Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Сутність та основні форми кредиту в контексті економічної власності

Сутність та основні форми кредиту в контексті економічної власності

Назва:
Сутність та основні форми кредиту в контексті економічної власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,31 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Сутність та основні форми кредиту в контексті економічної власності
У сучасній економічній літературі є спроби, по-перше, визначити кредит через різні види відносин чи просто відносин. У "Великому економічному словнику" кредит характеризується як "...економічні відносини між кредитором і позичальником". Як "економічні відносини між різними партнерами, що виникають при передачі майна або грошей іншій особі у тимчасове користування..." визначають кредит автори "Короткої економічної енциклопедії". У підручнику "Економічна теорія" за редакцією В. Камаєва визначення кредиту немає, а під "...кредитними відносинами розуміються всі види грошових відносин, що виникають на основі терміновості, платності та зворотності". Інший колектив російських вчених зазначає, що кредит — це "...відносини, які складаються між кредитором і боржником щодо руху позичкового фонду, угода, що передбачає оборот капіталу на чужому підприємстві".
По-друге, кредит у низці праць охарактеризовано без будь-якої констатації щодо економічних відносин та відносин загалом. Так, в "Економічній енциклопедії" за редакцією Л. Абалкіна кредит розглядається "...як різновид економічної угоди, коли один партнер надає іншому гроші або майно на умовах терміновості, зворотності...". У "Словнику сучасної економічної теорії Макміллана", укладеному англійськими вченими, кредит визначено як "...термін, що широко вживається щодо операцій або станів, пов'язаних із позичанням грошей, як правило, на короткий строк". Крім того, трапляються визначення кредиту як форми руху позичкового капіталу7, як зворотної платної форми позик та ін. Помітно відрізняється визначення Р. Барра: це — "...обмін у часі, шляхом якого одна особа добровільно поступається іншій особі правом економічно розпоряджатися своїм майном за певну плату в майбутньому". Українська економічна література теж по-різному трактує сутність кредиту.
У жодній із наведених точок зору кредитні відносини не пов'язано з відносинами економічної власності. Частково це властиво лише визначенню кредиту як форми позичкового капіталу, оскільки категорії "капітал" і "капіталістична власність" переважно синонімічні.
У межах характеристики кредиту як економічних відносин економісти, як правило, не виокремлюють відносини економічної власності. Певним наближенням до визначення кредитних відносин у контексті економічної власності є визначення їх як сукупності усіх видів грошових відносин. Крім того, в наведених визначеннях немає чіткої класифікації кредиту та характерних відносин з боку об'єктів та суб'єктів, а також не дотримано вимоги системно-структурного аналізу. Доцільність аналізу кредиту і кредитних відносин у контексті економічної власності зумовлена евристичною цінністю цієї категорії.
Кредитні відносини — система економічних відносин між рівними економічними суб'єктами у процесі організації механізму кредитування, проведення певних маркетингових досліджень, передусім відносин економічної власності, які виникають з наданням коштів у позику і отриманням плати за неї.
Із трьох підсистем економічних відносин (техніко-економічних, організаційно-економічних та відносин економічної власності) кредитні відносини охоплюють окремі аспекти другої та третьої підсистем. Так, із організаційно-економічної підсистеми до кредитних відносин належить проведення специфічних маркетингових досліджень (зокрема, вивчення фінансового становища і кредитоспроможності позичальника), відносини менеджменту в діяльності банківських установ, управління різними видами операцій, вивчення та запозичення передового досвіду роботи банків в інших країнах тощо.
Із відносин економічної власності до кредитних відносин належать відносини між різними економічними суб'єктами (підприємствами, компаніями і банками з приводу надання комерційного та банківського кредиту; фізичними і юридичними особами та банками з приводу формування кредитних ресурсів банку та надання їх у позику за певну плату в умовах комерційного кредиту; між державою та фізичними і юридичними особами щодо надання позики державі та за умов державного кредитування; між юридичними особами країн у процесі здійснення міжнародних кредитних операцій тощо) щодо надання коштів у позику та плати за неї у формі відсотка як форми економічної реалізації власності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Сутність та основні форми кредиту в контексті економічної власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок