Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Взаємозв’язок стратегічного та оперативного управління в системі управління компанією

Загрузка...

Взаємозв’язок стратегічного та оперативного управління в системі управління компанією

Назва:
Взаємозв’язок стратегічного та оперативного управління в системі управління компанією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,94 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Взаємозв’язок стратегічного та оперативного управління в системі управління компанією


Як зазначають Мироненко Ю.Д. і Тереханов А.К. [4], система управління компанією є комплексом взаємозв'язаних процесів стратегічного і оперативного управління діяльністю.
Розглянуто оцінку цих процесів в максимально загальному вигляді через якість управління компанією. В цьому випадку, якість системи управління компанією можна оцінити двома параметрами - якістю стратегічного управління і якістю оперативного управління. Кожен з параметрів може приймати одне з трьох фіксованих значень: низька, середня і висока якість.
Для обґрунтування значення низької, середньої і високої якості управління в рамках стратегічного та оперативного управління компанією, в кожному контурі управління слід виділити найбільш значущі елементи управління і визначити їх значення при низькому, середньому і високому рівнях якості управління компанією.
Дослідження показали, що стратегічне управління з низькою якістю характеризується відсутністю проведення стратегічного аналізу, не сформульованою місією компанії, або такою, що не відповідає дійсності та визначенням стратегічної мети на рівні бізнес-ідеї з подальшим її корегуванням у відповідності до потреб оперативної діяльності компанії. Таким чином, оперативне управління з низькою якістю управління характеризується нечіткістю розподілу виробничих та управлінських функцій між працівниками компанії, відсутністю чіткої фінансової системи та одноосібним контролем діяльності управлінського персоналу і виробництва, а також планування оперативної діяльності на основі даних минулих періодів.
Компанія з середньою якістю стратегічного управління, як правило, при проведенні стратегічного аналізу діяльності обмежується SWОT-аналізом; місія такої компанії оголошена, але не впливає на оперативну діяльність та головна стратегічна мета компанії визначена як мета внутрішньогосподарчої і фінансової діяльності або як мета операційного менеджменту. Іншими словами, оперативне управління середньої якості – це формалізація структур управління бізнесом, побудова фінансової системи по центрах фінансового обліку і звітності відповідно до ієрархії підрозділів компанії, часткове делегування контролю та регулювання менеджменту організації, здійснення планування оперативної діяльності підприємства на основі жорсткої системи бюджетування із застосуванням простих програмних систем.
Висока якість управління, на думку авторів, характеризується наступними принципами:
оптимізація бізнес-процесів;
регулярне проведення стратегічного аналізу;
місія чітко сформована і впливає на оперативну діяльність компанії;
головна стратегічна мета компанії відображає максимізацію добробуту власників;
побудова фінансової системи по центрах фінансового обліку;
планування оперативної діяльності із застосуванням прогресивних програмних систем.
Тобто всю систему управління характеризується множиною з 9 можливих станів від „низька якість Су - низька якість Оу” - {Н;Н} до „висока якість Су - висока якість Оу” - {В;В}.
Згідно з ідеєю Ю.Д. Мироненко та А.К. Тереханова [4], необхідно враховувати вплив на якість управління такого фактору як час, тобто яким чином з часом змінюватиметься вартість компаній з різними рівнями якості підсистем стратегічного і оперативного управління.
На початку даного періоду вартість компанії дорівнюватиме Ро (рис.2). З часом, в процесі діяльності компанії її вартість змінюється. При низькій якості оперативного управління компанія не в змозі створювати додану вартість. Її оборотний капітал скорочуватиметься. У подальшій діяльності оборотний капітал компанії частково підтримуватиметься амортизаційними відрахуваннями. Через деякий час для формування оборотного капіталу амортизаційних відрахувань стане недостатньо. В результаті компанія буде не в змозі далі вести бізнес і підлягатимиме продажу за ліквідаційною вартістю Рл. Це відбувається при будь-якій якості стратегічного управління (низькій, середній або високій).
Розглянувши зміну в часі вартості компанії, що має середню якість оперативного управління, доцільно зазначити, що при середній якості оперативного управління компанія приноситиме прибуток, за рахунок якого створюватиметься додана вартість і відповідно збільшуватиметься вартість компанії (рис.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Взаємозв’язок стратегічного та оперативного управління в системі управління компанією

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок