Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Вексель в платіжному обороті

Вексель в платіжному обороті

Назва:
Вексель в платіжному обороті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,47 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Вексель в платіжному обороті.
Правові засади застосування векселів в господарському обороті України.
Весксельний обіг в Ураїні здійснюється згідно з Постановою Верховної Ради України від 17.06.92 р. №2470-XII “Про застосування векселів у господарському обороті України” на засадах Однакового закону про переказний і простий вексель, прийнятого Женевською конференцією 1930 року. Цей закон застосовується в Україні у вигляді “Положення про переказний і простий вексель”, затвердженого постановою ЦВК і РНК СРСР від 7 серпня 1937 р. №104/1341.
Таким чином, Україна належить до кола країн, що утворюють женевську систему вексельного права (до цієї системи входять країни, які або керуються Однаковим законом про переказний і простий вексель з можливими змінами щодо своєй специфіки, або використали цей закон як зразок для національного господарства).
Іншу значну систему вексельного права утворюють країни англоамериканського права: Великобританія, де діє Закон про переказні векселі 1882 року, США, де використання векселя передбачається Однаковим Торговельним Кодексом 1962 року, і країни, законодавство яких базується на англо-американській системі права.
Окрему групу утворюють країни, вексельне законодавство яких не належить до жодної з двох основних систем права і не базується на якомусь одному, спільному для всіх цих країн, законі.
Зазначене групування країн за специфікою вексельного господарства до певної міри відіграє позитивну роль, коли справа стосується економічної інтеграції. Підприємцям з країн, що входять до однорідної за законодавством групи, легше використовувати вексельні зобовязання в розрахунках із зарубіжними партнерами.
Вексель цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобовязання векселедавця сплатити після настання строку визначену суму грошей власнику векселя (векследержателю).
Векселі бувають прості і переказні.
Простий вексель вміщує такі реквізити:
назву “простий вексель”;
просту і нічим не обумовлену обіцянку сплатити визначену суму;
зазначення строку платежу;
зазначення місця, в якому повинен бути здійснений платіж;
назву того, кому або за наказом кого платіж повинен бути здійснений;
дату і місце складання векселя;
підпис того, хто видає документ (векселедавця).
Переказний вексель вміщує такі реквізити:
назву “переказний вексель”;
просту і нічим не обумовлену пропозицію сплатити певну суму;
зазначення строку платежу;
назву того, хто повинен платити (платника);
зазначення місця, в якому повинен бути здійснений платіж;
назву того, кому або за наказом кого платіж повинен бути здійснений;
дату і місце складання векселя;
підпис того, хто видає документ (векселедавця).
Документ, в якому відсутній будь-який із зазначених вище реквізитів не має сили векселя, за винятком таких випадків:
вексель, строк платежу в якому не вказаний, розглядається як такий, що підлягає оплаті за предявленням;
при відсутності особливого зазначення, місце, позначене поруч з назвою платника (місце складання документа для простого векселя), вважається місцем платежу, і разом з тим, місцем проживання платника (векселедавця для простого векселя);
переказний вексель, у якому не вказано місце його складання, вважається підписаним у місці, позначеному поруч з назвою векселедавця.
Керуючись вимогами Закону України “Про цінні папери і фондову біржу”, Кабінет Міністрів України і Національний банк України спільною постановою від 10.09.92 р. №528 затвердили Правила виготовлення і використання вексельних бланків.
І хоча в назві йдеться лише про бланки, ці Правила визначають також основні умови випуску та обігу вексельних зобовязань. Серед них такі:
використовувати векселі, а також виступати векселедавцями, акцептантами, індосантами і авалістами можуть тільки юридичні особи субєкти підприємницької діяльності, що визначаються такими відповідно до чинного законодавства України;
векселі можуть видаватися лише для оплати за поставлену продукцію, виконані роботи та надані послуги, за винятком векселів Мінфіну, Національного банку та комерційних банків України;
вексель підписується керівником і головним бухгалтером юридичної особи та завіряється печаткою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Вексель в платіжному обороті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок