Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Перспективи та проблеми вступу України до світової організації торгівлі

Перспективи та проблеми вступу України до світової організації торгівлі

Назва:
Перспективи та проблеми вступу України до світової організації торгівлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,17 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Перспективи та проблеми вступу України до світової організації торгівлі


На сьогодні одним із головних пріоритетів зовнішньоекономічної політики України щодо інтеграції у світову економіку є вступ до Світової організації торгівлі (СОТ), який розглядається як системний фактор розвитку національної економіки, лібералізації зовніш-ньої торгівлі, створення сприятливого середо-вища для залучення іноземних інвестицій, що відповідає націо-нальним інтересам України. Україна як велика європейська держава з високим економічним потенціалом, учасник багатьох міжнародних організацій не має кращої альтернативи вступу до СОТ. Тільки за умови членства в СОТ можлива ефективна діяльністі України в системі міжнародної торгівлі. Ще в 1993 р. Україною було подано офіційну заявку про намір приєднатись до Генеральної угоди про тарифи і торгівлю (ГАТТ) та отримано статус країни-спостерігача. Проблеми вступу до СОТ активізувалися у 2005р., оскільки стратегічним завданням України було визначено інтеграцію до Європейського Союзу (ЄС). З цією метою, у лютому 2005р. було розроблено трирічний план дій „Україна - ЄС", відповідно до якого передумовами вступу для України є отримання Україною статусу країни з ринковою економікою та набуття членства в СОТ. Першу умову було успішно виконано, а от вступ до СОТ триває вже понад тринадцять років і лише після виконання цієї умови можна буде говорити про укладання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та країнами Євросоюзу. Саме цим пояснюється активізація переговорного процесу з країнами-членами СОТ щодо підписання протоколів про взаємний доступ на ринки товарів та послуг, а також внесення змін до вітчизняного законодавства відповідно до норм і стандартів організації.
В Україні проведені розра-хунки відносно сукупного ефекту впливу вступу до СОТ на українсь-ку економіку та її окремі сектори й отримані результати не дають під-став для песимістичних висновків. Членство в СОТ - це не лише зміни торговельного режиму, а й позитивний стимул для прискорення економічних реформ у ці-лому, й переоцінка ефективності політики держави в окремих сек-торах [2,ст.26]. Питання вступу України до СОТ є не просто актуальним сьогодні, воно є провідним і надзвичайно важливим для майбутньої перспективи розвитку економіки в цілому та для визначення пріорітетних напрямків зовнішньоекономічної діяльності та інтеграційних процесів України.
Першу спробу дати кількісну оцінку загальноекономічним наслідкам вступу України до Світової організації торгівлі зробили Ф.Павел, І.Бураковський, Н.Селіцька, В.Мовчан у дослідженні «Економічний вплив вступу Ук-раїни до СОТ: попередні результати розрахунків на основі моделі загальної рівноваги». Вони вважають, що внаслідок приєднання до Світової організації торгівлі за рахунок зниження імпортних тарифів, поліпшення доступу до ринків, змін у національній системі оподаткування та реформування системи надання субсидій, слід очікувати таких економічних змін: підвищення добро-буту населення на 3%; зростання ВВП на 1,9%; зниження споживчих цін на 4,09%; підвищення заробітної плати некваліфікованих працівників на 3,86%, кваліфікованих - на 4,24%, висококваліфікованих - на 3,4%; зростання реальної доходності капіталу на 2,33%; зростання експорту на 13,48%, а імпор-ту - на 13,91% [1,ст.37].
Немає сумнівів у тому, що Україні необхідно вступати до СОТ, проте форсування подій може призвести до того, що Україна вступить до цієї організації на неприйнятних умовах, чим завдасть шкоди багатьом галузям економіки. У жод-ному випадку не слід нехтувати тарифними зобов'язаннями і йти на значні, невиправдані поступки. Україна є далеко не першим "найцікавішим" ринком для інвестицій, тому не слід очікувати економічного дива після перших років членства. Крім того, правила СОТ є гнучкими і передбачають можливість вико-ристання надання пільг, зокрема для країн, що розвиваються. Саме від вміння вести переговори і відстоювати національні інтереси залежить те, на яких умовах Україна вступить до СОТ.
Попри початкові економічні негаразди, Україні все одно краще буде у COT.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Перспективи та проблеми вступу України до світової організації торгівлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок