Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Трансформація фіскальних відносин ресурсних галузей з державою та їх правове забезпечення

Трансформація фіскальних відносин ресурсних галузей з державою та їх правове забезпечення

Назва:
Трансформація фіскальних відносин ресурсних галузей з державою та їх правове забезпечення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,13 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Трансформація фіскальних відносин ресурсних галузей з державою та їх правове забезпечення


Розвиток природно-ресурсного потенціалу України, в тому числі її регіонів, значною мірою залежить від податкових сприянь інноваційно-інвестиційним процесам у сферах надровидобування, використання земельних, лісових та інших природних ресурсів.
У зв’язку з адмініструванням податків, зборів, інших обов’язкових платежів, у тому числі неподаткових, органи державної податкової служби України (далі – ОДПСУ) реалізують щодо платників цих грошових зобов’язань із ресурсних галузей загальні положення фіскальної політики, що визначені законодавством, і несуть відповідальність за наслідки її застосування. Крім того, вони повинні реалізовувати й положення прикладної фіскальної політики, що характерні для конкретних ресурсних галузей.
Діяльність податкових органів зі справляння платежів до бюджету здійснюється в межах законів України, що регламентують податкові правовідносини зі сплати того чи іншого податку чи збору. У цих законах частково у прямій чи опосередкованій формі можуть відображатися й положення податкової політики, що стосуються регламентованих ними платежів.
Опосередковано висвітлюються окремі положення податкової політики і в Законі України „Про Державний бюджет України” на відповідний бюджетний рік. Окремо зазначимо, що у Законі України „Про Державний бюджет України на 2005 рік” не передбачено заходи щодо сприяння інноваційній діяльності у ресурсних галузях. Саме сприяння цій діяльності повинна здійснювати держава через податкову політику, яка формується в межах податкового права.
Податкові правовідносини, визначені в Законі України „Про систему оподаткування”, „Про державну податкову службу України”, відповідно знайшли своє відображення у науковій та навчальній літературі.
Як вважають науковці, „система податкових правовідносин підпорядкована певній меті, а саме: встановленню і стягненню податків”, с. ]. На нашу думку, завданнями податкового законодавства, фіскальної політики, зокрема, є створення в Україні таких правовідносин, у межах яких здійснювалася б добровільна сплата податків і зборів підприємствами ресурсних галузей відповідно до добровільної концепції оподаткування, с. ].
У сучасних умовах недосконалості фіскального законодавства для своєчасної та повної мобілізації затверджених Верховною Радою України напружених контингентів бюджету органам державної податкової служби України необхідна особлива активність, щоб розширювати коло платників з ресурсних галузей, базу нарахування, проводити обґрунтований комплекс заходів з поліпшення справляння платежів, погашення наявної заборгованості перед бюджетом підприємств-боржників. Як відомо, у підприємств паливно-енергетичного комплексу така заборгованість значна.
Заходи з поліпшення адміністрування грошових зобов’язань перед державою повинні здійснюватися в межах законодавства, виходити з положень фіскальної політики України, що регулюють взаємовідносини між державою і платниками, законодавства, що регулює їхню фінансово-господарську діяльність. Положення фіскальної політики визначають і відповідальність посадових осіб органів ДПСУ щодо виконання поставлених на них завдань наповнення бюджетів грошовими коштами.
Більше того, органи ДПСУ, виконуючи Закон України „Про Державний бюджет України” на відповідний бюджетний рік та реалізовуючи визначену законодавством фіскальну політику, повинні сприяти виводу економіки країни, в тому числі таких галузей, як добувна та паливно-енергетичного комплексу, з кризового стану, сприяти інвестиційному процесу й підприємницькій діяльності.
Як чинник сприяння зростанню фінансово-ресурсної бази країни, важливим є державне сприяння більш широкому розвитку туристичної галузі, сфери інформатики, сільського господарства і транспорту. Тому потрібно одночасно обґрунтовувати пропозиції-новації стосовно вдосконалення цієї політики: загальної і прикладної (характерної для ресурсних галузей).
Питання фіскальної політики актуальні щодо визначеності, методів, механізму її реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Трансформація фіскальних відносин ресурсних галузей з державою та їх правове забезпечення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок