Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Формування інституту місцевого самоврядування та його вплив на місцеві фінанси.

Формування інституту місцевого самоврядування та його вплив на місцеві фінанси.

Назва:
Формування інституту місцевого самоврядування та його вплив на місцеві фінанси.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,40 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
з навчальної дисципліни: «Місцеві фінанси»


Місцеві фінанси
Варіант№
Формування інституту місцевого самоврядування та його вплив на місцеві фінанси.
Місцеве самоврядування в Україні має давню історію, але в останні десятиліття воно було замінене централізованою системою територіальної організації влади, яка передбачала пряме державне управління на всіх територіальних рівнях. І навіть за часів незалежності місцева влада вимагала значно більшого вдосконалення, ніж це було на практиці. Але місцеве самоврядування – це важливий елемент конституційного ладу демократичної держави і проблеми та перспективи його реформування для України є дуже важливими.
Аналіз власного та світового досвіду свідчить, що кожний історичний етап розвитку країни вимагає відповідних підходів у делегуванні владних повноважень від держави до органів місцевого самоврядування. Зокрема, організація державної влади розвинутих країн Заходу базується на її децентралізації, поєднаній із сильними інститутами місцевого самоврядування. Таким чином, децентралізована модель в умовах сталого соціально-економічного розвитку довела свою перевагу над централізованою.
Діюча в Україні система організації влади на місцевому рівні потребує вдосконалення відповідно до загальноприйнятих європейських принципів, закладених у Європейській хартії місцевого самоврядування, зокрема принципу субсидіарності, який полягає у наділенні найближчих до людини ланок влади максимальними за даних умов повноваженнями.
Необхідною умовою демократизації політичної системи України виступає подальше реформу-вання інституту місцевого самоврядування у напрямі підвищення його ефектив-ності, наближення до європейських стандартів. Зміст реформ полягає у реальному забезпеченні прав громадян на участь у вирішенні питань суспільного життя, в управлінні державою, подальшій демократизації суспільства.
Цей тезис підтвердив і Президент України В.Ющенко у своєму щорічному зверненні до Верховної Ради України “Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2005 році”. Реформи мають базуватися виключно на потребах людини. Через послуги державна влада і місцеве самоврядування мають збалансувати суспільство. Саме на місцях через безпосередню близькість до населення можна забезпечити реалізацію відповідних потреб громадян. Проте, місцевому самоврядуванню для реалізації цих послуг не вистачає відповідних повноважень і відповідних ресурсів. Максимальна кількість послуг, які може надати місцеве самоврядування, має бути виправдана через таку ж максимальну кількість повноважень і відповідних ресурсів для їх забезпечення.
Саме тому сутність реформування у цій сфері має полягати:
- у поступовому розширенні прав місцевих громад щодо вирішення питань своєї життєдіяльності;
-  у збільшенні економічної самостійності громад;
- в оптимізації розподілу повноважень між місцевими органами державної влади й органами місцевого самоврядування. 
Проте, необхідність забезпечення громадян України соціальними та адміністратив-ними послугами відповідної якості і кількості супроводжується багатьма як суб’єктивними так і об’єктивними чинниками. Серед ключових проблем, що заважають належному (згідно з визначеними Конституцією і законами України цілями) функціонуванню інституту місцевого самоврядування, слід відзначити такі:
- фінансово-економічна несамостійність територіальних громад;
- надмірна концентрація владних повноважень у центральних та місцевих органів виконавчої влади, брак повноважень та ресурсів в органів місцево-го самоврядування щодо забезпечення життєдіяльності територіальних гро-мад;
- недостатня правова врегульованість економіко-фінансових аспектів діяль-ності громад (невизначеність статусу комунальної власності, недостатня вре-гульованість міжбюджетних відносин різного рівня тощо);
- невпорядкованість системи адміністративно-територіального устрою, зо-крема щодо сфери територіальної відповідальності органів місцевого само-врядування;
- недостатня розвиненість адміністративного судочинства, яке має регулюва-ти правові відносини у сфері місцевого самоврядування;
- недостатня взаємодія органів місцевого самоврядування і структур грома-дянського суспільства, брак контролю за діяльністю органів місцевого само-врядування з боку громад.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Формування інституту місцевого самоврядування та його вплив на місцеві фінанси.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок