Головна Головна -> Реферати українською -> Економіка підприємств -> Шпаргалка

Шпаргалка

Назва:
Шпаргалка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
128,49 KB
Завантажень:
902
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
2. Сутність антикризового управління фінансами підприємств.

Під антикризовим управлінням фінансами слід розуміти особливий режим діяльності фінансового менеджменту, який полягає в організації фінансової роботи на підприємстві з урахуванням необхідності профілактики та нейтралізації фінансової кризи. Для організації ефективного антикризового фінансового менеджменту важливим є чітке розуміння об'єкта антикризового управління фінансами.

Об'єктом управління фінансами підприємства виступають його активи, капітал та фінансові потоки, пов'язані з формуванням, розподілом та використанням фінансових ресурсів [4, с. 32]. Погоджуючись із таким підходом, зауважимо, що зазначений об'єкт управління, адаптований до антикризової специфіки, є також і об'єктом антикризового управління фінансами підприємства. Специфіку антикризового фінансового управління можна охарактеризувати двома тезами:

* по-перше, — це комплекс профілактичних заходів, спрямованих на попередження фінансової кризи: системний аналіз сильних та слабких сторін підприємства, оцінка ймовірності банкрутства, управління ризиками (виявлення, оцінка та нейтралізація), упровадження системи попереджувальних заходів тощо;

• по-друге, — це система управління фінансами, спрямована на виведення підприємства з кризи, у тому числі шляхом проведення санації чи реструктуризації суб'єкта господарювання.

Сутність антикризового фінансового менеджменту можна розглядати з функціонального та інституційного погляду. Головне завдання антикризового фінансового менеджменту у функціональному його розумінні полягає в ефективному використанні фінансового механізму, спеціальних функцій та інструментів для запобігання банкрутству та забезпечення фінансового оздоровлення підприємства.

З інституційного погляду до антикризового менеджменту можна віднести суб'єктів антикризового управління: фізичних (чи юридичних) осіб, які уповноважені власниками суб'єкта господарювання чи силою закону виконувати діяльність, спрямовану на об'єкт управління, тобто здійснювати фактичне управління фінансами підприємства на період його оздоровлення.

4. Управління ризиками в системі антикризового фінансового менеджменту.

Управлінн фінансовими ризиками є складовою загальної фінансової стратегії підприємства і підлягає розробці цілої системи заходів з виявлення фінансових ризиків, оцінювання рівня їх концентрації та ймовірність виникнення, попередження небажаних наслідків ризикових подій та компенсації понесених втрат.

Кількісні методи оцінювання ймовірності можливих фінансових втрат є важливою складовою інструментарію обґрунтування фінансових рішень в умовах ризику. Разом із тим при розробці стратегії і тактики ризик менеджменту потрібно враховувати що не кожен вид ризику можна кількісно виміряти. У випадку коли рівень фінансового ризику точно вирішити не вдається процес обґрунтування доцільності управлінських рішень має базуватися на зщагальних правових прийнятих рішень в умовах ризику.

5. Фінансова санація як складова антикризового управління.

Санація підприємства – це комплекс заходів організаційного, виробничо-технічного, правового та фінансово-економічного характеру спрямовані на відновлення платоспроможності та конкурентоспроможності підприємства в довгостроковому періоді.

Фінансова санація виражає комплекс фінансових відносин щодо формування фондів фінансових ресурсів для відновлення платоспроможності підприємства та здійснення інвестиційних вкладів.

Етапи фінансової санації підприємства:

1. ідентифікація фінансової кризи;

2. причинно-наслідковий аналіз фінансової кризи;

3. прийняття рішення: санація чи ліквідація;

Санація:

1. відновлення платоспроможності підприємства

2. визначення цілей санації та формування стратегії.

3. Розробка санаційних заходів.

4. Розробка програми та плану санації.

5. Реалізація та оцінка ефективності

7.Прийняття рішення про санацію.

Рішення про фінансову санацію підприємства може бути прийнято в досудовому порядку та в рамках провадження справи про банкрутство.

В досудовому порядку рішення про санацію приймається, коли підприємство опинилося у фінансовій кризі, однак проти нього ще не порушено справи про банкрутство. Рішення приймають власники. Уразі санації державного підприємства рішення приймається ФДМУ.

10. Антикризове управління у світлі теорії інформаційної асиметрії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: Шпаргалка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок