Головна Головна -> Реферати українською -> Економіка підприємств -> Аналіз беззбитковості проекту

Аналіз беззбитковості проекту

Назва:
Аналіз беззбитковості проекту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,86 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Аналіз беззбитковості проекту

План

Структура витрат проекту та її управління.

Розрахунок точки беззбитковості та методи оцінки ефективності проектів.

Критерії ефективності проектів (чиста теперішня вартість; внутрішня норма рентабельності; коефіцієнт вигід/витрат).

2.

Мета аналізу беззбитковості à визначення обсягу продукції, для якого обсяг виручки від продажів дорівнює - витратам.

Аналіз беззбитковості передбачає такі допущення: • не враховуються зміни виробничих запасів з періоду в період (обсяг виробництва дорівнює обсягові продажів); • постійні операційні витрати однакові для будь-якого обсягу виробництва; • змінні цитрати змінюються пропорційно обсягу виробництва, а отже, загальний обсяг витрат також змінюється пропорційно обсягу виробництва; • ціна продукту вважається постійною величиною протягом циклу проекту; • частка продажу продукту в обсязі виручки не змінюється; • незмінні витрати вважаються постійними.

Точка беззбитковості = Постійні витрати (в натуральних одиницях) Маржинальний доход Маржинальний доход на одиницю продукції - це різниця між ціною одиниці продукції та середніми змінними витратами.

Коефіцієнт маржинального доходу - це відношення маржинального доходу від реалізації продукції до її ціни.

Для визначення впливу на прибуток зниження обсягу реалізації продукції використовують:

запас міцності - це величина, на яку фактичний обсяг реалізації перевищує критичний обсяг реалізації.

Приклад.

Фірма виробляє один вид продукції, яку реалізує за ціною 50 грн. змінні витрати на одиницю - 20 грн. загальні постійні витрати - 2400 грн.

Визначити точку беззбитковості у грошовому і натуральному показниках. Рішення: маржинальний доход на одиницю: 50-20=30 грн. Точка беззбитковості у натуральних одиницях: 2400:30=800 (одиниць). Коефіцієнт маржинального доходу: 30:50=0,6 Точка беззбитковості у грошових одиницях: 2400:0,6=4000 грн.

3.

Вибір конкретного критерію для висновку про ефективність проекту залежить від певних чинників - наявної ринкової перспективи, існування обмежень на ресурси для фінансування проекту, коливань грошових потоків та можливості одержання прибутку.

Чиста теперішня вартість - NPV - поточна вартість доходів або вигід від зроблених інвестицій). NPV = (майбутня вартість очікуваних вигід - поточна вартість нинішніх і наступних витрат).

Для розрахунку NPV проекту необхідно визначити ставку дисконту,

Ставка дисконту являє собою закладену вартість капіталу, тобто прибуток, який міг би бути одержаний при інвестуванні найприбутковіших альтернативних проектів.

Розрахунок NPV робиться за такими формулами: NPV =, NPV = де Вt - вигоди проекту в рік t, Сt - витрати на проект у рік t, і - ставка дисконту; n - тривалість (строк життя) проекту. NPV

+ рекомендовано до фінансування 0 лише відновиться вкладений капітал - проект не приймається

NPV

переваги - всі розрахунки проводяться на основі грошових потоків, а не чистих доходів; - ефективність головного проекту можна оцінити шляхом підсумування. вади - розрахунок вимагає детального прогнозу грошових потоків на строк життя проекту; - робиться припущення про постійність ставки дисконту.

Правила роботи з критерієм NPV - проекти приймаються коли NPV більша нуля; - за наявності бюджетних обмежень обирається такий проект, який максимізує NPV.

Внутрішня норма рентабельності (IRR) IRR є ставкою дисконту, при якій NPV проекту дорівнює нулю. ІRR дорівнює максимальному проценту за позиками, який можна платити за використання необхідних ресурсів, залишаючись при цьому на беззбитковому рівні. Розрахунок IRR проводиться за формулою: = 0 На практиці визначення IRR проводиться за допомогою такої формули: , де А - величина ставки дисконту, при якій NPV позитивна; В - величина ставки дисконту, при якій NPV негативна; а - величина позитивної NPV, при ставці А; в - величина негативної NPV, при ставці В.

Проект рекомендується до фінансування: якщо значення ІRR проекту для приватних інвесторів більше за існуючу ставку рефінансування банків; а для держави - за нормативну ставку дисконту; і більше за ІRR альтернативних проектів з урахуванням ступеня ризику,

Використання ІRR завжди веде до використання одного й того самого проекту, натомість вибір за NPV залежить від вибраної ставки дисконту.

Труднощі при застосування IRR:

- неможливо дати однозначну оцінку IRR проектів, у яких зміна знака NPV відбувається більше одного разу. - при аналізі проектів різного масштабу ІRR не завжди узгоджується з NPV. - застосування ІRR неможливе для вибору альтернативних проектів відмінного масштабу, різної тривалості та неоднакових часових проміжків.

Коефіцієнт вигід/витрат (BCR) BCR є відношенням дисконтова них вигід до дисконтованих витрат. Формула розрахунку має такий вигляд: Критерій відбору проектів полягає в тому, щоб вибрати всі незалежні проекти з коефіцієнтами BCR, більшими або рівними одиниці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Аналіз беззбитковості проекту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок