Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Деякі проблеми зайнятості перехідного періоду в Україні (на прикладі Ірпінського регіону)

Деякі проблеми зайнятості перехідного періоду в Україні (на прикладі Ірпінського регіону)

Назва:
Деякі проблеми зайнятості перехідного періоду в Україні (на прикладі Ірпінського регіону)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,73 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Деякі проблеми зайнятості перехідного періоду в Україні (на прикладі Ірпінського регіону)


Важливою сферою вивчення економічних проблем на макрорівні є сфера зайнятості, яка має свої особливості в соціально-економічних умовах життя людини, пов’язаних із задоволенням її потреб у сфері праці. Водночас трудова зайнятість населення країни забезпечує виробництво ВНП, а отже, економічну основу життя суспільства. Разом з тим, зайнятість має і соціальний характер: вона задовольняє потреби людей не лише в заробітках, а й у реалізації через суспільно корисну діяльність.
Таким чином, зайнятість – це надзвичайно важливе явище соціально-економічного життя суспільства, її сутність далеко не вичерпується проблемами безробіття, а також включає такі аспекти, як раціональне використання праці; забезпечення гідного рівня життя працездатного населення; задоволення потреб народного господарства у робочій силі з урахуванням її кількості та якості; задоволення професійних потреб працівників, включаючи потреби у професійній освіті та підтриманні кваліфікації; соціальну підтримку у разі втрати роботи тощо [1. – С. 45].
Важливу роль у формуванні структури і зайнятості суспільства відіграє ринок робочої сили. Він є невід’ємною складовою частиною системи ринкового господарства. В умовах ринкової економіки робоча сила виступає як товар і в цьому схожа з іншими товарами, тому піддається економічній оцінці й оптимізації [5. – C. 28].
Проблему розбалансованості ринку робочої сили досліджували багато таких вида-тних економістів ХІХ і початку ХХ ст., як: А. Сміт, Д. Рікардо, Дж. Мілль, А. Маршал, А. Пігу та інші. Класики економічної теорії вважали, що ринкова система спроможна забезпечити повне використання ресурсів в економіці, бо вона має властивість автома-тично саморегулюватися, тобто, на їх думку, повна зайнятість є нормою ринкової еконо-міки. Логіка класичної теорії зайнятості приводить до висновку, що держава повинна проводити політику невтручання в процеси функціонування ринку робочої сили.
Положення класичної теорії зайнятості з часом все більше стали суперечити фактам реального життя. Безробіття почало набувати все більших розмірів і стало великою проблемою капіталістичної економічної системи, що призвело до критики основополож-них принципів класичної теорії зайнятості [7. – C. 218].
Згодом у 1936 році англійський економіст Д.М. Кейнс дав нове пояснення рівня зайня-тості у капіталістичній економіці. На його думку, повна зайнятість – це швидше випадко-вість, а не закономірність, тобто при капіталізмі не існує такого внутрішнього механізму, який би гарантував повну зайнятість населення.
Незважаючи на наявність фундаментальних розробок теорії зайнятості і використання урядами різних держав рекомендацій, що випливають з цих теорій, уникнути безробіття не вдалося ще жодній розвиненій країні Заходу [6. – C. 65].
Проблему зайнятості та безробіття в Україні на даному етапі її розвитку досліджують багато економістів, серед них: К. Кривенко, С. Вовкамич, Х. Копистянська та інші.
Зайнятість населення України забезпечується державою шляхом проведення активної соціально-економічної політики, спрямованої на задоволення його потреб у добровіль-ному виборі виду діяльності, стимулювання створення нових робочих місць і розвиток підприємства.
Політика зайнятості має декілька рівнів: загальнодержавний (макрорівень), регіо-наль-ний і локальний (мікрорівень). Найближчою тактичною ціллю політики зайнятості повинне бути збалансування попиту і пропозиції праці. Це можливо лише при комплексно-му підході, що включає, з одного боку, стимулювання підвищення попиту на працю, а з іншого – сприяння зменшенню пропозиції праці, подолання характерної нині для України надзайнятості. Тобто така збалансованість ринку може відбутися завдяки підтримці з боку держави у розвитку приватного підприємництва, малого бізнесу, сфери послуг, фермерства, які будуть надавати нові робочі місця [9. – C. 322].
Важливою проблемою формування нового якісного стану зайнятості є трудова мотивація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Деякі проблеми зайнятості перехідного періоду в Україні (на прикладі Ірпінського регіону)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок