Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі

Особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі

Назва:
Особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,25 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі


План
Особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі
Юридичне обслуговування с/г підприємств. Права та обов’язки юридичної служби.
Задача
Особливості приватизації державного майна в агропромисловому комплексі.
Агропромисловий комплекс України представлений широким колом різноманітних державних підприємств, до яких належать: радгоспи; рибгоспи; інкубаторно-птахівницькі підприємства; ремонтні підприємства; підприємства з матеріально-технічного та агрохімічного забезпечення; підсобні господарства промислових підприємств; будівельні підприємства; підприємства і організації харчової та переробної промисловості; підприємства і організації із заготівлі та зберігання сільськогосподарської продукції; підприємства з виробництву тари і пакувальних матеріалів; торговельні та комунально-побутові підприємства системи агропромислового комплексу та інші, приватизація яких здійснюється відповідно до Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств".
Водночас визначено, що особливо важливі об'єкти АПК приватизуються за погодженням з Кабінетом Міністрів України. До них віднесено: елітно-насінницькі та насінницькі господарства; господарства з вирощування ефіроолійних та лікарських рослин; підприємства і установи державної ветеринарної медицини і "Зооветпостачу"; державні тваринницькі комплекси, племінні та кінні заводи, птахофабрики; селекційно-гібридні центри; плодорозсадники; організації системи сортовипробування і сорторайонування; підприємства цукрової й масложирової промисловості: хлібокомбінати, хлібозаводи, макаронні фабрики та державні комбікормові заводи; тютюново-ферментаційні підприємства.
При визначенні способу приватизації керуються загально визначеною класифікацією об'єктів за їх балансовою вартістю. Приватизація підприємства здійснюється шляхом викупу його товариствами покупців за кількома варіантами: за альтернативним планом приватизації; продаж з відстрочкою платежу; за конкурсом чи на аукціоні; викуп державного майна, зданого в оренду з викупом. При цьому способі власником об'єкта стає товариство покупців, створене його працівниками. Такий спосіб приватизації (оренда з викупом) не передбачає конкуренції покупців.
Методика проведення приватизації. Робота щодо приватизації майна державних підприємств розпочинається зі створення товариства покупців, яке здійснюється за ініціативою членів трудового колективу на добровільних засадах. Рішення про створення товариства покупців приймається на загальних зборах трудового колективу, на яких присутні не менше 50 % працівників підприємства, що бажають створити таке товариство. До його складу повинно входити не менше трьох осіб. Рішення зборів оформляється протоколом, а також укладанням угоди про спільну діяльність.
Угода про спільну діяльність підписується всіма членами трудового колективу, які виявили бажання створити товариство покупців, їх підписи засвідчуються нотаріально та печаткою підприємства.
Товариство має право одержувати кредити при наявності укладеного ним та нотаріально засвідченого договору купівлі-продажу державного майна і виступає як юридична особа.
Члени товариства покупців мають право на частину придбаного майна, беруть участь в управлінні справами товариства і зобов'язані робити грошові внески для викупу державного майна та виконувати рішення зборів і обов'язки, передбачені спільною угодою.
Товариство покупців припиняє свою діяльність після створення та реєстрації приватизованого підприємства, про що у 3-денний строк повідомляється органу, який його зареєстрував.
Після прийняття рішення Фондом державного майна (ФДМ) про приватизацію об'єкта протягом 1 міс. ним створюється комісія з приватизації, про що в 3-денний строк повідомляється місцевій та районній Радам, на території яких знаходиться об'єкт приватизації, органу державного управління та держадміністрації міста чи області.
До складу комісії входять: представники товариства покупців, інші особи, що подали заяву на приватизацію, представники державного органу приватизації, органу державного управління, місцевої ради народних депутатів, фінансових органів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок