Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Українсько-канадські відносини.

Українсько-канадські відносини.

Назва:
Українсько-канадські відносини.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,85 KB
Завантажень:
513
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Українсько-канадські відносини.


Підґрунтя дружніх взаємин між Україною та Канадою було закладено ще за часів появи перших українських переселенців наприкінці XIX століття.
Впродовж останніх двох сторіч „чотири хвилі” імміграції українців, що знайшли нову Батьківщину на канадських просторах, поруч з іншими етнічними групами зробили свій значний внесок в побудову однієї з найуспішніших демократій світу, збагативши культурну палітру країни Кленового листа.
Працелюбність, наполегливість та законослухняність дозволили нашим співвітчизникам знайти достойне місце в багатокультурному канадському суспільстві.
З тих часів українське прізвище або ім’я не є рідкістю ні в парламенті, ні в офісі комерційної компанії, ні на хокейному майданчику, ні на безкрайніх пшеничних ланах Центру та Заходу країни.
Видатний син українського народу Рамон Гнатишин протягом 5 років з 1990 по 1995 роки обіймав вищу державну посаду – Генерал-Губернатора Канади.
Невипадково, Канада стала першою західною країною, що підтримала споконвічне прагнення українського народу до створення своєї власної держави, визнавши 2 грудня 1991 року незалежність України.
Дипломатичні відносини між Україною та Канадою були встановлені 27 січня 1992 року. З квітня 1992 року функціонує Посольство Канади в Україні, а з листопада того ж року – Посольство України в Канаді. В березні 1993 року було відкрите Генеральне консульство України в м.Торонто.
Подальший розвиток відносин між Україною і Канадою можна охарактеризувати як сприятливий та поступальний. Налаштованість обох сторін на розвиток взаємовигідного партнерства та активні кроки назустріч один одному дозволили вивести українсько-канадські відносини на рівень особливого партнерства, який був закріплений підписанням 31 березня 1994 року у Києві Спільної Декларації про розвиток відносин особливого партнерства.
Успішно завершивши реалізацію положень цього програмного документу та дійшовши спільного розуміння необхідності виведення відносин на наступний, якісно вищий рівень, з урахуванням процесів та змін, які відбуваються в світі, уряди обох країн прийняли рішення збагатити Спільну декларацію від 1994 року новими положеннями. Честь скріпити своїми підписами оновлену Декларацію про подальший розвиток відносин особливого партнерства випала керівникам зовнішньополітичних відомств обох країн, в ході візиту в Україну в грудні 2000 року Міністра закордонних справ Канади Дж. Менлі.
Ключовим елементом обох Декларацій є підтримання інтенсивного політичного діалогу, що знайшло своє відображення в обміні візитами вищого рівня. Невипадково, один з перших державних візитів новообраного президента Л.Кучми відбувся саме в Канаду в жовтні 1994 року. В ході свого турне країною глава української держави підписав низку угод, які закріпили позитивні результати, досягнуті у двосторонніх відносинах, і відіграли важливу стимулюючу роль у подальшому поглибленні українсько-канадських стосунків, надали їм відчутного динамізму і цілеспрямованості. Важливим у цьому контексті стало підписання в Оттаві 24 жовтня 1994 р. Угоди про дружбу і співробітництво між Україною і Канадою.
Дружній характер відносин знайшов своє відображення у значній фінансовій, технічній та організаційній допомозі, яка надавалась та надається до цього часу Канадою молодій Українській державі.
Глибоко співчуваючи трагедії українського народу та діючи у відповідності з високими гуманними принципами, притаманними канадському суспільству, офіційна Оттава не тільки надає значну за розміром фінансову допомогу на подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, але й активно сприяла консолідації зусиль міжнародного співтовариства в рамках „Великої сімки”, спрямованих на вирішення проблем, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії та закриттям ЧАЕС.
Україна та Канада активно взаємодіють на міжнародній арені, сповідуючи загальнолюдські цінності та поділяючи підходи до вирішення гострих проблем міжнародного життя. Обидві країни ефективно співпрацюють у розв’язанні таких нагальних проблем світового масштабу як сталий розвиток людства, охорона навколишнього середовища, боротьба з інфекційними захворюваннями, подолання бідності тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Українсько-канадські відносини.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок