Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна діагностика в системі управління фінансами підприємства

Економічна діагностика в системі управління фінансами підприємства

Назва:
Економічна діагностика в системі управління фінансами підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,22 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Економічна діагностика в системі управління фінансами підприємства


В наукових дослідженнях, що присвячені питанням управління фінансами і менеджменту підприємства немає єдиного визначення економічної діагностики. В літературі зустрічаються різні підходи з тлумачення цього питання. Звідси, не можна дати однозначної відповіді на питання про її сутність та зміст.
Перед усім, необхідно визначити співвідношення таких понять як загальна діагностика і економічна діагностика підприємства. Загальна діагностика підприємства (іноді в літературі зустрічається поглиблена чи глобальна діагностика) включає в себе такі складові:
економічну діагностику,
функціональну діагностику,
діагностику зовнішнього середовища,
стратегічну діагностику.
Таким чином, бачимо, що економічна діагностика більш вузьке поняття, чим загальна діагностика підприємства. Економічна діагностика розпізнає характер порушень в одній із областей господарюючого суб’єкта – економічній[3]. В даному випадку господарюючий суб’єкт розглядається як складна система, що складається із взаємопов’язаних між собою елементів, які не функціонують автономно. Під поглибленою (глобальною) діагностикою Глазов М. М. розуміє „вчення про методи і принципи розпізнавання дисфункцій і постановку діагнозу об’єкту, що аналізується з метою підвищення ефективності його функціонування, підвищення його життєздатності в умовах вільної конкуренції, вільного, нерегульованого ринку [3,с.23].
На думку академіка Муравйова А.І. „економічна діагностика являє собою спосіб визначення характеру порушень і області господарської діяльності, в якій відбуваються відхилення від нормальної відносної динаміки різних процесів, що виражаються через темпи зміни відповідних показників” [6,с.17]. такий підхід до економічної діагностики відображає її динамічний характер, тобто порівняння показників, що обчислюються, в часі та необхідність встановлення нормативних значень показників, які найбільш інформативні для різних етапів розвитку підприємства.
Важливий акцент на якісний характеристиці проблем об’єкта діагностування викладений в роботі Дмітрієвої О.Г. [4]. Тут під діагностикою автор розуміє «визначення стану регіону, знаходження „регіональних” хвороб, „патологій”, больових точок і вузьких місць”. Не дивлячись на специфіку об’єкта, в даному випадку це регіон, перелічені завдання економічної діагностики можна застосувати і для виробничих підприємств.
З точки зору дисертаційного дослідження цікавих підхід французького економіста Б.Колласа. В його роботі [5], присвяченій управлінню фінансовою діяльністю підприємства, використовується поняття фінансової діагностики. Автор не вводить чіткого визначення цієї категорії, він відзначає, що „...займатися діагностикою – це означає розглядати фінансовий стан підприємства так, щоб виявити в динаміці симптоми явищ, які можуть затримати досягнення поставленої мети і вирішення завдань, піддаючи небезпеці плановану діяльність”[5,с.43]. такий підхід відображає вузьку направленість діагностики, тобто основний акцент робиться на діагностиці фінансового стану підприємства. Таким чином, автор виокремлює фінансову функцію в економічній діагностиці.
Якщо звернутися до сучасних праць, присвяченим аналізу господарської діяльності, то в них часто економічна діагностика ототожнюється або розглядається разом з економічним аналізом. Визначаються єдині цілі, завдання економічної діагностики і економічного налізу. Але, незалежно від цього, два означені поняття використовуються окремо в [1, 2]. На наш погляд, це підтверджує необхідність введення розмежувань у використання цих понять.
Розглянуті підходи до змісту поняття „економічна діагностика” підтверджують той факт, що в літературі немає його однозначного визначення. В той же час, це поняття застосовується дослідниками достатньо широко.
Слід відмітити найбільш характерні, з нашої точки зору, риси економічної діагностики, що знайшли відображення у викладених підходах:
в ході економічної діагностики досліджувані об’єкти отримують якісний опис і характеристику;
економічна діагностика проводиться на етапі планування;
економічна діагностика це система дій;
економічна діагностика може включати в себе різні інструменти і методи, в тому числі економічний аналіз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Економічна діагностика в системі управління фінансами підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок