Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Поняття підприємства, види підприємств та їх об’єдняння в Україні

Поняття підприємства, види підприємств та їх об’єдняння в Україні

Назва:
Поняття підприємства, види підприємств та їх об’єдняння в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,80 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
«Поняття підприємства, види підприємств та їх об’єдняння в Україні»


1.Поняття підприємства, коротка характеристика. Підприємці реалізуються, тобто відтворюються як суб’єкти економічного життя через таку організаційно-економічну ланку, як підприємство. Існують різні види підприємств: заводи і фабрики, банки й універмаги, інститути і магазини, шахти і ферми,
інші установи, що є самостійними господарськими суб’єктами,наділені правами юридичної особи і здійснюють виробничу, науково-дослідну і комерційну діяльність з метою одержання прибутку.
У політ економічному розумінні підприємство-це первинна ланка суспільного поділу праці і водночас основна структурна ланка народногосподарського комплексу й основний суб’єкт ринкової економіки. В такій якості підприємство виступає тому, що:
1. Саме на підприємстві проходить процес виробництва матеріальних благ (надання послуг).
2. Підприємство має закінчений цикл відтворення (випуск і реалізація продукції) й покриває свої видатки своїми доходами, тобто, діє на основі комерційного розрахунку.
3. Підприємство є самостійним господарюючим суб’єктом з правами юридичної особи (має самостійний баланс, рахунки в банку, свою печатку й товарний знак.)
Підприємства визначають ділову активність національної економіки. Вони є головними товаровиробниками, суб’єктами, які розвивають виробництво, визначають його структуру, асортимент продуктів і способи їх отримання. Від ефективності функціонування підприємства залежить економічний, науковий, технічний рівень розвитку країни, добробут усіх верств населення.
Крім терміна «підприємство» в літературі часто вживають термін «фірма».
Фірма-це ім’я, під яким юридично повноправний господарюючий суб’єкт (одноосібний чи колективний) здійснює свою діяльність. У ширшому розумінні-це основна ланка сучасної економіки ринкового типу, зареєстрована у відповідній правовій формі.
Іноді фірму визначають як ділове підприємство. Таке тлумачення збігається з попереднім. Проте слід мати на увазі, що під діловим підприємством зазвичай розуміють вид, форму підприємницької діяльності. Виробничі підприємства, збутові контори на різні служби функціонують у вигляді фірм або як їхній підрозділ. Підприємство саме по собі не є юридичною особою, відповідальність за нього несе фірма, до складу якої воно входить.
У країнах з розвиненим ринковим господарством діє кілька десятків мільйонів фірм різних видів, які представляють різні форми і способи залучення та використання капіталу.
В Україні, економіка якої перебуває в перехідному стані, фірми знаходяться в стадії формування. Це потребує стимулювання такого процесу і реструктуризації підприємств.
Виходячи з викладеного вище, надалі розглядатимемо підприємство як організацію, що здійснює господарську діяльність, тобто як фірму.
Підприємство(фірма) як основна ланка національної економіки має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у банку, печатку з назвою підприємства, товарний знак.

Умови функціонування підприємства.
Реальними суб’єктами ринкових відносин підприємства незалежно від їхніх масштабів, форм організації, структури власності та сфери діяльності можуть бути за таких умов:
1. Якщо вони є економічно самостійними товаровиробниками. Це дає їм можливість на свій розсуд використовувати належне їм майно, визначати програму дій, обирати постачальників і споживачів, розпоряджатися доходами, що залишаються після сплати податків.
2. Стимулом їхньої діяльності є прибуток, який створюється під час кругообороту капіталу.
3. Підприємство несе економічну відповідальність за результати господарської діяльності – як поточними доходами, так і капіталом.
Створення таких умов й означає перехід країни до ринкової економіки. Це складний процес, що потребує багато часу. Потрібно також, щоб відбулися трансформаційні процеси у формах власності, структурі та організації виробництва.
2. Види підприємств.
 
Формування ринкової структури економіки в Україні зумовило появу різних форм підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Поняття підприємства, види підприємств та їх об’єдняння в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок