Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інформаційні технології у проектуванні та контролінгу логістичних бізнес-процесів віртуальних підприємств

Інформаційні технології у проектуванні та контролінгу логістичних бізнес-процесів віртуальних підприємств

Назва:
Інформаційні технології у проектуванні та контролінгу логістичних бізнес-процесів віртуальних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,40 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Інформаційні технології у проектуванні та контролінгу логістичних бізнес-процесів віртуальних підприємств


Швидкі темпи розвитку мережі Інтернету, яка дає користувачам можливість відда-леного спілкування, укладання угод, проведення платежів, купівлі, дозволяють розгляда-ти її не тільки як „інформаційну супермагістраль”, але і як потужний і перспективний інструмент бізнесу. У розвинених країнах створюються й успішно функціонують віртуальні співтовариства, віртуальні підприємства (ВП), у яких взаємовідносини між суб’єктами бізнесу (клієнтами, виробниками, постачальниками) реалізуються на базі Інтернет-технологій.
Функціонування ВП у ринкових відносинах пов’язане з безліччю ризиків. З метою зменшення чинників, що призводять до ризику, необхідно провести ряд досліджень, які дозволять оцінити економічну доцільність створення такої інфраструктури. У даній роботі можливість проведення економічних оцінок можна простежити з опису бізнес-процесів створення і функціонування ВП.
В основі створення віртуального підприємства лежить принцип активної інтеграції ресурсів партнерів. При цьому поняття ресурсу інтерпретується досить широко. Це і науко-ві розробки, і передові управлінські та інформаційні технології, матеріальні і грошові ресурси.
Як показує досвід передових виробництв, ефективність функціонування підприємства значно підвищується, якщо в управлінні ресурсами використовувати логістичний підхід, а саме – інтегроване управління ресурсами на всьому шляху їхнього руху. І оскільки задачі логістики відносяться до усього підприємства, повна інтеграція всіх логістичних процесів є істотним гарантом досягнення поставлених цілей.
Щодо процесу створення і функціонування ВП, логістичний підхід в управлінні ресурсами вимагає інтеграції таких процесів, як пошук ресурсів (взаємодія з інвестором, клієнтом, партнером), прив’язка ресурсів до партнерів (побудова логістичних ланцюгів), контролінг руху ресурсів, процесів забезпечення виробництва ресурсами, доставка готового замовлення клієнту.
Як будь-яка виробнича система, ВП являє собою сукупність взаємозалежних бізнес-процесів, які забезпечують досягнення цілі. Тому для реалізації логістичного підходу в управлінні ресурсами розглянемо бізнес-процеси життєвого циклу віртуального підприєм-ства від моменту зародження ідеї створення ВП і етапу проектування його інфраструктури до етапу функціонування та реалізації продукції.
Структурна схема бізнес-процесів життєвого циклу ВП, що має на меті виконання визначеного проекту і припиняє своє існування при його завершенні, або переходить до реалізації нового проекту або програми (рис. 1). Як видно зі схеми, основні бізнес-процеси етапу проектування і функціонування ВП нерозривно пов’язані з інформаційним просто-ром Інтернету та інформаційним відображенням грошових потоків, які забезпечують їхню фінансову реалізацію. Перші чотири бізнес-процеси належать до фази проектування ВП як інфраструктури, наступні два – до фази функціонування і реалізації продукції.
Опис бізнес-процесів ведеться за таким стандартом: характеристика, структура, схема взаємодії між елементами. Характеристика бізнес-процесу складається з: призначення; вхідної та вихідної інформації; стандартів даних; власника, виконавця та споживача процесу; вимог до процесу та його якості; схеми управління процесом. Структуризація бізнес-процесу дозволяє виділити логістичні процеси (функції, операції) по кожному з ресурсів, дає можливість сформулювати вимоги до інформаційної підтримки кожному зі структурних елементів схеми.
Для прикладу візьмемо матеріальний ресурс та простежимо входження логістичних функцій у кожний з перерахованих вище бізнес-процесів.
Розглянемо бізнес-процес „Обгрунтування цілі”, орієнтований на побудову оцінок доцільності створення ВП. Основними його складовими є: розміщення замовлення на розробку специфікації виробу і контроль виконання замовлення; оцінка можливості забезпечення виробу новими технологіями, необхідними матеріальними ресурсами; оцінка собівартості виробу; аналіз, коригування, ухвалення рішення про випуск.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Інформаційні технології у проектуванні та контролінгу логістичних бізнес-процесів віртуальних підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок