Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Агропромислова інтеграція України до ЄС і СНД

Агропромислова інтеграція України до ЄС і СНД

Назва:
Агропромислова інтеграція України до ЄС і СНД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,43 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Агропромислова інтеграція України до ЄС і СНД


Однією з найважливіших особливостей розвитку сучасного світу є швидко прогресуюча інтеграція. Вона зачіпає різноманітні аспекти сучасного життя – економіку, політику, культуру, ідеологію, безпеку, навколишнє середовище. Економічна зміна інтеграції включає у багато разів збільшені за останні десятиріччя потоки товарів і послуг між країнами, капіталу, праці і інформації, а також інтернаціоналізацію виробничих процесів аж до міжнародного розподілу окремих технологічних операцій. У цілому інтеграцію можна охарактеризувати як посилення взаємозалежності національних економік, взаємовплив і взаємопереплетіння різних сфер і процесів у світовому господарстві].
З погляду розвитку інтеграційних процесів в Україні варто розрізняти два стратегічних вектори – західний і східний. Перший вектор обумовлює інтеграцію у межах Європейського Союзу (далі – ЄС), а другий – у межах СНД.
Враховуючи, що Україна – одна з найбільших країн Європи, для неї особливо важливою є інтеграція саме з країнами Європейського Союзу.
Інтеграція сільськогосподарської галузі у європейський економічний простір та його структури здійснюється в межах Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу, затвердженої Указом Президента України від 11 червня 1998 р. № 615 (зі змінами, внесеними відповідним Указом від 12 жовтня 2000 р. № 587). Цими документами визначені основні пріоритети в діяльності органів державної виконавчої влади на період до 2007 року. За цей час необхідно створити передумови для набуття нашою державою повноправного членства у цьому європейському угрупованні.
Для реалізації Програми інтеграції України до Європейського Союзу були створені необхідні політико-правові та організаційні інституції, зокрема, укладено Угоду про партнерство та співробітництво (далі – УПС) між Україною та ЄС.
Проникнення України на європейські ринки сільськогосподарських товарів стане можливим тільки у випадку набуття чинності в повному обсязі угод, (незастосування кількісних обмежень імпорту, створення ефективного механізму захисту внутрішнього ринку відповідно до норм ГАТТ/СОТ, вдосконалення системи сертифікації та стандартизації, захисту прав інтелектуальної власності), прийнятих під час Уругвайського раунду].
Стратегія інтеграції України
до Європейського Союзу
Основні напрями інтеграційного процесу | Внутрішнє забезпечення інтеграційного процесу
Адаптація законодавства | Організаційне забезпечення
Економічна інтеграція та розвиток торгових відносин | Фінансове забезпечення
Інтеграція до ЄС
в контексті загальноєвропейської безпеки | Правове забезпечення
Політична консолідація
та зміцнення демократії | Інфраструктурне забезпечення
Регіональна інтеграція України
Рис. 1. Принципова схема інтеграції України до Європейського Союзу
Треба сказати, що Європейський Союз підтримує реалізацію заходів щодо виконання усіх взятих на себе угод та приєднання України до Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (далі – ГАТТ) та забезпечення вступу України до Світової організації торгівлі (далі – СОТ).
Існує думка, що пристосування галузі сільського господарства до вимог європейських країн є важливим стимулом до її економічного відродження і налагодження взаємовигідного співробітництва. З іншого боку, державою втрачені традиційні ринки продовольства і значною мірою розірвані зв’язки з виробничою кооперацією, які забезпечували позитивні результати для економіки країни.
Одним з найважливіших напрямків політики ЄС є Спільна аграрна політика (далі – (САП).
Спільна аграрна політика ЄС – це узгоджені спільні дії країн-членів щодо забезпечення поставок сільськогосподарської продукції по стабільних цінах, підвищення продуктивності сільськогосподарського виробництва, підтримки життєвого рівня фермерів і забезпечення оптимальних цін для споживачів.
Вона була введена в дію в 1964 р. і донині залишається найважливішою статтею бюджету Європейського Союзу (близько 48витрат у 1995 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Агропромислова інтеграція України до ЄС і СНД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок