Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Міжнародна трудова міграція

Міжнародна трудова міграція

Назва:
Міжнародна трудова міграція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,10 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Міжнародна трудова міграція


Міграція людських ресурсів з однієї країни в іншу — одна з найважливіших класичних форм міжнародних економічних відносин, є складовою світового господарства.
Логіка вивчення теми, структуру якої представлено на рис. .1, передбачає насамперед з’ясування сутності категорії міжнародна трудова міграція та її особливостей. Під міжнародною трудовою міграцією розуміють процес організованого чи стихійного переміщення працездатного населення між країнами, що має постійний чи тимчасовий характер, викликаний економічними причинами. Необхідно відрізняти міграцію робочої сили від значно ширшого понят-
тя — міжнародної міграції населення, яка може здійснюватися з полі-тичних, етнічних, релігійних, військових, сімейних та інших причин.
Рис. 5.1. Структурно-логічна схема теми 5
Масовий переїзд людей з однієї держави до іншої пов’язаний, головним чином, із пошуками роботи і забезпеченням сім’ї засобами існування. За допомогою міграції трудящих відбувається перерозподіл «надлишкової» робочої сили між ланками світового господарства. Міжнародна міграція складається з двох взаємопов’язаних процесів — еміграції, тобто виїзду із однієї країни пев-них контингентів людей, та імміграції, тобто в’їзду їх в іншу країну. Існує також поняття рееміграції, що означає процес повер-нення емігрантів на батьківщину.
Після розкриття сутності та причин міжнародної трудової міграції слід розглянути її види. Їх визначення здійснюється за різними ознаками. За своїм характером міграція поділяється на стихійну, організовану та примусову. Щодо термінів міграції, то вона буває маятниковою, сезонною, тимчасовою і постійною. За професійною структурою виділяють міграцію робочої сили низької кваліфікації, кваліфікованої робочої сили і висококваліфікованої робочої сили та науково-технічних кадрів.
Всебічний аналіз міграційних процесів зумовлює проведення їхньої етапізації та визначення сучасних особливостей розвитку. В історичному плані можна виділити два типи розвитку міграційних процесів: екстенсивний та інтенсивний. У розвитку міжнародної міграції робочої сили в індустріальну епоху можна виділити декілька етапів з властивими їм типами трудящих-мігран-тів, соціальною структурою переселенських рухів, а також напрямками міграційних потоків.
Перший етап розвитку міжнародної міграції охоплює період домонополістичного капіталізму (XVI—XIX ст.). Промислові перевороти, що відбулися в Англії, Франції, Німеччині та інших європейських країнах дали поштовх збільшенню накопичення капіталу і зростанню його органічної будови, що привело до виник-нення «надлишкового капіталу». Це викликало масову еміграцію з Європи і поклало початок формування світового ринку праці. Основними споживачами робочої сили у XIX ст. були країни Пів-нічної Америки, Австралії, Нової Зеландії.
Другий етап у розвитку міжнародної міграції припадає на період переростання домонополістичного капіталізму в монополістичний і тривав із 80-х років XIX ст. до Першої світової війни. Він характеризувався зростанням масштабів накопичення капіталу та посиленням нерівномірності цього процесу в рамках світової капіталістичної системи, високим рівнем концентрації виробництва і капіталу в передових імперіалістичних країнах, що зумовило підвищений попит на додаткову робочу силу. Експортерами робочої сили стали країни Східної і Південної Європи.
Третій етап охоплює період між двома світовими війнами. Його визначальною рисою стало загальне зменшення масштабів міжнародної трудової міграції, передусім, з причини зростання безробіття в розвинених країнах та необхідності обмеження прибуття до них іноземної робочої сили.
Четвертий етап, який розпочався після Другої світової війни і триває дотепер, характеризується, по-перше, зростанням обсягів внутрішньоконтинентальних міграцій на Європейському та Африканському континентах; по-друге, у зміні професійно-кваліфі-каційної структури мігрантів; по-третє, посиленням державного регулювання міграційних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Міжнародна трудова міграція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок