економічної науки.

Економічна наука — це сфера розумової діяльності людини, функцією якої є пізнання та систематизація об'єктивних знань про закони і принципи розвитку реальної економічної дійсності.

Перші спроби вивчення окремих сторін економічних процесів відомі ще з праць стародавніх грецьких та римських мислителів (Ксенофонта, Арістотеля, Платона, Като-на, Варрона, Коллумелли), а також мислителів Стародавнього Єгипту, Китаю та Індії. Вони досліджували проблеми ведення домашнього господарства, землеробства, торгівлі, багатства, податків, грошей тощо економічна наука як система знань про сутність економічних процесів та явищ почала складатися лише в XVI— XVII ст., коли ринкове господарство почало набувати загального характеру.

Сучасна економіка має три виміри: теоретичний, прикладний (управлінський) і корисно-вартісний, а її значення полягає, відповідно, в застосуванні як аналітичного, прикладного апарату, так і товарно-грошового, розрахункове-оцінного аналога для всіх сфер людської діяльності. Особлива роль економіки у виробничих і соціальних відносинах, у виробництві товарів, виконанні робіт і наданні послуг, в обміні, розподілі й споживанні продукції.

Аналітична основа економіки — ЕКОНОМІКC — належить до соціальне орієнтованих наук, є теорією, яка всюди проникає і все охоплює. Вона включає мікро-, макроекономіку, економіку міжнародних відносин, відображає через грошовий еквівалент продуктивність праці, її оплату й задоволення інтересів особистості, сім'ї, спільноти і громади щодо всіх життєвих проблем.

Слід зазначити, що через свій обслуговуючий статус і спрямування, здатність відображати й фіксувати переважно статистичні дані про те, що відбулося, низьку прогнозну спроможність економіка залишається більше мистецтвом, ніж наукою. До того ж реально вона не є самостійною, а використовуючи фінансові та соціальні показники, відображає стан, взаємозалежність та ефективність використання базових, техніко-технологічних чинників промислових, сільськогосподарських, виробничих і інших об'єкт-суб'єктів.

Прикладна економіка, що віддзеркалює другий вимір економіко, має на меті використовувати системні закономірності, які діють у виробничих об'єкт-суб'єктах державної, приватної й змішаної форм власності. З її допомогою обґрунтовуються й цілеспрямовано здійснюються заходи, що сприяють стабільному функціонуванню сімейних, промислових, сільськогосподарських та інших господарств, територіальних промислових комплексів з їх трудовими спільнотами. Економічна підсистема підприємства функціонує від його проектування й будівництва до реконструкції, банкрутства й закриття.

Третім виміром економіки є корисно-вартісний або товарно-грошовий. Він відображає розрахунково-оцінні властивості економіки, можливість проведення розрахунків, грошових обгрунтувань, пошуку резервів, здатності визначення шляхів збільшення прибутків і кращого задоволення за рахунок цього інтересів власної трудової спільноти, сімей працівників.

Економіка – це важлива і актуальна наука сьогодні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вступ до фаху: економіка підприємства, економіст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок