Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Причини послаблення економічного суверенітету України наприкінці XX — на початку XXI ст. та методи посилення економічної безпеки. Руйнування технологічного способу виробництва та шляхи його оновлення.

Причини послаблення економічного суверенітету України наприкінці XX — на початку XXI ст. та методи посилення економічної безпеки. Руйнування технологічного способу виробництва та шляхи його оновлення.

Назва:
Причини послаблення економічного суверенітету України наприкінці XX — на початку XXI ст. та методи посилення економічної безпеки. Руйнування технологічного способу виробництва та шляхи його оновлення.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,68 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Причини послаблення економічного суверенітету України наприкінці XX — на початку XXI ст. та методи посилення економічної безпеки. Руйнування технологічного способу виробництва та шляхи його оновлення.
Людство знає три технологічні способи виробництва: оснований на ручній праці, на машинній, автоматизований спосіб. Розвинуті країни значною мірою досягли вищого ступеня технологічного способу виробництва на основі автоматизованої праці, а в Україні пануючий технологічний спосіб виробництва ґрунтується на ручній та машинній праці (останній нижчої якості). Засоби праці, які уособлюють машинне виробництво, на 70 % фізично і майже на 95 % морально застаріли, техніка часто простоює, фізично руйнується, а обсяг капіталовкладень не дає змоги здійснювати навіть її просте відтворення. Продовження процесу виробництва на такій основі означає, що в Україні все менше виготовлятиметься конкурентоспроможних товарів і послуг, все менше використовуватиметься потенціал знань працівників, а отже, деградуватиме робоча сила. За рівнем конкурентоспроможності Україна займала у 2000 р. 132 місце в світі; за рівнем інвестиційного клімату та рівнем економічної свободи — 117 (в 2002 р.) із 123 країн, які брали участь у рейтингу (в тому числі рівень оцінювався за 26 показниками, зокрема за кількістю і рівнем податків, впливом уряду на економіку, рівнем захисту інтелектуальної власності, незалежністю судів та ін.). Загалом частка наукоємної продукції становить лише приблизно 0,7 % на світовому ринку високотехнологічної продукції. Хоча обсяг капіталовкладень у 2003 р. значно збільшився (сягнув 60 млрд грн.), значна їх частка спрямовувалась не в наукоємні галузі. Таке становище позбавляє Україну змоги бути активним учасником міжнародного поділу праці у виробництві складних промислових товарів. Запобігти цьому можна дотримуючись таких вимог:
1. Дотримання вимог економічних законів, насамперед законів вартості, планомірності, пропорційності і одержавлення економіки. Нехтування вимогами закону вартості спричинило величезний диспаритет цін між промисловістю і сільським господарством, що майже знищило аграрний сектор, який може стати основою національного відродження. Недотримання вимог закону планомірності та пропорційності призвело до ліквідації державного планування та регулювання економіки, до виникнення нових та посилення старих диспропорцій у народному господарстві. Порушення закону одержавлення економіки спричинило руйнування державного управління народним господарством, необдумане втілення ринкових важелів, надмірне зменшення державного сектору і відповідне зростання приватного, який поки що малоефективний.
2. Відмова від спрощеної консервативної моделі монетаризму, використання ліберальної соціал-реформістської моделі змішаної економіки, а з точки зору основних напрямів економічної теорії перехід на кейнсіанство та інституціоналізм.
3. Істотне зниження рівня монополізації економіки (частка монополізованої продукції у ВВП у 2002 р. становила 40 %), а отже, активізація рушійних сил розвитку економіки.
4. Стимулювання платоспроможного попиту населення за рахунок істотного підвищення заробітної плати з одночасним формуванням потужних стимулів до праці, повернення трудових заощаджень.
5. Формування сприятливого інвестиційного клімату в Україні.
6. Проведення конструктивних структурних реформ.
7. Розроблення науково обґрунтованої довготривалої економічної політики і передусім промислової, наукової і аграрної, чітке визначення національних пріоритетів у цій сфері, зокрема технологічних.
8. Посилення ролі держави у банківській системі шляхом націоналізації частини комерційних банків та створення державних спеціалізованих банків (земельних, інвестиційних та ін.), помітне здешевлення на цій основі кредитів і спрямування їх на структурну перебудову та вирішення інших проблем.
9. Ефективне використання амортизаційних відрахувань на оновлення техніки.
10. Удосконалення механізму реалізації національних техніко-технологічних пріоритетів шляхом використання державних замовлень, надання пільгових кредитів та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Причини послаблення економічного суверенітету України наприкінці XX — на початку XXI ст. та методи посилення економічної безпеки. Руйнування технологічного способу виробництва та шляхи його оновлення.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок