Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Методологічні та практичні засади переведення бланків у категорію режимно-облікових

Методологічні та практичні засади переведення бланків у категорію режимно-облікових

Назва:
Методологічні та практичні засади переведення бланків у категорію режимно-облікових
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,15 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Методологічні та практичні засади переведення бланків у категорію режимно-облікових


Моніторинг наведених нижче галузей і напрямів підприємницької діяльності показує, що вони мають як спільний (тобто універсально-уніфікований), так і окремий (тобто з галузево-напрямковими особливостями) документообіг. У контексті проблем вдосконалення і раціоналізації документообігу через переведення бланків документів у категорію захищених режимно-облікових бланків перевагу, в першу чергу, необхідно надати універсально-уніфікованим бланкам, оскільки вони охоплюють найбільш широке коло операцій і практично використовуються у всіх галузях народного господарства та напрямах підприємницької діяльності. Вони частіше всього використовуються також при скоєнні різних видів тіньової діяльності. На методології підходів до вирішення цих питань ми зупинимося нижче, а зараз наведемо галузі народного господарства, напрями діяльності та інші підвиди суспільних відносин, що передбачають оформлення тих чи інших документів. Деякі з таких документів у той чи інший спосіб супроводжують рух товарно-матеріальних цінностей, фінансових коштів, послуг чи прав інтелектуальної власності, у зв’язку з чим необхідно вивчати питання щодо необхідності їх переведення в категорію захищених режимно-облікових бланків. Перш за все, це такі види бланків:
1. Універсально-уніфіковані бланки документів, що використовуються всіма видами підприємств, організацій, установ (касові ордери, накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення і т. ін.).
2. Уніфіковані бланки з галузево-напрямковими особливостями (бланки, що використовуються в певній групі підприємств, різного роду квитанції про прийняття готівки за надані поштові та інші послуги).
3. Після цього, в контексті особливостей переведення документів у категорію захищених режимно-облікових бланків, необхідно звернути увагу на документообіг у різних галузях народного господарства: промисловість; матеріально-виробниче постачання (сфера матеріального виробництва); сільське господарство; транспорт і зв’язок; будівництво; торгівля; громадське харчування; матеріально-технічне постачання; інформаційно-обчислювальне обслуговування; сфера побутових послуг; побутово-виробнича сфера; охорона здоров’я, фізкультура і соціальний захист; освіта; культура та мистецтво (звернути увагу на особливості документообігу в шоу-бізнесі); наука і науково-дослідне та проектне обслуговування; громадські і політичні організації; кредитно-фінансова сфера; довірчі товариства; громадські фонди; фондові біржі; валютні біржі; факторингові компанії; лізингові компанії; страхова діяльність; кредитно-бюджетна сфера; зовнішньоекономічна діяльність; митне обслуговування зовнішньоекономічної діяльності.
4. Цікавим у контексті нашого дослідження є документообіг, що виникає з окремих видів цивільно-правових зобов’язань: угоди: купівлі-продажу, обміну, дарування, поставки, держзакупки сільськогосподарської продукції, майнового найму, підряда, безоплатного використання майна, доручення, оренди, комісії, обов’язки, що виникли з публічного обіцяння винагороди.
5. В окрему групу необхідно виділити документообіг, що супроводжує такі напрями регулятивно-контрольної діяльності:– 
ліцензування, сертифікація, патентування діяльності;– 
сертифікація якості;– 
патентування прав інтелектуальної власності;– 
сфера збирання податків (у цілях протидії ухилення податків та протидії корупції цікавими є документи як з приводу сплати податків, так ті, що супроводжують функції нагляду);– 
реєстрація комерційних банків;– 
державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності.
Захищені бланки в останній групі відносин можуть стати засобом попередження, виявлення і розкриття хабарництва та інших видів корупційних діянь.
Таким чином, із наведеного галузево-напрямленого класифікатора ми бачимо, що коло відносин, з якими пов’язується оформлення тих чи інших документів, що супроводжують фінансовий, товарний, майновий оборот капіталів, прав інтелектуальної власності і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Методологічні та практичні засади переведення бланків у категорію режимно-облікових

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок