Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Прогнозування та макроекономічне планування

Прогнозування та макроекономічне планування

Назва:
Прогнозування та макроекономічне планування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,48 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Прогнозування та макроекономічне планування.


План.


Міжгалузевий баланс: суть, значення, принципи розробки, структура МГБ в системі національних рахунків.
1.1. Моделі міжгалузевого балансу.
Балансовий метод і створювані на його основі балансові моделі служать основним способом відстеження галузевих пропорцій у народному господарстві. Балансові моделі на базі звітних балансів характеризують сформовані пропорції, їхня ресурсна частина завжди дорівнює видаткової. Для виявлення диспропорцій використовуються балансові моделі, у яких фактичні ресурси зіставлялися б не з їхнім фактичним споживанням, а з потребою в них. У зв'язку з цим необхідно відзначити, що балансові моделі не містять якого-небудь механізму порівняння окремих варіантів економічних рішень і не передбачають взаємозамінності різних ресурсів, що не дозволяє зробити вибір оптимального розвитку економічної системи, і чим визначається обмеженість балансових моделей і балансового методу в цілому.
Таблиця міжгалузевого балансу втілює собою заглиблений розвиток системи національних рахунків у багатьох сучасних державах. Вона є розгорнутою по статтях «ресурси» і «використання» таблицею продукції різних галузей народного господарства, у якій проміжне використання кожного продукту рознесено таким чином, щоб показати, яка кількість цього продукту споживається для виробництва кожного з інших продуктів. У таблиці у взаємозалежному виді показані рахунки виробництва різних агентів.
Перші розробки сучасної моделі міжгалузевого балансу (МГБ) (розробка методу «витрата-випуск», що лежить в основі МГБ) зв'язані з ім'ям відомого американського економіста, лауреата Нобелівської премії по економіці В. В. Леонт’єва.
1.2. Схема міжгалузевого балансу.
В основу принципової схеми міжгалузевого балансу виробництва і розподілу сукупного суспільного продукту покладений поділ сукупного продукту на дві частини: проміжний і кінцевий продукт; усенародне господарство представлене у виді сукупності n галузей (маються на увазі чисті галузі), при цьому кожна галузь фігурує в балансі як виробляюча і як споживаюча.
У схемі МГБ виділяють чотири великі складові частини, що мають різний економічний зміст – квадранти балансу.
Перший квадрант МГБ – це шахова таблиця міжгалузевих матеріальних зв'язків. Показники, поміщені на перетинанні рядків і стовпців, являють собою величини міжгалузевих потоків продукції й у загальному виді позначаються xij, де й і j – відповідно до номера галузей виробляючих і споживаючих. Так, величина x32 розуміється як вартість засобів виробництва, зроблених галуззю номер 3 і спожитих галуззю номер 2 (і є її матеріальними витратами). Таким чином, перший квадрант за формою являє собою квадратну матрицю порядку n, сума всіх елементів якої дорівнює фонду відшкодування витрат засобів виробництва в матеріальній сфері.
В другому квадранті представлена кінцева продукція всіх галузей виробництва, при цьому під кінцевою розуміється продукція, що виходить зі сфери виробництва в область кінцевого використання (на споживання і нагромадження). У розгорнутій схемі балансу кінцевий продукт кожної галузі показаний диференційовано по напрямках використання на особисте споживання населення, суспільне споживання, на нагромадження, відшкодування втрат, експорт і ін. Отже, другий квадрант характеризує галузеву структуру національного доходу, а в розгорнутому виді – також розподіл національного доходу на фонд нагромадження і фонд споживання, структуру споживання і нагромадження по галузях виробництва і споживання.
Третій квадрант МГБ також характеризує національний доход, але з боку його вартісного складу як суму чистої продукції й амортизації; чиста продукція при цьому розуміється як сума оплати праці і чистого доходу галузей. Сума амортизації (cj) і чистої продукції (vj + mj) деякої j-й галузі будемо називати умовно чистою продукцією цієї галузі і позначати у подальшому Zj.
Четвертий квадрант балансу знаходиться на перетинанні стовпців другого і рядків третього квадрантів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Прогнозування та макроекономічне планування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок