Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості функціонування та перспективи розвитку ЧЕС

Особливості функціонування та перспективи розвитку ЧЕС

Назва:
Особливості функціонування та перспективи розвитку ЧЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,79 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості функціонування та перспективи розвитку ЧЕС


Ситуація, яка сьогодні складається сьогодні характеризується глобальною трансформацією усіх країн світу в напрямі нового якісного стану, нового типу цивілізації. Світова економічна система дедалі більше стає глобальною, в ній посилюється взаємозалежність національних економік на основі поглиблення транснаціоналізації виробництва і всього господарського життя. Водночас зростає інтенсивність регіональних інтеграційних процесів, що приводить до виникнення величезних економічних просторів та одержання відповідного ефекту за рахунок зростання масштабів виробництва і до сегментації світового ринку, до секторизації єдиного світового господарства через створення відносно замкнених торговельно – економічних блоків та інтеграційних угруповань.
Актуальність теми даної статті полягає в тому, що формування регіональних угруповань у більшості випадків викликано потребами торгівлі. Таким чином, їхньою основою є механізми міжнародного регулювання відносин зовнішньої торгівлі. Головна причина розвитку чорноморської економічної інтеграції Ї формування торговельно – економічної системи, збільшення обсягів взаємної торгівлі. Практика світової торгівлі дає багато прикладів того, що успіх досягається в тому разі, якщо між країнами підтримуються довгострокові стабільні зв’язки. Як правило, ці зв’язки зумовлені географічною близькістю, спільною історичною спадщиною, схожістю законодавства, налагодженою кооперацією, джерелами якої є спільне використання ресурсів та історично сформований поділ праці.
Традиційно вважається, що економічна інтеграція Ї найважливіший інструмент взаємодії територіально близьких країн зі спільними інтересами. Вона сприяє налагодженню тісних соціально – економічних і політичних відносин. Справді, економічна інтеграція не тільки створює умови для більш вільної торгівлі шляхом ефективного використання ресурсів, а й сприяє підвищенню добробуту населення регіону тож основою успіху і тривалій діяльності організації Чорноморського економічного співробітництва (ЧЕС) є потужний потенціал поліпшення добробуту всього регіону [2]. В зв’язку з цим мета дослідження полягає у визначенні стану економічного співробітництва Чорноморського регіону.
Відповідно до мети необхідно вирішити наступні завдання:*
визначити тенденції розвитку зовнішньої торгівлі країн Чорноморського регіону;*
дослідити умови створення вільної торговельної зони в Чорноморському регіоні;*
описати передумови розвитку регіональної торгівлі регіону та структуру інвестицій в регіон ЧЕС.
Унікальність організації ЧЕС полягає в тому, що це перше на пост конфронтаційному етапі розвитку велике інтеграційне угрупування, яке об’єднало держави, котрі до останнього часу розвивалися за принципово різними економічними та політичними моделями.
Географічний розподіл товарних потоків показує, що зовнішня торгівля країн – учасниць ЧЕС орієнтована головним чином на економічно розвинуті країни, зокрема країни ЄС, хоча ступінь орієнтації країн регіону на ринки розвинутих країн дуже різниться. Країнам ЄС належить провідні позиції в зовнішній торгівлі Греції та Туреччини, і ці позиції посилилися після приєднання останньої до Європейського митного союзу. Підписання Румунією та Болгарією угод з ЄС сприяло переорієнтації зовнішньої торгівлі цих країн на європейський ринок.
Щодо зовнішньої торгівлі України, то за період існування ЧЕС жодна з країн регіону (крім Росії) не зайняла в ній вагомих позицій і не може розглядатися як серйозний зовнішньоторговельний партнер [4].
Об’єктивною передумовою розвитку регіональної торгівлі є лібералізація режимів к країнах – учасницях ЧЕС.
Розвиток співробітництва між країнами Чорноморського регіону став можливим завдяки радикальним змінам у політико – економічній структурі Європейського континенту, відновленню чи зміцненню державності багатьох країн регіону, їх поверненню до світових цінностей, поширенню демократичних засад.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості функціонування та перспективи розвитку ЧЕС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок