Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Функції малого підприємництва

Функції малого підприємництва

Назва:
Функції малого підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,28 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Функції малого підприємництва


Малий бізнес є органічним структурним елементом ринкової економіки. Цей сектор економіки історично і логічно відігравав роль необхідної передумови створення ринкового середовища. Він був первинною вихідною формою ринкового господарювання у вигляді дрібнотоварного виробництва. Саме тому дрібнотоварне підприємництво відіграло структуроутворюючу роль в історії становлення економіки конкурентно-ринкового типу. Ця специфіка та своєрідне функціональне призначення малого бізнесу набуває особливого значення для країн, які йдуть шляхом відтворення ринкової системи господарювання. Здатність малого бізнесу до структуроутворення ринку висуває завдання його відродження та спрямовує у число першочергових заходів реформування економіки України на її перехідному етапі.
В структурі сучасної змішаної економіки співіснують та органічно взаємодоповнюються малий, середній та великий бізнес. Але на відміну від двох останніх малий бізнес є вихідним, найбільш чисельним, а тому і найбільш поширеним сектором економіки. Відмінності між цими трьома видами бізнесу обумовлені різним рівнем суспільного розподілу праці, характером спеціалізації та усуспільнення виробництва, а також вибором технологічного типу виробничого процесу.
Малий бізнес - це самостійна, систематична господарська діяльність малих підприємств будь-якої форми власності та громадян-підприємців (фізичних осіб), яка проводиться на власний ризик з метою отримання прибутку. Практично, це будь-яка діяльність (виробнича, комерційна, фінансова, страхова тощо) зазначених суб’єктів господарювання, що спрямована на реалізацію власного економічного інтересу.
Суть та значення малого бізнесу полягає у тому, що він є провідним сектором ринкової економіки; складає основу дрібнотоварного виробництва; визначає темпи економічного розвитку, структуру та якісну характеристику ВВП; здійснює структурну перебудову економіки, швидку окупність витрат, свободу ринкового вибору; забезпечує насичення ринку споживацькими товарами та послугами повсякденного попиту, реалізацію інновацій, додаткові робочі місця; має високу мобільність, раціональні форми управління; формує новий соціальний прошарок підприємців-власників; сприяє послабленню монополізму, розвитку конкуренції
В ринковій економіці малий бізнес виконує наступні функції:
1. Формування конкурентного середовища. Внаслідок свого високого ди-намізму малий бізнес найменшою мірою піддається монополістичним тен-денціям, і в той же час будучи орієнтованим на конкретний ринок, він складає істотну конкуренцію монопольним утворенням. Крім того, через відносно низькі (в порівнянні з підприємствами більших розмірів) затрати на створення малого підприємства такі підприємства мають можливість швидше розпочати роботу в тій сфері, в розвитку якої ринок тепер відчуває гостру необхідність.
2. Надання гнучкості ринковій економіці. Мале підприємство більшою мірою, ніж інші, має можливість перебудуватись і відреагувати на зміну кон'юнктури ринку, працювати на кінцевого споживача, задовільняючи його потреби в товарах і послугах.
3. Сприяння розвитку науково-технічного прогресу. Мале підприємство має можливість в короткі строки випробувати на власному досвіді нові комерційні ідеї, вдосконалене обладнання і електронно-обчислювальну техніку.
4. Вирішення проблеми зайнятості. Повноцінний розвиток малого бізнесу призводить до створення додаткових робочих місць. Характерно, що в період економічних криз в країнах з розвинутою ринковою економікою скорочувалось число робочих місць на державних підприємствах, а в сфері малого бізнесу могли створюватись нові фірми.
5. Демократизація ринкових відносин. Малий бізнес сприяє появі так званого "середнього класу", зменшує соціальну диференціацію, в тій чи іншій мірі при-таманну будь-якій ринковій економіці.
Крім того, малому підприємництву притаманні соціально-психологічні пере-ваги, в основі яких лежить сильна мотивація до праці і створення власної спра-ви.


Суть та значення малого бізнесу
МАЛИЙ БІЗНЕС
це
ПРОВІДНИЙ СЕКТОР РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
складає
ОСНОВУ ДРІБНОТОВАРНОГО ВИРОБНИЦТВА
визначає
ТЕМПИ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
СТРУКТУРУ ТА ЯКІСНУ ХАРАКТЕРИСТИКУ ВНУТРІШНЬОГО ВАЛОВОГО ПРОДУКТУ
СТУПІНЬ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
здійснює
СТРУКТУРНУ ПЕРЕБУДОВУ ЕКОНОМІКИ
ШВИДКУ ОКУПНІСТЬ ЗАТРАТ
СВОБОДУ РИНКОВОГО ВИБОРУ
забезпечує
НАСИЧЕННЯ РИНКУ ТОВАРАМИ ТА ПОСЛУГАМИ
РЕАЛІЗАЦІЮ ІННОВАЦІЙ
ДОДАТКОВІ РОБОЧІ МІСЦЯ
характеризується
ВИСОКОЮ МОБІЛЬНІСТЮ
РАЦІОНАЛЬНИМИ ФОРМАМИ УПРАВЛІННЯ
формує
СОЦІАЛЬНИЙ ПРОШАРОК ПІДПРИЄМЦІВ-ВЛАСНИКІВ
ОСНОВУ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ
сприяє
ПОСЛАБЛЕННЮ МОНОПОЛІЗМУ
РОЗВИТКУ КОНКУРЕНЦІЇ
Роль і місце малого бізнесу в національній економіці найкраще проявляється в притаманних йому функціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Функції малого підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок