Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> з курсу Бюджетна система

з курсу Бюджетна система

Назва:
з курсу Бюджетна система
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,10 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота з курсу Бюджетна система


Зміст


1. Медичне страхування як один з методів фінансування медицини
В січні 2002-го Верховна Рада України прийняла в другому читанні Закон про "Загальнообов'язкове соціальне медичне страхування населення". Таким чином, був зроблений ще один крок до ринкових відносин в області охорони здоров'я.
Про кризи вітчизняної медицини красномовно говорять цифри. Витрати на медицину складають 3% від ВВП, 65% з яких іде на зарплату медпрацівникам, 15% - на енергоносії. У підсумку українській охороні здоров'я відведене "почесне" 111 місце у світі по фінансуванню і 60-те по ефективності наданню медичної допомоги. Безумовно, остання цифра вселяє оптимізм, якщо врахувати, що, скажемо, у Німеччині здоров'я одного жителя обходиться в $1500 у рік, а в Україні - 22.
Фахівці вважають, що система охорони здоров'я Семашко, коли медицина знаходиться в руках держави, а всі лікарі є винятково держслужбовцями, себе зжила, але в той же час для того, щоб побудувати щось кардинально нове або хоча б скопіювати захід, потрібні ресурси. У Польщі, приміром, яку ще десятиліття назад за рівнем життя можна було поставити приблизно на одну ступінь з нинішньою Україною, увели загальнообов'язкове медичне страхування не в самий гарячий період "шокової терапії", а лише в 1999 році одночасно з адміністративною і пенсійною реформами. Там були створені каси медичного страхування на принципах автономії і самоврядування, що спричинило за собою цілий ряд проблем для пацієнтів. Приміром, він застрахований в одній касі, а в лікарні, у яку він звернувся, укладений договір з іншою. Правда, згодом система трохи відшліфувалася, величина внеску в касу стала порівнюватися з оцінкою ризику і станом здоров'я що страхується, таким чином, ціна на лікування стала відповідати витратам на нього, у контрактах стало вказуватися, які саме послуги надаються пацієнтам. У противагу цьому в США живуть за принципом "Я не довіряю державі і буду сам платити винятково за себе". З 270 мільйонів жителів тільки 40 мільйонів (переважно молоді) не мають страховки. Інші підтримують процвітаючий бізнес страхових компаній і купують поліси вартістю від 3600 до 4300 доларів. Таким чином, очевидно, що країна вибирає сама ту систему охорони здоров'я, що задовольняє не тільки її економіку, але відповідає психології і менталітету її жителів.
В Україні ідея загальнообов'язкового медичного страхування відразу викликала обурювання. Мовляв, це додатковий податковий прес, гроші підуть незрозуміло куди, бюрократична машина ще жива і не дозволить зробити так, щоб введення медичного страхування не залишилося на словах. З 1995 року законопроект буксував у Верховній Раді, і комуністи з піною в рота доводили, що ввести медичне страхування - це означає порушити право людини на безкоштовну медичну допомогу. Тим часом страхова медицина на комерційній основі в нас у країні існує, але через те, що є для рядового українця дорогим задоволенням, далеко не популярна. У країні існує два основних види добровільного медичного страхування - на випадок хвороби і безперервне. При першому варіанті, коли виникає страховий випадок, компанія виплачує застрахованому страхову суму, а при другому - у межах страхової суми по найменшій необхідності забезпечує лікування в клініках, з якими в неї укладений контракт. Умови перебування в клініці залежать від ціни поліса: чим дорожче поліс, тим, відповідно, і уважніше лікарі, і якісніше обстеження, і краще ліки. Якщо у власника поліса, приміром, случився серцевий приступ, від якого він застрахований, йому потрібно подзвонити в компанію, що асистує, клініку або повідомити лікарям назву і номер своєї страхової компанії. Від переліку страхових випадків залежить страхова сума, а значить і її тариф, що складає від неї 3 - 5%.
У Києві зараз діє експеримент по загальнообов'язковому медичному страхуванню, але крім того, що фахівці критикують таке рішення, мотивуючи це тим, що в одному регіоні країни введення медичного страхування не принесе бажаних плодів, ні самі лікарі, ні пацієнти про це нічого не знають.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: з курсу Бюджетна система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок