Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Функціонування фірми монополістичного конкурента в короткостроковому та довгостроковому періодах

Функціонування фірми монополістичного конкурента в короткостроковому та довгостроковому періодах

Назва:
Функціонування фірми монополістичного конкурента в короткостроковому та довгостроковому періодах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,36 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Функціонування фірми монополістичного конкурента в короткостроковому та довгостроковому періодах


Визначення монополістичної конкуренції
Основні теоретичні концепціі.
2.1. "Рішення за дотичною" — Е. Чемберліна
РІВНОВАГА ФІРМИ ПРИ МОНОПОЛІСТИЧНІЙ КОНКУРЕНЦІЇ
Крива попиту фірми.
Короткострокова та довготривала рівновага фірми при монополістичній конкуренції
Максімізаця прибутку в умовах монополістичної конкуренції.
4.Практичне завдання.
Використана література.


1. Визначення монополістичної конкуренції
Більшість реально існуючих галузей організовані як суміш повної конкуренції та чистої монополії, що утворює монополістичну конкуренцію.
Монополістична конкуренція — це такий тип ринкової структури, де:
1) на ринку діє багато продавців і покупців, частка кожного з них в обсягах ринкових продажів не є значною;
2) продукція різних виробників неоднорідна (диференційована);
3) вхід на ринок і вихід з нього є вільними;
4) виробники не взаємодіють між собою;
5) існує повна поінформованість щодо ринкових цін, обсягів та попиту покупців.
Суттєвою характеристикою монополістичної конкуренції є диференціа-ція продукції при досить значній кількості постачальників і майже необмежених можливостях входження у галузь нових фірм.
Ступінь диференціації продукції невисока — у межах задоволення однакових потреб, і досягається за рахунок торгових марок, тобто дещо відмінної якості продукції, та реклами. Завдяки диференціації споживачі здатні розрізнити на ринку продукцію різних фірм, отже, попит на продукцію окремої фірми вже не є абсолютно еластичним, хоча й залишається високо-еластичним. Це означає, що фірми мають певну ринкову владу і можуть варіювати ціни (дуже обмежено) без ризику втратити всіх покупців. Типовим прикладом монополістичної конкуренції є ринки безалкогольних напоїв, виробів побутової хімії, ліків.
2. Основні теоретичні концепціі.
Існують дві основні теоретичні концепції монополістичної конкуренції.
2.1. "Рішення за дотичною" — Е. Чемберліна.
Внесок американського економіста Е. Чемберліна (1899-1967) полягає в тому, що він був першим, хто ввів поняття ''монополістичної конкуренції''. Відповідно до погляду Чемберліна, більшість економічних ситуацій являють собою явища, що включають і конкуренцію, і монополію. Чемберліновська модель припускає структуру ринку, у якій поєднані елементи конкуренції (велика кількість фірм, їхня незалежність друг від друга, вільний доступ на ринок) з елементами монополії (покупці віддають явну превагу ряду продуктів, за які вони готові сплачувати підвищену ціну). При цьому передбачається, що підприємець у своєму прагненні до одержання максимального прибутку намагаються захопити контроль над пропозицією товару, що дозволить йому диктувати ціну на ринку. Тому він прагне створити товар, який хоч чимось-то відрізняється від товару конкурента.
Кожна фірма, яка домоглась деякої диференціації продукту стає монополістом на ринку його збуту. У зв'язку з цим фірма починає мати частково ринкову владу. Це означає, що збільшення цін на її продукцію не обов'язково призведе до втрати усіх покупців, що було б вірно, принаймні, у теоретичному плані в умовах досконалої конкуренції, повної однорідності продукту і, як слідство, безкінечної еластичності попиту по ціні. При цьому диференціація продукту по Чемберліну трактується достатньо широко: вона включає не тільки різноманітні властивості продукту, але й усі умови реалізації і послуги, що супроводжують продажу, а також просторове перебування. Диференціація може базуватися на певних особливостях самого продукту, начебто таких, як особливі запатентовані властивості (фабричні марки, фірмові назви, своірідність упаковування) і таких, як індивідуальні особливості (якість, форма, колір або стиль). Диференціація може існувати у відношенні умов, що супроводжують продажу товарів. Там, де продукт диференційований, продавець одночасно є і конкурентом і монополістом. Межі ж влади цієї групи монополістів обмежені, оскільки контроль над пропозицією товарів частковий: внаслідок існування товарів замінників і можливої еластичності попиту по ціні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Функціонування фірми монополістичного конкурента в короткостроковому та довгостроковому періодах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок