Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ФІСКАЛЬНІ ВАЖЕЛІ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

ФІСКАЛЬНІ ВАЖЕЛІ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

Назва:
ФІСКАЛЬНІ ВАЖЕЛІ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,71 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 336.221.264
Ж.А.Белец, Т.І.Свідзинська
ФІСКАЛЬНІ ВАЖЕЛІ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ
У статті досліджено можливі шляхи реформування механізму надання податкових пільг, проведено аналіз дії пільгового режиму на прикладі Херсонської області. Розглянуто проблемні питання законодавчих актів, які наразі приймаються державними органами влади, шляхи уникнення небажаних наслідків у процесі реформування податкової системи України.
Структурні економічні зміни в країні, зокрема на регіональному рівні, потребують вирішення цілої низки проблемних питань, які залишаються відкритими з часів набуття Україною незалежності. Серед них найбільш гостро, на наш погляд, постає питання реформування податкової системи, яке розглядається законодавчими органами державної влади як таке, що потребує першочергового вирішення для забезпечення найбільш ефективного функціонування економіки. Окрема увага має надаватися розгляду застосування інструментів регулювання податкового навантаження, зокрема через систему надання податкових пільг, адже саме через них можливе поліпшення стану справ у реальному секторі економіки, активізація інвестиційного процесу, стимулювання розвитку пріоритетних галузей народного господарства.
Окремі аспекти теорії оподаткування, зокрема питання застосування податкових пільг, місце та роль альтернативних систем оподаткування в системі інструментів податкової політики держави завжди перебували в полі зору вітчизняних та зарубіжних науковців. Серед них варто назвати Ю.Іванова [1], Д.Мельника, Т.Мунтяна, В.Опаріна, О.Шарікову, Л.Шаблисту [2], В.Корнус [3] та ін. Однак потребує подальших досліджень питання щодо доцільності чинного пільгового режиму та можливі наслідки реформ, що наразі запроваджуються в дію державними органами управління, їх доцільність та прийнятність в умовах розвитку вітчизняної економіки.
Метою нашої статті є аналіз пільгових режимів, їх дієвість у регіоні на прикладі Херсонської області та обговорення шляхів реформування податкової системи України.
Основним проблемним питанням для податкової системи та для економіки України загалом є система надання податкових пільг. У багатьох випадках вона є неефективною, не виконує покладену на неї стимулювальну функцію, сприяє тінізації економіки, не враховує інтереси регіонів та є причиною нерівномірного розподілу податкового навантаження. Цьому сприяє значна кількість податкових режимів та пільг, які надаються підприємствам, відсутність стабільності податкового законодавства, у тому числі і з питань, що стосуються надання податкових преференцій.
Податковій системі України характерна асиметрія податкового навантаження, нерівномірне його розподілення. Адже звільнення деяких підприємств від оподаткування прибутку тотожне з посиленням податкового тягаря для інших суб'єктів господарювання, які не користуються преференційним режимом. Так, наприклад, банківський сектор, незважаючи на надприбутки, які він отримує, оподатковується за значно нижчими ставками ніж реальний сектор економіки. Ця ситуація сприяє занепаду виробництва, скороченню інвестицій, унеможливлює запровадження інноваційних технологій. Така диференціація податкових режимів порушує принцип справедливості податкової системи та призводить до тінізації левової частини доходів підприємств та організацій.
На прикладі Херсонської області розглянемо дієвість пільгових режимів, що діяли в регіоні впродовж 2004-2008 років.
Кількість юридичних та фізичних осіб, які користуються пільгами, збільшувалася до 2006 року, однак з 2007 почала зменшуватися (табл. 1).
Категорія пільговиків по сплаті ПДВ є найбільшою і складає кожного року майже половину від загальної чисельності. Останнім часом спостерігається тенденція щодо збільшення кількості пільговиків серед платників податку на прибуток підприємств. Їхня кількість за аналізований період збільшилася майже втричі. Значна частина користувачів земельними ресурсами отримує пільги з плати за землю.
Питома вага кількості пільговиків у загальній кількості платників податків постійно змінюється (табл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ФІСКАЛЬНІ ВАЖЕЛІ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок