Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Формування інструментарію й системи інформаційного забезпечення контролінгу в малому бізнесі

Формування інструментарію й системи інформаційного забезпечення контролінгу в малому бізнесі

Назва:
Формування інструментарію й системи інформаційного забезпечення контролінгу в малому бізнесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,06 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 336.457
Д.Л. Коляденко, аспірант
Рада по вивченню продуктивних сил України HAH України
Формування інструментарію й системи інформаційного забезпечення контролінгу в малому бізнесі
Дана стаття присвячена визначенню передумов формування інструментарію і системи інформаційного забезпечення контролінгу на малих підприємствах України. Охарактеризовано поняття інформаційних потоків та інформації, як частини системи контролінгу. Висвітлено процес формування системи контролінгу в малому бізнесі.
інструментарій, інформаційне забезпечення, контролінг, малий бізнес
Система контролінгу на підприємстві необхідна для інформаційного забезпечення реалізації управлінських функцій у ході вирішення внутрішніх і зовнішніх завдань підприємства. Для цього в систему контролінгу включається комплекс методів і інструментів: система обліку, методи математичної статистики, економетричні методи. Система контролінгу дозволяє не тільки збирати, але й аналізувати інформацію, необхідну для управління підприємством.
Вивченням питань інформаційного забезпечення системи контролінгу підприємства займалося багато видатних українських та зарубіжних вчених, а саме: А.М. Ткаченко, А.К. Андронова, Е.Д. Печатнова, В. Івлев, Т. Попова та ін. Однак враховуючи те, що контролінг став об'єктом наукового дослідження порівняно недавно, дана сфера залишається недостатньо вивченою і об'єктивно потребує додаткових досліджень. Особливо це стосується малого бізнесу, де прогресуючими темпами впроваджуються найновіші досягнення науково-технічного прогресу в управлінській сфері.
Метою даної статті є висвітлення сучасних особливостей формування інструментарію та системи інформаційного забезпечення контролінгу у сфері малого бізнесу.
Однієї з важливих завдань системи контролінгу є підтримка прийняття управлінських рішень. Засобами підготовки й обгрунтування є змістовний аналіз. Предметом аналізу в контролінгу є фактори, причини й взаємодії, що визначають результати бізнес-процесів і зміна цих результатів щодо планових параметрів. На практиці об'єктами аналізу повинні бути не всі відхилення, а лише ті, які можуть привести до зриву на шляху досягненні поставлених цілей [1, С.134].
Комплекс аналітичних функцій контролінгу включає:
оцінку реалізації плану шляхом зіставлення фактичних і планових значень ключових показників;
аналіз причин і можливих наслідків виявлених відхилень від плану; оцінка результатів виконання плану за певний період; вироблення на основі даного аналізу коригувальних заходів; аналіз комерційних ризиків і способів їх мінімізації. Даний аналіз проводиться в різних сферах - фінансовій, маркетинговій, виробничій та ін.
?) 77.77. Коляденко. 2009
Так, А. К. Андронова й Е. Д. Печатнова наводять основні типи управлінських рішень, прийняття яких пов'язане з аналізом в сфері оперативного контролінгу [2, С.ЗО]:
визначення ефективності використання виробничих потужностей: виявлення обмежень, «вузьких місць», незайнятих потужностей;
обсяг і структура випуску продукції або послуг (короткострокова виробнича програма);
структура обсягу замовлень (дрібні чи великі замовлення); мінімальний розмір замовлення; дилема «виробляти чи купувати»;
окремі рішення щодо ціни реалізації й величини прибутку, з-приводу
знижок;
відмова від неприбуткових сегментів ринку, видів продукції, послуг, територіальних сегментів;
окрема група рішень, пов'язаних зі зниженням постійних і змінних витрат (оптимізацією витрат) [2, С.З0-32].
Таким чином, економічний аналіз в оперативному контролінгу містить у собі обґрунтування альтернатив та усунення нераціональних варіантів, зіставлення й вибір найбільш ефективного рішення, аналіз очікуваних результатів. Подібний аналіз необхідно проводити на всіх рівнях ієрархії [2, С.32]. У стратегічному контролінгу предметом аналізу є альтернативні варіанти цільових настанов підприємства, об'єкти інвестицій, напрями розвитку організації.
Однак аналітична робота вимагає відповідного інформаційного забезпечення. Щоб одержати уявлення про інформаційне забезпечення системи контролінгу, необхідно дати ряд ключових визначень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Формування інструментарію й системи інформаційного забезпечення контролінгу в малому бізнесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок